SYN FIDELA CASTRO O PRZYSTĄPIENIU KUBY DO WSB I APB

Jeden z ośmiu synów Fidela Castro, Antonio Castro (doktor chirurgii, który był jedną z głównych osób zarządzającyh kubańską drużyną podczas igrzysk olimpijskich w Londynie) przewiduje wielkie sukcesy kubańskich bokserów w WSB (liga zawodowa) i APB (AIBA Pro Boxing), zawodowych projektach federacji AIBA, do których przystąpiła Kuba.

Przypomnijmy, że boks zawodowy został na Kubie zakazany w 1962 roku, Fidel Castro uważał go za skorumpowany, deprawujący i niezbezpieczny. Kuba zdobyła w boksie na igrzyskach olimpijskich 67 medali, w tym 34 złote - w klasyfikacji wszech czasów ustępuje jedynie Stanom Zjednoczonym. W Londynie kubańscy bokserzy zdobyli cztery medale (Robeisy Ramirez i Roniel Iglesias złote, Lazaro Alvarez i Yasniel Toledo brązowe). Na początku tego roku Antonio Castro spotkał się z prezydentem AIBA, doktorem Ching-Kuo Wu i był pod wrażeniem planów federacji, co ostatecznie zdecydowało o przystąpieniu Kuby do zawodowych projektów.

- Podoba mi się plan prezydenta AIBA i jego idea profesjonalizacji boksu podczas igrzysk olimpijskich. Pan Wu jest bardzo mądrym człowiekiem, ma przejrzyste poglądy dotyczące sportu. Kuba jest bardzo zadowolona z możliwości przystąpienia do WSB i APB. Boks zawsze był jednym z najważniejszych sportów w naszym kraju. Od lat jesteśmy bardzo silni na igrzyskach. Jesteśmy gotowi, by zaadaptować się do zmian w boksie olimpijskim. Igrzyska pozostaną dla nas najważniejszym celem i to się nie zmieni. Jestem pewien, że pozostaniemy jedną z najsilniejszych bokserskich nacji - powiedział Castro.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.