RAFAŁ SODÓR PRZECHODZI NA ZAWODOWSTWO

Ostrołęczanin Rafał Sodór przygotowuje się w Anglii do pierwszej walki zawodowej. Wychowanek Victorii Ostrołęka zadebiutuje już wkrótce podczas gali boksu zawodowego w Londynie. Będzie to pierwszy w historii ostrołęcki pięściarz-profesjonalista.

Debiut Sodóra w wadze superśredniej zaplanowano na 3 sierpnia podczas gali, która odbędzie się w londyńskim Camden Centre, a jej organizatorem będzie grupa promotorska Hellraiser Boxing. Pojawiły się nawet plakaty informujące o debiucie ostrołęckiego boksera, który liczy na wsparcie swoich kibiców w Londynie. Bilety na galę nabyć można pod numerem telefonu +44 775 335 24 24. Rywal Rafała jak na razie nie jest znany.

Rafał Sodór ma 23 lata, jest to dwukrotny młodzieżowy Mistrz Polski w boksie, zwycięzca Grand Prix PZB. Triumfy święcił w barwach Victorii Ostrołęka pod okiem trenera Mieczysława Mierzejewskiego. Był członkiem olimpijskiej kadry narodowej, objętej przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, lecz ostatecznie nie udało mu się pojechać na Olimpiadę. W 2011 roku trenował z O'Chikara Gmitruk Team pod okiem jednego z najlepszych trenerów boksu na świecie - Andrzeja Gmitruka. Nie podpisał jednak zawodowego kontraktu i wyjechał do Anglii. Tam doskonalił swoje umiejętności z trenerem Paulem Reesem i podpisał wreszcie zawodową umowę. Ostrołęczanin udowodnił niejednokrotnie, że posiada wielki talent co w połączeniu z wykonaną pracą może dać bardzo dobry efekt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zgredzik
Data: 16-07-2013 20:21:26 
widziałem go kilka lat temu na sparingach w Szczytnie szczęka mi opadła już wtedy był naprawdę dobry
 Autor komentarza: mikete
Data: 16-07-2013 23:23:12 
dobry gość, może być z niego pożytek
 Autor komentarza: mikete
Data: 16-07-2013 23:29:17 
ano i tutaj znalazłem filmik ze sparingu, czarne spodenki
http://eostroleka.pl/tylko-u-nas-piesciarz-z-ostroleki-zadebiutuje-w-londynie-na-zawodowym-ringu-video,art36180.html
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 17-07-2013 01:18:33 
Uwazam że Sodór popelnia wielki błąd rzucając sie tak bez odpowiedniego przygotowania do walk zawodowych.Moim zdaniem powinien słuchac rad doswiadczonych trenerow ktorzy radzili aby wpierw stoczyl w Anglli przynajmniej 10 walk amatorskich po ktorych moglby z wiekszym bagazem doswiadczen wybrac lub byc wybrany przez odpowiedzialnego promotora!Obym sie mylił ale ta przygoda może sie zle dla niego skonczyć...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.