HUBERT MIGACZEW O PORAŻKACH DAWIDA JAGODZIŃSKIEGO I MATEUSZA POLSKIEGO

Wczoraj podczas kolejnego dnia 40. Mistrzostw Europy Seniorów w Boksie w ringu wystąpiło dwóch naszych pięściarzy. Niestety zarówno Dawid Jagodziński (49 kg), jak i Mateusz Polski (60 kg) nie zdołali awansować do ćwierćfinału. Opinię nt. występu naszych pięściarzy przekazał nam - jak co dzień - trener Kadry Narodowej Seniorów PZB, Hubert Migaczew. Zapraszamy do lektury, tym bardziej, że pozbawieni transmisji z Mińska zdani jesteśmy na relację członków naszej ekipy.

Dawid Jagodziński vs Istvan Ungvari

Podczas rozgrzewki w szatni dostrzegłem stres przedstartowy Dawida. To był trudny moment - albo się spali albo pokona nerwy... W pierwszej rundzie było jednak bardzo dobrze, bo Polak zadawał celne i mocne ciosy, do celu trafiło dużo sierpów. W drugim starciu zmienił się całkiem obraz walki. Dawid zupełnie przestał wykonywać polecenia padające z narożnika, przestał balansować i bił jedynie z całej siły szerokie ciosy zamachowe. Pod koniec rundy po jednym z takich cepów Jagoda wyleciał do połowy pasa z ringu. W ostatnim starciu zdawało się jakby jego nogi ważyły tonę. Jagodziński był wyraźnie słabszy od Węgra i przegrał swoją szansę wejścia do ćwierćfinału.

Mateusz Polski vs Miklos Varga

Szybko pobiegłem, by zdążyć na wejście Mateusza Polskiego. Czekał tam na mnie Jerzy Baraniecki z przygotowanym już do walki naszym zawodnikiem. Wychodziliśmy po zwycięstwo. Od początku pierwszej rundy Mateusz ruszył do ataku, na jego przeciwnika spadł grad ciosów bitych z każdej płaszczyzny. To była piękna runda, w której widać było ogromną determinację w oczach Polskiego. W drugim starciu było minimalnie gorzej, ale pojedynek prowadzony był w bardzo dobrym tempie, cały czas w pressingu. W przerwie przekazałem Mateuszowi ostatnie wskazówki: "musisz trochę przycisnąć i Węgier, rozstawiony tutaj z numerem 2, padnie. Od pierwszych sekund trzeciej odsłony Mati ruszył do ataku, wdał się w wymianę ciosów, cały czas atakował, będąc stroną dominującą. Węgier opadł z sił i widać było, że ledwo stał na nogach. Ewidentnie miał już dość ataków Polaka i w takich okolicznościach zabrzmiał dzwonek. Sędzia niespodziewanie przerwał walkę i ku mojemu zdziwieniu odesłał zawodników do odwrotnych narożników. Spojrzałem na zegar - walkę skończono o 15 sekund za wcześnie. Co się dzieje? Mieliśmy trochę zamieszania w ringu, ale spokojnie z Jurkiem czekaliśmy na werdykt, pewni, że do góry podniesiona zostanie ręka Polaka. No i spotkało nas kolejne zaskoczenie - arbiter podnosi rękę Miklosa Vargi. Dlaczego? Nie wiem - chyba oglądaliśmy różne walki. Fatalnie oceniam pracę sędziów punktowych oraz słabą arbitra ringowego, który nie potrafił odróżnić dwóch kolorów. Jak widać na tegorocznych mistrzostwach są równi i równiejsi. Wielka szkoda, bo takie krzywdzenie zawodnika odbiera mu chęci do pracy. Z drugiej strony nie powinniśmy być zdziwieni, bo "pomyłki" sędziowskie dobrze znamy także z własnego podwórka. Mateusz Polski w 100 % wykonał swoje zadanie na medal, na medal który przeszedł mu niesłusznie obok nosa.

Dzisiaj Mateusz Tryc w walce o medal zmierzy się z Holendrem Peterem Mullenbergiem. Zastanawiam się czy i w tym przypadku będziemy mogli zauważyć w ringu przychylność sędziowską.

Z Mińska dla www.bokser.org - Hubert Migaczew

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 10:16:40 
Czy jest mozliwość zlozenia protestu?
 Autor komentarza: zgredzik
Data: 05-06-2013 10:45:30 
jest ale tylko do zakończenia serii walk i kosztuje 400 lub 500 euro
 Autor komentarza: zgredzik
Data: 05-06-2013 10:45:59 
jest ale tylko do zakończenia seri walk i kosztuyje 400 albo 500 euro
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 11:00:06 
Patrzcie co opublikowała konkurencja i co zostało błyskawicznie usunięte. Dopilnuję, żeby ten przykład skrajnego chujstwa nie zniknął z sieci. http://i.imgur.com/OFE7wNV.png
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 11:07:19 
@zgredzik

Ale w razie pozytywnego rozpatrzenia kasa jest chyba zwracana? Przynajmniej tak jest w PZB. Chyba inne związki mają zbliżone regulaminy w tej materii.
 Autor komentarza: Owerfull
Data: 05-06-2013 11:08:32 
Ned, WTF.
 Autor komentarza: awel
Data: 05-06-2013 11:20:57 
ned tak wlasnie jest jak komus sodowka za bardzo do lepetyny uderzy i jak ktos nie ponosi kary za swoje czyny,fakt ze bylo to dawno ale myslalem ze cos go to nauczylo i najzwyczajniej w swiecie zmadrzal ale jak widac nie!!! wszelkie akcje ze to marketing itd itp rozumie ok mozliwe ale niestety nie jest to w dobrym guscie i jest zenujace

p.s a kaczor hm dobry zawodnik ale musi uwazac zeby mu gudelek na dzien dobry niespodzianki nie sprawil
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 11:30:35 
No to panie Migaczew skaładać protest do jasnej cholery!!!!!!
 Autor komentarza: Matys90
Data: 05-06-2013 11:33:08 
Właśnie chyba się Babilon trochę przeliczył z tym marketingiem, ja od chwili ogłoszenia tego debiutu Kaczora czułem (i nie ja jeden), że to będzie robione pod walkę z Cieślakiem. Widocznie jednak jakieś telefony się rozdzwoniły i trzeba się było wycofać z tak agresywnego "marketingu", bo przecież to podchodzi pod groźbę karalną + nasze społeczeństwo to nie USA, żeby można było w ten sposób promować walki.

Nie doszukiwałbym się w tym wielkiej winy Kaczora, jestem pewien, że sam na to nie wpadł, przecież widać nawet - to zdjęcie, pełna profeska, zawodowy fotograf, sesja zdjęciowa, heh ;) Po prostu raczej Tomek Babiloński trochę się przeliczył.
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 11:33:32 
Jeśli jest jakiś dowód na to, że walka faktycznie trwała o 15 sekund za krótko, jest to oczywiste złamanie regulaminu i protest powinien przejść z automatu.
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 11:34:56 
@Matys90

Masz rację, ale Kaczor nie jest manekinem. Wyraził na to zgodę, zapozował. On musi ponieść za to odpowiedzialność. Nikt mu pistoletu do skroni nie przykładał.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 11:38:23 
Ten Migaczew to trochę koloryzuje za bardzo....nie znam osobisie i nie chce zaszkodzić czy szargac opinii...ale kreuje sie go na nie waidomo kogo a w sytuacji skrajnego oszustwa przechodzi nad tym do porządku dziennego...bo zdarza się....jak te chlopaki sie maja czuc skoro trener nie idzie za nimi w ogień!
 Autor komentarza: thegreates
Data: 05-06-2013 12:09:10 
HUBERT MIGACZEW nadaję się na stanowisko trenera jak nikt inny , młody zna się na rzeczy i dał taki powiew świeżości , wiadomo nie od razu Rzym zbudowano i są też i dla niego pewne sprawy nie do przeskoczenia (działanie PZB, sędziowanie , kasa na zgrupowania, wyjazdy zagraniczne) ale np. WSB ?? wielki szacun za to chociaż szału w poziomie walk nie było ale od czegoś się zaczyna. To co mi się podoba w wypowiedziach TRENERA naszej kadry mówi jak jest bez mydlenia i pompowania BALONIKÓW . POWODZENIA DLA MATEUSZA TRYCA .
 Autor komentarza: GaD1
Data: 05-06-2013 12:11:12 
Nie działa ten link panowie,co tam jest?????
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:14:27 
Kaczor z nozem i tytul newsa @dokoncze to co zaczął[email protected]

kiedys cieslak na zgrupowaniu kadry dostał kilka razy kosa od kaczora.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:16:07 
Autor komentarza: thegreates
Data: 05-06-2013 12:09:10
HUBERT MIGACZEW nadaję się na stanowisko trenera jak nikt inny , młody zna się na rzeczy i dał taki powiew świeżości , wiadomo nie od razu Rzym zbudowano i są też i dla niego pewne sprawy nie do przeskoczenia (działanie PZB, sędziowanie , kasa na zgrupowania, wyjazdy zagraniczne) ale np. WSB ?? wielki szacun za to chociaż szału w poziomie walk nie było ale od czegoś się zaczyna. To co mi się podoba w wypowiedziach TRENERA naszej kadry mówi jak jest bez mydlenia i pompowania BALONIKÓW . POWODZENIA DLA MATEUSZA TRYCA .No ok....ale jesli twierdzi co tu rzeczytałem to powinien wykorzystać wszelki mozliwości prawne...no chyba, ze bylo inaczej.
 Autor komentarza: JK77
Data: 05-06-2013 12:16:27 
@PolakMaly3

Rozmawiałem wczoraj z Hubertem nt. protestu. Chciał złożyć, ale protest składa kierownik drużyny, czyli w tym przypadku prezes Górski. Protest nie został złożony z uwagi na jego koszt, a nie przez "olewczy" stosunek do przekrętu.

@Ned

Dzięki za linka. Przyznam, że promocja Artura Szpilki (dotychczasowa, bo podobno ma być zmiana) w tym kontekście to szczyt wyrafinowania i kultury. Już raz pisałem, że żaden rodzic nie pośle dziecka do sali bokserskiej, jeżeli boks się będzie kojarzył z bandytami. Nie wiem, co siedzi ludziom w głowach, kiedy wymyślają takie rzeczy.
 Autor komentarza: Slayer85
Data: 05-06-2013 12:18:24 
Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 11:00:06
Patrzcie co opublikowała konkurencja i co zostało błyskawicznie usunięte. Dopilnuję, żeby ten przykład skrajnego chujstwa nie zniknął z sieci. http://i.imgur.com/OFE7wNV.png

Ned, co tam dokladnie bylo, bo chyba zdjecie zostalo usuniete?
 Autor komentarza: GaD1
Data: 05-06-2013 12:19:27 
W takim razie Kaczor jest skończony jeśli chodzi o boks w tym kraju. Co innego promować Szpilke,który tylko się bił,a co innego promować nożownika,który prawie zabił Cieślaka. Przekaz od lat taki sam: "Nożownicy, chu...wam w d...ę".
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 12:19:38 
@GaD1

U mnie działa, ale masz inny http://img341.imageshack.us/img341/8646/wbn2ckk.png

Linków Ci u nas dostatek.
 Autor komentarza: Slayer85
Data: 05-06-2013 12:23:59 
Tego Kaczora powinno sie zamknac i nie wypuszczac. Przeciez takie zachowanie robi zly PR bokserom w Polsce. Szpilka przy nim to tylko krzyczacy bachor,bo nie wrzuca fotek z nozem i nie chwali sie, ze komus kose sprzedal.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 05-06-2013 12:24:00 
Jak się ma 30 lat, występuje w mało popularnej kategorii, a przychodzi promotor i mówi, że jest duża kasa do zrobienia, tylko musimy polecieć po bandzie, to co drugi po tej bandzie poleci. Nie pochwalam tego absolutnie, ale nie chcę się wymądrzać, bo sam w takiej sytuacji jeszcze chyba nie byłem ;)
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:25:09 
utor komentarza: JK77
Data: 05-06-2013 12:16:27
@PolakMaly3

Rozmawiałem wczoraj z Hubertem nt. protestu. Chciał złożyć, ale protest składa kierownik drużyny, czyli w tym przypadku prezes Górski. Protest nie został złożony z uwagi na jego koszt, a nie przez "olewczy" stosunek do przekrętu.


W takim razie dziękuje za wyjaśnienia...można wiedzieć ile taki protest kosztuje???
Bo organizuja sporą kasę WSB a brakuje paruset drobnych na protest...wstyd!
 Autor komentarza: GaD1
Data: 05-06-2013 12:28:50 
Ned
Dzięki,że to publikujesz,bo pewnie nikt by nawet nie zauważył. Dla mnie po tym gównie Kaczor jest skończony,życzę mu wszystkiego najgorszego, powinien za to dostać dyskwalifikację. Kto go promuje w ogóle?Totalna kompromitacja.
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-06-2013 12:32:20 
Heh, oni naprawdę myślą, że zgłaszaniem tych linków coś osiągną? :D Niech sobie usuwają. Niestety linki mają paskudną tendencję do rozmnażania się. :(

http://i.imgur.com/WfiPpoP.png
http://s13.postimg.org/g5oev42ef/Wfi_Ppo_P.png
http://a0.vsoh.com/wfippop.png

I co gorsza przenoszą się między serwerami :(
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:33:00 
Autor komentarza: GaD1
Data: 05-06-2013 12:28:50
Ned
Dzięki,że to publikujesz,bo pewnie nikt by nawet nie zauważył. Dla mnie po tym gównie Kaczor jest skończony,życzę mu wszystkiego najgorszego, powinien za to dostać dyskwalifikację. Kto go promuje w ogóle?Totalna kompromitacja.Powinien dostać wyrok!!!

Mysle, ze pójdzie jakies zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa...bo to mozna podpiać pod recydywe nawet...lol
 Autor komentarza: JK77
Data: 05-06-2013 12:33:26 
@PolakMaly3

PZB nie organizuje żadnej kasy na WSB. Może przy wsparciu prywatnych osób się to zmieni, ale w ubiełym sezonie nie dostaliśmy od PZB ani grosza, więc to zupełnie dwie różne sprawy. Protest podobno kosztuje 500 EUR.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:43:47 
utor komentarza: JK77
Data: 05-06-2013 12:33:26
@PolakMaly3

PZB nie organizuje żadnej kasy na WSB. Może przy wsparciu prywatnych osób się to zmieni, ale w ubiełym sezonie nie dostaliśmy od PZB ani grosza, więc to zupełnie dwie różne sprawy. Protest podobno kosztuje 500 EUR.


tak wiem ze to odzielny projekt...ale do diaska 500e to grosze...jestem pewien, ze ktos ze sponsorów wsb by to pokrył... to juz tylko świadczy czym jest PZB...WStyd panie prezesie.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 12:47:00 
kiedys boks amatorski to byla nasza wizytowka na arenie miedzynarodowej...40 pare medali olimpijskich a teraz...no cóż.
Przykra sprawa.
 Autor komentarza: thegreates
Data: 05-06-2013 13:30:21 
PolakMaly3 ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W ZUPEŁNOŚCI NA TAKIE RZECZY JAK PROTEST EWIDENTNEJ WINY W PZB PIENIĘDZY BRAKOWAĆ NIE POWINNO , ALE NIE MOŻNA ZA TO WINIĆ TRENERA KTÓRY NIE MA NA TO ŻADNEGO WPŁYWU . ZBURZYĆ CAŁĄ STRUKTURĘ PZB WYWALIĆ STARYCH PRYKÓW I ZROBIĆ TAM PORZĄDEK !! I JESTEM PEWIEN ŻE JAK BY SIĘ ZA TO WZIĘŁY ODPOWIEDNIE OSOBY TO PIENIĄŻKI TEŻ BY SIĘ ZNALAZŁY .
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 05-06-2013 13:43:01 
zwłaszcza ze przecież zawodników szkolono w projekcie WSB na co PZB nie daje grosza....to jest kurwa draństwo i to ostatnie....W PZB potrzeba ludzi typu Boniek w PZPN którego ostatnim co interesuje to jego pensja.
A jak widać mamy powtórkę z Latą...jeszcze ta afera z Londynu z Michalczuk..gdzie cudem doleciała na wazenie...bo nawet tego nie umieli dopilnować....Tam powinien wejść kurator jak boga kocham....Jestem ciekaw jaką pensyjkę bierze prezes....pewnie wiekszą niz 500e.
 Autor komentarza: endriu
Data: 05-06-2013 23:34:43 
Polski ma pecha co do śędziów wałkują go na okrągło
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.