NIEZADOWOLONY ABRAHAM GROZI NAWET ZAKOŃCZENIEM KARIERY

Zaskakujące doniesienie napływają zza naszej zachodniej granicy. Jedna z gwiazd grupy Sauerland Event - Arthur Abraham (36-4, 28 KO), grozi swoim pracodawcom zakończeniem kariery jeśli ci nie spełnią jego wymagań finansowych.

Przypomnijmy, iż urodzony w Armenii, a od kilku lat reprezentujący niemieckie barwy "Król Arthur" to były lider wagi średniej. To miano zyskał dzięki aż dziesięciu obronom tytułu federacji IBF. Po przenosinach do kategorii super średniej wziął udział w turnieju Super Six, lecz po kapitalnym początku, kiedy ciężko znokautował Jermaina Taylora, potem przyszły trzy porażki. W ubiegłym roku po raz drugi został mistrzem, tylko już w dywizji do 76,2 kilograma. Pokonał wyraźnie na punkty Roberta Stieglitza, potem obronił pas stopując Mehdi Bouadlę, lecz w rewanżu przeciwko Stieglitzowi został zastopowany przez kontuzję oka, tracąc tym samym tytuł federacji WBO. Wkrótce miało dojść do ich trzeciego spotkania, choć po drodze Abraham 24 sierpnia w Schwerinie miał odprawić na odbudowanie swojej pozycji Willbeforce'a Shihepo (20-6, 15 KO). Teraz sprawy się skomplikowały.

Były champion nie jest zadowolony z proponowanych mu pieniędzy. Wszak przyzwyczaił się do ogromnych sum kiedy jeszcze siał postrach w dywizji średniej. Po cięciach kosztów rozważa nawet zawieszenie rękawic na kołku.

- Jeżeli grupa Sauerland Event nie dojdzie do porozumienia z moimi prawnikami, wówczas nie wyjdę do ringu ani w Schwerinie, ani gdzie indziej potem. Nie potrzebuję na siłę kontynuować kariery i mógłbym z tym skończyć nawet dzisiaj. Zawodnicy powinni być traktowani z należytym szacunkiem - powiedział Abraham.

Problemem byłego mistrza jest fakt, że włodarze stacji ARD wolą puścić jako główne danie pojedynek Jurgena Brahmera (40-2, 31 KO), który podobno przyciągnie przed telewizory większą rzeszę fanów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bak
Data: 17-06-2013 21:18:15 
Trzeba było wygrać ze Stieglitzem a nie teraz kręcić nosem. Na pewno nie zakończy kariery, obcięli zarobki, ale i tak biedny nie będzie- nawet trochę mniejszej ale i tak dużej kasy nie przepuści.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 17-06-2013 21:22:55 
Nie ma za co płacić king artur odszedł pozostał kołek
 Autor komentarza: odyniec
Data: 17-06-2013 21:49:36 
koncz wasc ....nikt za toba nie bedzie plakac
 Autor komentarza: derbinator
Data: 17-06-2013 22:03:00 
ciapate jak to ciapate, woli pójść na zasiłek niż robić za minimalną:)
 Autor komentarza: DanseMacabre
Data: 17-06-2013 22:27:11 
Jakoś specjalnie plakac za nim niebęde ale mógłby jeszcze dac z kilka walk np na Gołowkina go
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 17-06-2013 23:33:47 
ja też nie będę cierpiał za Abrahamem. Natomiast jako zagorzały fan Jurgena Braehmera jestem mile zaskoczony, że Niemcy wolą go oglądać od Abrahama. dotychczas przed ekrany i na halę przyciągali głównie ci ciemni i impulsywni jak np. Michalczewski, bracia Kliczko, Marco Huck, Firat Arslan czy Artur Abraham, a tu taka miła niespodzianka. Brahmer urodę ma raczej aryjską, ale walczy jak ciemny. Szkoda tylko, że tak późno Braehmer przeszedł pod skrzydła Sauerlanda. Teraz to on wielkiej kariery już nie zrobi, ale życzę mu powodzenia. Uwielbiam jego dość nietuzinkowy styl walki, ale wiadomo niewiele czasu mu już zostało, żeby pokazał jeszcze boks na swoim najwyższym poziomie.
 Autor komentarza: Darxoon1
Data: 18-06-2013 00:46:44 
mysle ze nawet Niemcy sa juz mocno wyczuleni na wałki wojaszka.... huck vs sasha , huch vr afolabi, huck vs arslan... ile mozna.....
co do Abrahama to dzis raczej znow przegra...... stiglitz III... raczej na punkty... ale porazka pewna.
 Autor komentarza: Darxoon1
Data: 18-06-2013 00:47:44 
mysle ze nawet Niemcy sa juz mocno wyczuleni na wałki wojaszka.... huck vs sasha , huch vr afolabi, huck vs arslan... ile mozna.....
co do Abrahama to dzis raczej znow przegra...... stiglitz III... raczej na punkty... ale porazka pewna.
 Autor komentarza: Darxoon1
Data: 18-06-2013 00:48:55 
sorry zwiecha kompa .. wujaszka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.