OŚWIADCZENIE HUBERTA MIGACZEWA

Brak medalu polskich pięściarzy amatorskich na mistrzostwach Europy w Mińsku był przyczyną usunięcia Huberta Migaczewa ze stanowiska trenera kadry. Były już selekcjoner wydał oświadczenie w związku z wygaśnięciem jego umowy z Polskim Związkiem Bokserskim.

Do redakcji BOKSER.ORG i KIBICÓW

Zapewne wiecie już o wygaśnięciu mojej umowy z PZB z powodu nie zajęcia miejsc 1-4 na Mistrzostwach Europy w Mińsku. Mateuszowi Trycowi udało się zająć 6. miejsce i jest to najlepszy wynik od brązu Łęgowskiego w 2008 roku.

Pragnę podziękować całemu zespołowi Bokser.org za wsparcie podczas naszych bojów na całym świecie. Mam nadzieję, że wraz z moimi podopiecznymi dostarczyliśmy Wam przez ostatni rok wielu chwil pełnych emocji i uniesień sportowych, jak na przykład podczas meczu Polska-Rosja. Miałem wielkie szczęście sekundować naszym bokserom podczas  toczenia fantastycznych walk, które będę pamiętał.

Za te piękne chwile pragnę podziękować Polskiemu Związkowi Bokserskiemu.

Pozdrawiam kibiców.

Z poważaniem
Hubert Migaczew

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kraken
Data: 17-07-2013 18:19:22 
Pozdrowienia dla Pana, ale czytając to miałem wrażenie jakby miał stanąć w jego obronie, jeśli miał tak w umowie to trudno, żegnamy.
 Autor komentarza: Jackass
Data: 17-07-2013 18:22:01 
W takim razie powodzenia w WSB ! ;)
 Autor komentarza: rogal
Data: 17-07-2013 18:31:00 
PZB popełnia błąd, Migaczew to wysokiej klasy fachowiec, a meczu Polska Rosja na którym siedziałem przy ringu długo nie zapomnę.

Pozdrawiam i życzę dalszej satysfakcji z pracy szkoleniowej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-07-2013 18:55:18 
Z pustego i Salomon nie naleje...

1.Poziom szkolenia w klubach bywa różny.
Nad tym trzeba by było się pochylić.

Trenerom robić szkolenia itp.
Tylko kto by to miał robić.
Poziom wyżej czyli trenerów bokserów zawodowych poza Łapinem i Gmitrukiem, praktycznie nie ma.
O trenerach przygotowania fizycznego nie słyszałem.
Dietetycy itp.

2.Rekrutacja do klubów też kuleje.
Młodzież średnio się garnie.
Po szkołach też nikt nie chodzi.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-07-2013 18:56:48 
Trenerowi Migaczowi życzę sukcesów z WSB.

Grupa bardzo trudna, ale będzie można zobaczyć świetnych zawodników.
 Autor komentarza: awel
Data: 17-07-2013 20:32:13 
tak jak powiedziano i hubertglowa betonu w pzb nie przebije chce zobaczyc teraz te wory medali ktore udowodnia zehubert jest cienki a jak nie zobacze to chce zobaczyc tych prezesow jak wlaza pod stol i szczekaja
 Autor komentarza: fadfaa
Data: 17-07-2013 21:05:43 
Moim zdaniem zwolnienie Huberta Migaczewa to błąd. Tak jak @Clevland napisal: z pustego to i Salomon nie naleje. Powinni dać Trenerowi popracować i wnioski wyciagać po wiekszym aspekcie czasowym. Poki cos na gorze sie nie zmieni(PZB), to mozemy nawet Roacha, Naazima Richardsona i Mayweathera Sr zatrudnic naraz, a medali i tak nie bedzie.

Trenerze, powodzenia w WSB. Grupa ciężka, ale doswiadczenie zebrane bedzie ogromne.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 17-07-2013 21:18:15 
Zwalniania to specjalność komunistycznych eunuchów, którzy chcąc odnaleźć się w epoce kapitalizmu szastają czym się da, również ludzkim potencjałem... To debilizm.
To samo mamy w kopanej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-07-2013 23:04:17 
W Polsce łączyć dwie funkcje?
Przecież jeden etat się marnuje.
W sam raz dla kolegi...
Takie jest myślenie.

Aby trener kadry pociągnął ze dwóch bokserów za "uszy" do medalu musiały znaleźć dobrych prospektów i ich w klubach nadzorować.

W klubach, jak to w klubach.
Trenerzy różni są.
Treningi techniczne prowadzone po macoszemu.
Nuda, powtarzalność.
Do tego ciężko motywować młodzież.
Trudny sport, za błędy płaci się głową, a perspektywy marne.

Przykład Szpilki- ręce nie wracają do szczęki po ciosach.
Błędy z amatorki wychodzą. Nie nauczył się podstaw.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 18-07-2013 01:10:08 
A Górski i Nowak odznaczyli za wybitne zasługi dla polskiego boksu ZŁOTYMI ODZNAKAMI PZB...trenera z "tamtej epoki" i ulubieńca towarzyszy Raube,księgową i dyrektora Hotelu "Gromada".Proponuje takimi samymi odznakami obdarować FRYZJERÓW do których obaj panowie chodzą sie strzyc! !
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 18-07-2013 01:37:01 
Wiadomo w PZB rządzi NOWAK,i to on od samego poczatku robil "kolo dupy" Trenerowi Migaczewowi w rózny dostepny sposob jak np. tworzenie kontrabandy w postaci "współpracownika" PZB o nazwisku Michal Nowak,ktory zaczął nagle pelnic funkcje trenera kadry powolując bez zgody Migaczewa swoja kadrę wprowadzajac olbrzymie zamieszanie!Trener Migaczew wprowadził do Polskiego Boksu " Świeży Oddech" własciwa polityke w selekcji nie patrząc z jakiego pieściarz pochodzi klubu i jaka ważna postać za tym piesciarzem stoi.Stawiał swoim podopiecznym twarde i jasne warunki w przeciwności do poprzednikow.Odkrył i wypromował nowych piesciarzy.A wszystko robił w atmosferze zawiści i niezrozumienia "lesnych dziadków" z PZB ktorzy nie sa przywykli do pracy w nowym nie socjalistycznym swiecie.Hubert Migaczew przerasta tych dziadów wszystkim,poczawszy od umiejetności mowienia i wypowiadania sie w jezyku polskim,organizacji treningu,perspektywicznym myśleniu az po naprawde szczere i prawdziwe poswiecenie swego życia polskiemu boksu w celu przezwycieżenia kryzysu i w koncu zdobywanie medali.Hubert Migaczew zaczął zdobywać szacunek jako TRENER poza granicami Polski w świecie prawdziwego boksu .Dziady leśne poszukaja sobie teraz kogos którym można bedzie manipulować a w stateczności znowu kopnąć i puścić z worami np. do bialorusi.Kolejny raz zmarnowano to co zaczęło kielkować ,co bylo widoczne ,co bylo czuc że wreszcie zaczyna sie o polskim boksie mówić,zmarnowano kilkanascie miesiecy a do olimpiady w Rio de Janerio coraz bliżej.Ta decyzja buidzi w oprawdiwych kibacach boksu GNIEW i ROZPACZ! Ale mam nadzieje że na Was Dziady Leśne przyjdzie czas...zegarmistrz światła purpurowy by wam zabełtać i zabrać na zawsze...
 Autor komentarza: lustrator
Data: 18-07-2013 02:15:04 
Lutonadam
Witam.
Odejście Pana Migaczewa od reprezentacji to najlepsze co mógł dla niej zrobić. To co napisał o swoich zawodnikach po mistrzostwach europy świadczy o tym ,że do funkcji trenera kadry narodowej niedorósł. Na całe szczęście w porę się obcieli i kazali mu wybierać albo kadra narodowa albo WSB. Łączenie funkcji trenera WSB i Kadry Narodowej nic dobrego nie wniosło ( widać to obecnych wynikach ) a po sobie w kadrze zostawił zgliszcza. Na szczęście wybrał WSB tylko nie wiem kto dla niego będzie w tym WSB boksował bo Hubert jest tak z trenerami klubowymi zkonfliktowany że szkoda gadać. Prawda jest taka że Migaczew resztę środowiska trenerskiego w kraju ma za szmaty do podłogi natomiast sam uważa się nie wiadomo jak wielkiego trenera. Klasę pokazał na losowaniu w Zawierciu choć sam nie byłem ale relacja z tego zdarzenia była dośc obrazowa. Jak narazie to niczego wielkiego nie dokonał poza tym że kilka karier złamał. Do Wałcza jako trener kadry nie przyjechał na losowanie ale za to w czsie półfinałów miał spore kłopoty z równowagą, zresztą wczasie finałów podobno też. Tak więc Twój obraz Huberta z pozycji wysp jest mocno przekłamany a na pewno nie pełny. Osobiście lubię Huberta za to że ma charakter i dość twarde zasady jakimi się w życiu kieruje ale tego jak traktuje innych już wybaczyć mu nie mogę. Hubert musi uderzyć się w pierś i pomyśleć co zrobił źle i dlaczego nie wykorzystał szansy jaką od życia dostał. Mógł być w Polsce bosem przez kilka lat i rozdawać karty wystarczyło tylko trochę pokory i pomysłu na bycie trenerem Kadry Narodowej.Chcę Ci powiedzieć jeszcze że to właśnie Pan Nowak namaścił Huberta na trenera kadry i tylko dzięki niemu tym trenerem został.

Mógłbyś napisać czym Hubert zdobył szacunek jako trener poza granicami kraju w świecie prawdziwego boksu bo w kraju w śrdowisku już z tym szacunkiem to mały kłopot.
Mógłbyś może też napisać co tacy trenerzy jak TY będąc za granicami kraju zrobili by się ten nasz boks rozwijał oprucz plucia na monitor oczywiście.
Mógłbyś napisać jakich Hubert nowy pięściarzy wypromował bo poza Olasiem to ja nie widzę żadnego nowego nazwiska.
 Autor komentarza: Dudas (Redaktor bokser.org)
Data: 18-07-2013 03:19:23 
lustrator - skąd czerpiesz swoje informacje? Migaczew mający problemy z równowagą w Wałczu? Ciekawe, bo pamiętam, że podczas półfinałów i finałów rozwoził swoim samochodem różne osoby jako jeden z bardzo nielicznych (a dlaczego?) kierowców. Sprawdzaj źródła, bo najwyraźniej ktoś nieżyczliwy Hubertowi cię okłamał. Panowie, można dyskutować, tylko po co powtarzać wyssane z palca plotki?
 Autor komentarza: hicior12
Data: 18-07-2013 07:05:47 
Rogal przypomnij mi sukcesy wybitnego trenera, bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć
 Autor komentarza: Bogs
Data: 18-07-2013 09:23:44 
Uważam, że przez ten ostatni rok więcej działo się w polskim boksie niż przez kilka wcześniejszych lat razem wziętych, i jest to niewątpliwie zasługa Migaczewa. Szkoda, że tak krótko był trenerem kadry, rok to za mało by coś zdziałać. Ciekaw jestem kto będzie następcą i jakie osiągnie wyniki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.