SZPILKA: MINTO DAŁ MI DOBRĄ LEKCJĘ BOKSU

- Cieszę się, że Brian Minto dał mi dobrą lekcję boksu - powiedział Artur Szpilka (15-0, 11 KO), polski bokser wagi ciężkiej.

Przegląd Sportowy: Trener Fiodor Łapin mówił, że chciałby, abyś stoczył dłuższą walkę, trochę więcej poboksował z wymagającym rywalem. W Bydgoszczy to akurat się udało.
Artur Szpilka: Tak, ale trener i tak jest na mnie zły, bo popełniłem sporo błędów. Ja to widziałem i ze strony rywala chyba nie było jakiegoś wielkiego zagrożenia, jednak jeden porządny cios przyjąłem. Nie zamroczyło mnie po nim, ale w innych okolicznościach mogłoby być różne. Dlatego w końcu trzeba było podnieść tę prawą rękę. Kiedy tak uczyniłem, to skutecznie go blokowałem i niewiele mógł już zrobić. W tej walce chciałem sprawdzić, jak sobie radzę w klinczu, bo w poprzednim pojedynku z Mike'em Mollo za bardzo cofałem się. Czułem się w tym dość pewnie, ta walka to była dla mnie nauka, nauka, nauka.

Chyba trzeba przyznać, że Brian Minto bardzo uczciwie zapracował na każdego dolara, którego tutaj zarobił?
Artur Szpilka: Dokładnie. Cieszę się, że dał mi dobrą lekcję boksu. Wiele elementów mogłem sprawdzić. Wyszedłem do ringu z nastawieniem, żeby dłużej powalczyć i się na niego nie rzucać. To nie miało być żadne bum, bum, bum. Ale po tym pojedynku wiem, że nie mogę zaczynać potyczek zbyt spokojnie.

Czy ostatni test przed rewanżem z Mollo można uznać za zaliczony?
Artur Szpilka: Z Mollo będzie dużo łatwiej. Sami zobaczycie...

Dlaczego łatwiej?
Artur Szpilka: Bo jest bardzo statyczny i prosty do rozszyfrowania. Ok, jest wyższy i silniejszy niż Minto, ale łatwiej go trafić. Do walki z Mollo wyjdę z takim nastawieniem, że... "wrzucam prawy i wchodzi". On przyjmuje bardzo dużo ciosów. Minto natomiast robił sporo uników.

I jest strasznie odporny. Szedł cios za ciosem, a on stał w ringu do ostatniego gongu.
Artur Szpilka: Bo nie trafiałem go czysto. To wszystko były uderzenia w jakimś stopniu sparowane, gdy rękawica się ześlizguje. Raz się przewrócił w ostatniej rundzie, ale w sumie tamten cios też nie był do końca czyściutki.

W ofensywie jest ok, ale jeśli chodzi o postawę w obronie to Artura Szpilkę czeka jeszcze sporo pracy.

Artur Szpilka: Praca będzie i to mnóstwo, bo gdybym już w tej chwili potrafił bronić na najwyższym poziomie, to mógłbym boksować o mistrzostwo świata. A przecież tak nie jest.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TomekNieAdamek
Data: 17-06-2013 12:57:08 
Podobno na ważeniu z Mollo Szpila będzie miał na sobie spódnicę ;)
 Autor komentarza: TomekNieAdamek
Data: 17-06-2013 13:04:30 
A tak na serio to wydaje mi się że Szpili nie starczy życia żeby wejść na poziom umożliwiający mu podjęcie walki z czołówką. Ja wielkich postępów u niego nie widzę.
 Autor komentarza: bak
Data: 17-06-2013 13:07:19 
Niestety, ale każdy emeryt ściągnięty dla Szpilki, po którym Szpila ma się łatwo przejechać jak czołg, daje mu "dobrą lekcję boksu". Taki atomowy cios, a nie potrafił przełamać Minto, który każdą ważną walkę przegrał przed czasem. Nawet nie potrafił posadzić Owena Becka, którego znokautował powracający z emerytury dziadek Maskajew.
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 17-06-2013 13:12:32 
Panowie trzeba zrozumiec jedną rzecz... kto kreował i kreuje szpilkę na wieliego mistrza? media oraz jego grupa promotorska... ale w momencie spojrzenia analitycznie na jego umiejętności to w chwili obecnej szans na wygrywanie z najlepszymi nie ma:

- w ogole nie slucha tego co mowi do niego trener
- z walki na walke powtarza ze dostał lekcje boksu ale wnioskow nie wyciaga
- ostatnio zabraklo nawet bokserskiej agresji
- moim zdaniem jesli chce cokolwiek osiagnac to musi wyleciec do USA tutaj bedzie trudno o szybki rozwój

Nie jestem wielkim kibiem Adamka, ale gdy się spojrzy na rekordy Pawła 32-0 " chce lebiediewa" oraz Wawrzyka "dam z siebie wszytsko" to nie mozna w zaden sposob krytykowac za dobor rywali, czy prowadzenie kariery Tomka, bo gdyby został w PL to by pewnie skonczyl tak jak wawrzyk
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 17-06-2013 13:13:01 
Nie lubię Szpilki i zgadzam się ze wszystkimi opiniami, że wyciąga kiepskie wnioski z każdej kolejnej walki, ale on stoczył dopiero 15 zawodowych walk. To naprawdę mało, uważam, że rywali ma i tak w miarę dobrych jak na ten etap kariery. On nie musi każdego nokautować, w tym momencie ma się uczyć, problem jest w tym, że mu to nie wychodzi.
 Autor komentarza: TomekNieAdamek
Data: 17-06-2013 13:14:01 
Arturowi ktoś powinien wreszcie uświadomić że jego legendarna siła ciosu to mit. Jak chce efektownie wygrywać to niech bije seriami a nie czeka na jeden cios. Taki Wach nawet by się nie oblizał po jego "bombie".
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 17-06-2013 13:16:44 
no dobrze Szpilka ma dopiero 15 walk a ile walk stoczył Chisora i z kim ?!?!?!?!?!

Panowie Szpilka moim zdaniem do junior ciezkiej i waga w granicach 90kg, spojrzcie jak wyglada prawdziwy ciezki niewysoki chisora a jaka budowe ma szpilka i jak wygladal przy Mcclinie ;)
 Autor komentarza: adam12
Data: 17-06-2013 13:17:07 
Styl Szpilki z późnej amatorki czy pierwszych zawodowych walk mi osobiście odpowiadał bardziej i dawał realne szanse na sukcesy ale w CW, nie w HW. Tak więc wcale nie dziwią mnie jego obecne średnie występy.
Jak napisał kolega wyżej: "wielkich postępów u niego nie widzę."
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 17-06-2013 13:20:33 
Mollo to wariat może mu coś odjebać i zrobi formę :) a wtedy jeśli szpilka będzie w takiej formie jak z walki z Minto, gdzie nie miał siły nawet trzymać wysoko rąk to dostanie piękne KO.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-06-2013 13:26:14 
Najlepszym wyjściem dla Artura była by waga junior ciężka do 30 roku życia i uczenie się na mniejszym ryzyku wszystkich tych elementów które sprawiają że tacy przeciętni już bokserzy dają mu tak trudne walki.

Nie będę się tu rozwodził ale nie sądzę by poprawił te elementy idąc tym tempem w Hw. Zaraz może trafić się ktoś kto skasuje zero w rekordzie.
Ale balon musi w końcu pęknąć i oczywiście dojdzie do momentu w którym ludzie zwrócą się przeciwko niemu za te wszystkie obietnice które okażą się bez pokrycia.
 Autor komentarza: bak
Data: 17-06-2013 13:26:19 
Założę się że gdyby dać Szpilce obecnego Maskajewa, który pokazał ładne zapasy z Gavernem to nasz Artur "3 miliony" Szpilka sporo by się namęczył zanim by przełamał niezbyt odpornego na ciosy Ruska. Również nie widzę by Zimnochowi zrobił krzywdę- skoro spokojnie przyjmował jaby Atomowego Byka to te cepy by wywołały u Krzyśka co najwyżej śmiech :)
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 17-06-2013 13:30:12 
Szpilka vs McCall - to chciałbym obejrzeć, ewentualnie Zimnoch vs Minto, jakiś korespondencyjny pojedynek.
 Autor komentarza: alert
Data: 17-06-2013 13:31:26 
"W ofensywie jest ok" No nie wiem czy jest tak ok, bo jednak sporo ciosów szpili leciało gdzieś po rękawicach rywala. Dziury w obronie to temat rzeka. W tym momencie, walka jakimkolwiek przeciwnikiem będącym klasę wyżej niż ci wszyscy "powracający po długiej przerwie z nazwiskami" kończy się deklasacją.

Ale tak z drugiej strony, nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie, ale mimo wielu wad Szpilka całkiem ładnie prawym prostym potrafi operować.
 Autor komentarza: twix111
Data: 17-06-2013 13:46:13 
Pieprzyć ten nudny cyrk ze szpilką i kołodziejem. nastawiłem się na emocje, kupiłem piwska, zasiadłem przed odbiornikiem i... na walce szpilki usnąłem nie dopijając nawet piwa. To było gorsze od walk Włodarczyka.
Na walki zza oceanu budzę się ok. 4 -5 i już nie zasypiam, bo tam coś się dzieje.
Możecie teraz analizować godzinami co powinien szpilka poprawić, ale jakoś nadal tego nie poprawia. Z desek jeszcze wstaje bo jest młody, poczekamy jeszcze trochę i na dupie posadzi go ktoś pokroju mollo, ale tak, ze szpilka już nie wstanie.
Po walce z tym szewcem ze wschodu i teraz z minto, który ( ja pierdole ) sam się przewracał, zespół Wasyla zaprasza do wykupienia ppv na walkę przyszłego mistrza świata Szpilki za jedyne 40 zł:)
Udanej i niezapomnianej zabawy.
Na tym etapie kariery na 100% szpilka jest lepszy od Adamka i Gołoty - w zanudzaniu widowni:)
 Autor komentarza: boksjor
Data: 17-06-2013 14:24:31 
Szpila sobie wcale dobrze nie radził przy linach bo wyłapał kilka podbródkowych i Minto kilka razy strzelił przez gardę
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 17-06-2013 14:29:10 
Szpilki cios jest średni. I tyle. I Szpilka gada głupoty 2-3 czyste ciosy trafiał i co i Minto nie padł a tam gdzie leżał to nie po ciosie . Był tam zmęczony jak Mollo od 4 rundy.
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjaa
Data: 17-06-2013 15:39:37 
eeeee nikt chyba tu jeszcze nie pisal ze minto padl wtedy po ciosie :)chyba ze jakis fan z rin... minto wtedy strzelil takim sierpem ze az go wyrwalo prawie z butow :)swoja droga pieprzenie szpilki wczoraj nbyl wywiad na ri... i z tego wychodzi ze arturo specjalnie chcial walczyc z 10 rund zeby sobie przecwiczyc :) wiekszych glupot juz ojciec nie slyszal plus cos kolo srodka pojedynku arturek mial mine taka jakby sie chcial rozplakac albo ojciec myslal ze sie obrazil i niechce walczyc bo minto nnie chce sie przewrocic :)
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjaa
Data: 17-06-2013 15:53:07 
i jeszcze jedno dlaczego walki arturka sa w miare emocjonujace (podobnie w ksw dlaczego walki materli sa tak emocjonujace nawet lepsze niz mameda, bo materla jest slabszy od mameda i jego przeciwnicy sa na podobnym poziomie i wtedy walak dwoch zawodnikow jest emocjonujaca a mamed jest duzo lepszy i zalatwia to w 1 lub gora 2 rundzie ) podobnie jest z arturkiem walki z mollo lub minto byly fajne w miare do ogladania bo niestety dla punchera szpili dopuki jego przeciwnik ma prad jest na podobnym poziomie i walka jest zacieta jakby szpila byl duzo lepszym zawodnikiem za jakiego go na rin.. uwazaja to walki z takimi zawodnikami powinny sie koczyc jak np mavrovic -saleta zeby dawac rowne walki z lepszymi bo niema sie co oszukiwac minto czy molo teraz to nawet nie jest drugi garnitur wagi ciezkiej gosc ma juz okolo 25 lat a w podobnym wieku jest wielu zawodnikow juz teraz dla ktorych walka szpili z nimi to himalaje a nie sa to mistrzowie (helenius fury bojcow,czy nawet nie wspominajac juz o nowym mlodzieniaszku co swietnie sie pokazal w walce botha :) plus dzieciak 18 kuzyn furego ktory w wieku szpili czuje moze namieszacw wadze ciezkiej tak wiec szpili zawsze bedzie pod gorke nawet jak znikna terminatory ukrainskie
 Autor komentarza: Szyman99
Data: 17-06-2013 16:01:53 
Sorry za offtop, ale jakoś się trzeba zareklamować, gdy dobrze idzie.

Interesuje cię Bukmacherka sportowa ? sprawdź, mojego autorskiego bloga poświęconego temu tematowi - www.bookiesport.blogspot.com
 Autor komentarza: bak
Data: 17-06-2013 16:25:58 
Szpilka mówi że ma lepszych rywali na ten etap kariery niż Kliczkowie i Gołota. A ciekawe jakby Szpilka zareagował gdyby przyjmował takie bomby jak Goły od Bowe'a lub Kliczko od Sandersa.
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 17-06-2013 17:27:07 
A ciekawe jakby Szpilka zareagował gdyby przyjmował takie bomby jak Goły od Bowe'a lub Kliczko od Sandersa.

spiączka...
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 17-06-2013 17:43:40 
"To nie miało być żadne bum, bum, bum." - Ręce opadają.
 Autor komentarza: Batiatus
Data: 17-06-2013 18:30:08 
Szpilka, po co ty w ogóle zamierzasz walczyć z Mollo, jak jestes najlepszy to bierz na klatę dwóch braci Kliczko. Nie lubię Szpilki jako boksera, ale czytam jego wywiady, bo można się posmiać np. z tego "Artur Szpilka: Praca będzie i to mnóstwo, bo gdybym już w tej chwili potrafił bronić na najwyższym poziomie, to mógłbym boksować o mistrzostwo świata. A przecież tak nie jest." Co on sobie wyobraża, rzucać bokserom z wyższej półki wyzwania że ich zniszczy tak jak Tomasz Adamka czy Krzysztofa Zimnocha. Trener Łapin zamiast ćwiczyć obronę to powinien skoncentrować się na jego głowie, bo on nie wie co mówi.
 Autor komentarza: canuck
Data: 17-06-2013 20:16:53 
Obserwujac ta walke odnioslem wrazenie, ze trenerzy staraja sie na sile zrobic, ze Szpilki kogos kim nie jest, ani mentalnie ani motorycznie. To jest chyba najwiekszy problem w prowadzeniu Szpilki!

Szpilka jest bokserem agresywnym oraz atakujacym. Takze trzeba u niego "wypolerowac" KONTROLOWANA agresje. Mistrzowie kontrolowanej agresji to Canelo oraz Golovkin, jako wzorce.

Szybkie skracanie dystansu oraz dobra walka w poldystansie to podstawa. Ale tez uwazna obrone w czasie przechodzenia do ataku.

Do tego kilka prostych regul na NIE:

= Zadnego bicia sie spod remizy oraz cepow (tu Lapin ma racje z prostymi);

= Zadnych "tancow" oraz unikow z opuszczonymi rekami w poldystanie oraz dystansie;

= Zadnego polowania na tylko na glowe, ale kombinacje z poldystanie dol-gora-dol.

Wydaje mi sie, ze takie podejscie by maksymalizowalo potencjal ofensywny Szpilki, a minimalizowalo jego braki techniczne. Do tego ten styl walki, by pasowal do jego psychiki!
 Autor komentarza: bartus83
Data: 18-06-2013 10:04:01 
Słyszałem kiedyś o biegaczu z Afryki bodajże Kenii co wygrywał jeden maraton za drugim bez butów... pewnego razu jakaś firma założyła mu buty żeby reklamował ale niestety w butach nie był nawet 10 w zawodach, zdjął buty i znowu wygrywał... wniosek taki że czasami nie da się zmienić czegoś na siłe... jak ktoś ma takie zdolności to trzeba je tylko ulepszać, rozwijać a nie zmieniać i to się dotyczy Szpilki, jego nie można nauczyć czegoś nowego ale można wykorzystać i wypracować do perfekcji atuty...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.