LOPEZ: SĘDZIA PRZERWAŁ ZA SZYBKO

Josesito Lopez (30-6, 18 KO) stoczył ekscytujący pojedynek z Marcosem Maidaną (34-3, 31 KO), ale argentyński puncher przełamał go i zwyciężył w szóstej odsłonie. Lopez został poddany przez sędziego ringowego, kiedy "El Chino" zarzucał go ciosami przy linach.

- To była dobra walka, tak jak się spodziewaliśmy. W ringu czułem się dobrze, ale nie spodobało mi się to, że sędzia tak szybko przerwał pojedynek. Maidana trafił mnie mocnym ciosem, nie zaprzeczam, ale to nie był jeszcze powód, by przerywać walkę. Zwłaszcza, że mieliśmy do czynienia z dwoma wojownikami, którzy radzą sobie z trudnymi sytuacjami i potrafią wrócić do gry. Żałuję, że sędzia nie dał mi szansy udowodnienia, że nie byłem jeszcze skończony - powiedział zawiedziony 28-letni bokser z Kalifornii.

- Czułem, że mogę zamknąć się za podwójną gardą i przeczekać szturm albo wyślizgnąć się z opresji. Mam doświadczenie i wiem, co zrobić albo kiedyś przyklęknąć. Nie jestem zadowolony. To było niepotrzebne. Nienawidzę przegrywać, a w tym przypadku nic nie było przesądzone i mogłem walczyć dalej - kończy Lopez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: glaude
Data: 10-06-2013 14:45:23 
Podzielam zdanie Josesito.
Walka została stanowczo za wcześnie przerwana. Lopez stosował aktywną obronę: były zasłony i balans- w żadnym razie nie stał w miejscu!

Nie rozumiem zasady powoływania tych starych pierników na sędziów ringowych. Wzrok słaby (najczęściej kilka wad wzroku już w tym wieku), spostrzegawczość i czas reakcji, oraz trafność decyzji kompletnie do dupy.

Przecież tacy ludzie (kandydaci na sędziego ringowego) przed każdą walką powinni być poddawani co najmniej psychotestom, podobnym co do zasady jak zawodowi kierowcy.
 Autor komentarza: bak
Data: 10-06-2013 14:47:32 
To taki Charr bez brody.
 Autor komentarza: glaude
Data: 10-06-2013 14:49:18 
+ jeszcze jakieś testy wydolnościowe- porównywane wysiłkowo z 40 min. sędziowaniem w ringu- a po takim teście jeszcze raz powinien być stosowany psychotest i dopiero porównanie obu wyników (ocena funkcji wykonawczych mózgu) powinna dopuszczać- albo pozbawiać możliwości sędziowania.

P.S.
Takie same testy (albo nieco zmodyfikowane pod względem obciążenia wysiłkiem fizycznym) wprowadziłbym też punktowym.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 10-06-2013 14:58:30 
O ile w walce Dawson-Stevenson przerwanie walki bardzo dobre, o tyle w Lopez-Maidana faktycznie mam niedosyt, bo Marcos sam był w opałach rundę wcześniej, Lopez mądrze przyklęknął, zabrakło mu cwaniactwa na linach, ale nie wyglądał na specjalnie zamroczonego. Już bym wolał nawet liczenie na stojąco, ale to zdaje się jest wyłączone w większości stanów.

Myślę, że i tak Maidana by go skończył, ale kto wie, mogła być z tego jeszcze większa wojna, bo widzieliśmy przecież, że Lopez może naruszyć Argentyńczyka. Zawsze przychodzi mi na myśl w takich momentach pytanie - Jakby tak Corralesa poddali z Castillo w dziesiątej rundzie, a?
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 10-06-2013 16:42:07 
Kolejny krzykacz, co to narzeka, ze sedzia za wczesnie przerwal pojedynek. Powinien dziekowac, bo pozniej byloby tylko gorzej. A tak zachowal sporo zdrowia. Kazdy, kto wiecej niz raz ogladal w ringu MR Maidane, wie, ze temu zdarza sie z rozmyslem odpuszczac poszczegolne rundy tylko po to, by w kolejnych zaatakowac ze zdwojona sila. Tak tez czynil w starciach z Khanem, Moralesem(10 beznadziejna, 11 i 12 to wspanialy powrot). Nie wyszlo tylko z Devonem, ale tam zupelnie poniechal taktycznej dyscypliny juz po pierwszej rundzie - chaotycznie atakowal polujac na jeden cios badz serie na linach. Zostal wyboksowany, ale wrocil. Mysle, ze stac go na pelnoprawny tytul mistrza. Ciekaw jestem jego starcia z Malignaggim, Guerrero lub Thurmanem. Matthysse niech czysci junior polsrednia.
 Autor komentarza: Jason
Data: 10-06-2013 19:50:38 
Nie wiem czy za wczesnie, ale przyjmował takie piękne strzały :))
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 10-06-2013 22:14:41 
KratoZ, pełna zgoda. Gdyby jego rywalem był ktokolwiek inny niż Maidana, pretensje byłyby uzasadnione. Ale że to był Maidana, to powinien być wdzięczny sędziemu - z każdą sekundą byłoby tylko gorzej.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 11-06-2013 02:00:05 
wyjdzie mu to na dobre, jeszcze bedzie dziekowal za 20 lat
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.