8 CZERWCA W MONTREALU ZAWODOWY DEBIUT ARTURA BETERBIJEWA

Jeden z najsilniej bijących amatorów ostatnich lat, 28-letni Artur Beterbijew zadebiutuje 8 czerwca na zawodowym ringu. Walczący w barwach Rosji czeczeński bokser wystąpi w Montrealu na gali, której pojedynkiem wieczoru jest starcie Dawson vs. Stevenson. Przeciwnikiem Beterbijewa będzie Ray Smith (9-6, 3 KO). Obok ww. walk zobaczymy m.in. konfrontacje Gamboa vs Perez, Świerzbiński vs Lemieux czy Eleider Alvarez vs Allan Green.

W 2006 roku Beterbijew zdobył w Płowdiw mistrzostwo Europy, rok później wywalczył srebrny medal światowego czempionatu w Chicago, a w 2009 roku został w Mediolanie mistrzem świata. Rok 2010 przyniósł Czeczenowi kolejne mistrzostwo Europy (turniej w Moskwie). W 2011 (mistrzostwa świata w Baku) i 2012 (igrzyska olimpijskie w Londynie) Beterbijew przegrywał w ćwierćfinałach, dwukrotnie ulegając 13:17 Oleksandrowi Usykowi z Ukrainy.

Pojedynek Beterbijew-Smith zostanie rozegrany w limicie wagi półciężkiej. Polscy kibice pamiętają Smitha z walki z Andrzejem Fonfarą. Polak wygrał ją w 2011 roku przez nokaut w czwartej rundzie. Smith ma również na koncie porażki z innymi znanymi bokserami, w tym z Ismaylem Sillakhiem i Curtisem Stevensem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: venoxi
Data: 22-05-2013 16:27:56 
Chetnie obejrze debiut tego piesciarza :) a amatorskie mial pecha niepotrzebnie sie pychal wyzej do kategori 91 kg. Mysle, ze w 81 mialby wieksze szanse w ostatnich igrzyskach olimpijskich
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.