ZMARŁ STEFAN ROGALA

Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj (27 maja 2013 roku) zmarł Stefan Rogala, człowiek wielce oddany i zasłużony dla polskiego i międzynarodowego boksu. Urodził się 15 lipca 1933 roku w Gdyni i swoją przygodę z pięściarstwem rozpoczął w Trójmieście. Pomimo, że nie uprawiał długo pięściarstwa jako zawodnik, sport ten stał się jego życiową pasją.

Mieszkając już w Warszawie zdobył uprawnienia sędziowskie, angażując się jednocześnie w pracę w stołecznym Okręgu i PZB. Przez wiele lat kierował Wydziałem Młodzieżowym PZB. Później przewodził Wydziałowi Spraw Zagranicznych Związku. Jego zaangażowanie i kompetencje bardzo szybko zostały zauważone i docenione przez międzynarodowe władze boksu amatorskiego. W efekcie tego Stefan Rogala pełnił szereg istotnych funkcji zarówno we władzach boksu kontynentalnego, jak i światowego.

Był On człowiekiem otwartym, komunikatywnym i chętnie pomagającym innym ludziom. Wraz z Jego odejściem polski boks poniósł niepowetowaną stratę.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jak nas poinformowała żona zmarłego Stefana Rogali Pani Jolanta, msza odbędzie się w kościele  Św. Zofii Barat przy ul.Tanecznej 65 w Warszawie i właśnie tam na cmentarzu na Grabowie będzie pogrzeb. Prezes Górski  (który jedzie własnie do Mińska) pozostawił oficjalny list którego treść odczyta nad grobem Janusz Stabno.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JUNIOREK
Data: 28-05-2013 00:51:36 
Nie znałem człowieka ale składam wyrazy współczucia bo wiem jak to jest stracić kogoś bliskiego

Czy przypadkiem komentujący tutaj czasem bardzo trafnymi spostrzeżeniami użytkownik @rogal to nie rodzina? syn?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.