40. ME SENIORÓW: W FINAŁACH 11 ZAWODNIKÓW Z PRZESZŁOŚCIĄ W LIDZE WSB

Za nami wszystkie walki półfinałowe 40. Mistrzostw Europy Seniorów w Boksie. W finałach zobaczymy ogółem sześciu Rosjan, czterech Irlandczyków, Irlandczyków, po dwóch zawodników z Azerbejdżanu i Ukrainy oraz po jednym pięściarzu z Białorusi, Holandii, Mołdawii, Niemiec, Rumunii i Walii.

WYNIKI II SERII WALK PÓŁFINAŁOWYCH>>>

Jutrzejsze finały zapowiadają się naprawdę interesująco a ich ozdobą powinny być rywalizacje Davida Ayrapetyana (Rosja) z Paddy`m Barnesem (Irlandia) w wadze 49 kg, Andrew Selby (Walia) z Michaelem Conlonem (Irlandia) w 52 kg, Johna Joe Nevina (Irlandia) z Mykolą Butsenko (Ukraina) w 56 kg, Jasona Quigleya (Irlandia) z Bogdanem Juratonim (Rumunia) w 75 kg, czy Magomedrasula Medzhidova (Azerbejdżan) z Sergeyem Kuzminem (Rosja) w +91 kg.

Dodajmy, że tegoroczne Mistrzostwa Europy - w pewnym sensie - są dobra reklamą dla rozgrywek ligi World Series of Boxing, bowiem w finałach wystąpi aż 11 pięściarzy, którzy rywalizowali formule pięciorundowej, bez koszulek i kasków (w półfinałach było ich 19!).

WYNIKI II SERII WALK PÓŁFINAŁOWYCH
 

52kg     
Andrew Selby WAL - Elvin Mamishzade AZE 2-1
Michael Conlon IRL - Ovik Ogannisyan RUS 2-1

60kg     
Pavlo Ischenko UKR - Dmitriy Polyanskiy RUS 2-1
Vazgen Safaryants BLR - Miklos Varga HUN 3-0

69kg
Alexandr Besputin RUS - Bogdan Shelestyuk UKR 3-0
Arayk Marutjan GER - Pavel Kostromin BLR 2-1

81kg     
Peter Mullenberg HOL - Petru Ciobanu MLD 3-0
Nikita Ivanov RUS - Sergey Novikov BLR WO.

+91 kg
Magomedrasul Medzhidov AZE - Viktor Zuyev BLR WO.
Sergey Kuzmin RUS - Joseph Joyce ENG TKO 1

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 08-06-2013 08:46:39 
Mam prosbe do redakcji boksera org.moze napisali bysi artykul(jezeli macie materialy) o fenomenie,chyba tak mozna napisac boksu irlandzkiego.Maly kraj wczesniej mial sporadyczne sukcesy medale a od kilku lat wiedzie im sie bardzo dobrze.Moze sa jakies informacje dotyczace ilu zawodnikow trenuje w tym kraju,jakie sa metody szkoleniowe, jaka praca doszli do tych osiagniec.Moze to dalo by do myslenia naszym tuzom mysli organizacyjnej i szkoleniowej Czeslawom,Ludwikom i Zdzislawom i im podobnym.Od lat bez zmain,osiagniecia za granica tragiczne,zadnego nawet pojedynczego zawodnika polski boks nie jest w stanie wyszkolic na zawodnika umiejacego nawiazc walke z czolowka.Masakra jakas ta nasza amatorka...
 Autor komentarza: Kukiz14
Data: 08-06-2013 09:05:52 
To nie jest ten Sergey Kuzmin, prawda?
 Autor komentarza: ekspert
Data: 08-06-2013 09:19:54 
Tak to nie ten. Zawodnik, który reprezentował drużynę Hussars to Białorusin. Ten to Rosjanin występujący ponadto w wyższej kategorii
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.