MORA DOCENIA PROKSĘ, ALE WYDAJE SIĘ BYĆ PEWNY SWEGO

Sergio Mora (23-3-2, 7 KO) zna już smak bycia mistrzem świata. Niemal dokładnie pięć lat temu sprawił prawdziwą sensację, kiedy wypunktował faworyzowanego Vernona Forresta, nieżyjącego już wielkiego championa. Co prawda w rewanżu przegrał jeszcze wyraźniej, ale zapisał się w historii boksu. W wieku 32. lat "Latynoski Wąż" liczy na powrót na sam szczyt, a na drodze stoi mu nasz Grzegorz Proksa (29-2, 21 KO).

- Proksa jest naprawdę solidny, wszak w końcu nie dostaje się walki na stacji HBO jeśli nie jest się dobrym w tym co się robi. Przegrał wtedy z Gołowkinem, który nazywany jest prawdziwym mordercą. Kiedy więc już pokonam Proksę, chciałbym się spotkać z Kazachem i pokazać, co prawdziwy bokser potrafi zrobić z takim mordercą. Ale po kolei, najpierw muszę zrobić swoje w piątkowy wieczór - powiedział pięściarz z Los Angeles, który zdaje sobie sprawę z tego, że Polak łatwo mu skóry nie sprzeda.

- Grzegorz jest bardzo głodny sukcesów. Zrobi wszystko co w jego mocy by znaleźć się na pozycji, w jakiej był jeszcze dwie walki wstecz. Tylko że ja również chcę się znaleźć na jego miejscu z tamtego okresu. Po to tu przyjechałem. Ludzie z ESPN dobrze wiedzieli co robią, bo lepszy z naszej dwójki wkrótce dostanie walkę o mistrzostwo świata. Ja mam uznane nazwisko, zaś on jest czołowym pretendentem. Jeśli wygram, potem chciałbym się skonfrontować z każdym z posiadaczy tytułów. Może to być Sergio Martinez, Daniel Geale bądź zwycięzca potyczki Gołowkina z Macklinem. Jestem gotów na powrót na szczyt, a drogę w górę rozpocznę dzisiejszym występem przeciwko Proksie - zakończył Mora.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Mats
Data: 28-06-2013 19:12:00 
Grzesiu Cie zniszczy !!!
 Autor komentarza: ManiekZ
Data: 28-06-2013 19:21:54 
Panowie co jest z ważeniem w Ostródzie?

Zaspaliście czy znów zostaliście zbanowani przez Babilona?


Zobaczymy jak Grzesiek poradzi sobie z dystansem, bo łatwo nie będzie miał by przedostać się przez te długie łapy Mory.
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 28-06-2013 19:27:33 
ManiekZ

właśnie podobnie miałem napisać, znowu muszę na rp wchodzić żeby sobie zobaczyć, szkoda.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 28-06-2013 19:27:55 
Grzechu na punkty.
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 28-06-2013 19:31:35 
haha Łaszczykowi grakowało 100 gramów do limitu i musiał majty ściągać :) Kilka walk mnie interesuje na tej gali, właśnie Łaszczyk (wydaje mi się że dobrego przeciwnika mu ściągnęli (patrząc po rekordzie bo na boxrec nie wchodziłem), Głażewski, no i Chudecki - Szot.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-06-2013 20:09:01 
Kilka uwag o zbliżającym się pojedynku Proksa - Mora:
1. Walka jest bardzo ważna dla obydwu bokserów. Ten, który przegra, będzie miał w bilansie 3 porażki w ostatnich 4 walkach, co wygląda paskudnie i w zasadzie eliminuje nawet z szerokiej czołówki.
2. Ponieważ obydwaj boksują niekonwencjonalnie, bardzo ważna będzie taktyka i to nie taka z grubsza ogólna, tylko dobrze przygotowane i wyćwiczone kontrakcje na konkretne akcje przeciwnika. Obawiam się o to, bo Łapin to nie jest trener, który te rzeczy dobrze robi (jeśli w ogóle miał na to czas). Bardziej liczę na taktyczną intuicję samego Proksy. To była kiedyś jego silna strona, ale w 3 ostatnich walkach zupełnie zawiodła.
3. Styl walki Proksy wprowadza do walki chaos, a Mora też lubi zamieszanie w ringu. Starcie zapewne nie będzie ładne dla oka.
4. O ile Mora pomimo porażek prezentował równą przyzwoitą formę, o tyle Proksa był w ostatnich walkach bardzo chimeryczny. Dlatego wynik walki jest bardzo trudny do przewidzenia.
 Autor komentarza: coJAtamWIEM
Data: 28-06-2013 21:11:59 
Mora to nie Sylwester,łatwo raczej nie będzie,jednak jak Grzesiek się ładnie zaprezentuje i zdeklasuje rywala to(na co liczę) to będzie o tym głośno w światku bokserskim i znów będzie się liczył.
Co do transmisjii to jetem lekko w szoku,Sport klub urusł bardzo w moich oczach,dwie galedziś dają.Fajnie że jest trzeci gracz na rynku który daje boks na żywżywo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.