SOBOTA BOKSERSKA W POZNANIU

25 maja w nowej sali klubu Boks Poznań, którego wychowankiem jest m.in. zawodowy pięściarz Patryk Szymański, odbyła się Sobota Bokserska im. Jana Bojanowskiego. W zawodach wzięło udział dziesięciu pięściarzy z poznańskiego klubu, którzy odnieśli siedem zwycięstw, jeden remis i dwie porażki, oraz goście z innych klubów wielkopolskich i wrocławskiej Gwardii. Wyniki wszystkich walk prezentujemy w rozwinięciu.

Dużym rozczarowaniem była porażka Dawida Ławickiego, który w pojedynku z Kamilem Urbańskim (KS Gwardia Wrocław) przegrał przez RSC w 3 rundzie. Kamil Urbański został ostatecznie uznany najlepszym zawodnikiem. Bardzo dobry pojedynek stoczył Jakub Kasprzak, który jednogłośnie wygrał z zawodnikiem klubu Sokół Piła Mikołajem Toberą. Podczas tego pojedynku Kuba pokazał bardzo dobre wyszkolenie techniczne co zaowocowało nagrodą dla Najlepszego Technika. Warto również wspomnieć o walce Tomasza Matthia, który już w pierwszej rundzie wygrał ze swoim rywalem przez RSC, po tym jak Patryk Świca (Stamm Kościan) był liczony po raz czwarty.

W połowie zawodów zostały także rozegrane dwa pojedynki pokazowe adeptów, które zakończyły się remisami.
Zawody na pewno dostarczyły kibicom sporo emocji, gdyż wszyscy zawodnicy w pojedynki włożyli całe serce nie oszczędzając się przez cały pojedynek.

- Dzisiaj chodziło o zdobycie doświadczenia przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w sierpniu. Myślę, że walka była udana. Pomimo tego, że zostałem uznany najlepszym technikiem myślę, że tam parę błędów zrobiłem, miejscami za bardzo się podpalałem. Teraz przed mną przygotowania do mistrzostw Polski i to jest teraz dla mnie najważniejsze. Na początku wytrzymałość, potem szybkość i myślę, że będzie dobrze. Za tydzień jeszcze prawdopodobnie pojadę na turniej do Leszna i tam też muszę się pokazać z dobrej strony - powiedział po zakończeniu zawodów Jakub Kasprzak.

- Zawody możemy zaliczyć do udanych, szkoda tylko tych dwóch porażek Dawida Ławickiego i Jakuba Nowaka. Musimy wyciągnąć razem z nimi wnioski, żeby w kolejnych pojedynkach było lepiej. Zostaliśmy dzisiaj najlepszym klubem, ale na pewno miał na to wpływ fakt, że wystawiliśmy najwięcej zawodników ze wszystkich klubów. Jest połowa roku i kluby już tak często nie jeżdżą na te wszystkie turnieje bo wiadomo zaraz mamy przerwę wakacyjną. Miały być również dziś inne klubu z Dolnego Śląska oraz z Pomorza, jednak niestety nie mogły dojechać, ponieważ mają swoje turnieje na miejscu. Na pewno jeżeli następnym razem będzie więcej klubów i więcej zawodników to będzie nam ciężej takie wyróżnienie zdobyć - podsumował sobotę bokserską trener i założyciel Boks Poznań Sebastian Rzadkiewicz.

Arkadiusz Kaniewski BAUMAL BOKS POZNAŃ - Patryk Flis K.B. Copacabana Konin 3:0

Dawid Ławicki BAUMAL BOKS POZNAŃ - Kamil Urbański KS GWARDIA WROCŁAW RSC 3

Piotr Mroczkowski BAUMAL BOKS POZNAŃ - Piotr Rogosz KS GWARDIA WROCŁAW 2:1

Joanna Rabizo BAUMAL BOKS POZNAŃ - Michela Gawroński KS GWARDIA WROCŁAW 3:0

Jakub Nowak BAUMAL BOKS POZNAŃ - Miłosz Nowakowski ZAGŁĘBIE KONIN 0:3

Jakub Kasprzak BAUMAL BOKS POZNAŃ - Mikołaj Tobera SOKÓŁ PIŁA 3:0

Eryk Kubasik BAUMAL BOKS POZNAŃ - Marcin Nawrot WARTA ŚREM 3:0

Sebastian Kręźlewicz BAUMAL BOKS POZNAŃ - Zbigniew Murawski SPORTY WALKI GOSTYŃ 3:0

Tomasz Matthia BAUMAL BOKS POZNAŃ - Patryk Świca STAMM KOŚCIAN RSC 1

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SpiderRico
Data: 28-05-2013 13:28:25 
Pozdrawiam kadre trenerską Boks Poznań.Wielokrotnie bywałem na treningach jeszcze w modenie i musze powiedzieć że zawsze można tam było poczuć klimat prawdziwego gymu :) Widać że trenerzy wklada wiele serca i pasji w to robią.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: SpiderRico
Data: 28-05-2013 13:29:11 
*Widać że trenerzy wkladają wiele serca i pasji w to co robią*
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.