PAWEŁ PASIAK: 'DZIEWCZYNY NIE POZOSTAWIŁY ZŁUDZEŃ SWOIM RYWALKOM'

Po niezwykle udanym starcie naszych zawodniczek podczas międzynarodowego meetingu z cyklu Round Robin w Wittenburgu, w trakcie którego Polki pokonały dwa zespoły Niemiec i reprezentacje Węgier, swoim podopiecznym słów uznania nie szczędził trener Kadry Narodowej Seniorek, Paweł Pasiak:

- Był to dla nas bardzo dobry sprawdzian - powiedział po zakończeniu zawodów szkoleniowiec. - Turniej pokazał które z naszych pań boksują równo i jak są przygotowane do boksowania przez 3 dni z rzędu. Mimo kliku drobnych błędów jakie popełniają wszystkie dziewczyny, jestem bardzo zadowolony z ich postawy. Cieszy mnie fakt, że z walki na walkę każda z nich była coraz bardziej rozluźniona i eliminowała uchybienia z poprzednich pojedynków.

Trener biało-czerwonych, na co dzień pracujący w klubie OSiR Suwałki zauważył, że zgodnie z oczekiwaniami poziom zawodów w Wittenburgu był bardzo wysoki a na tle wymagających rywalek nasz Panie zaprezentowały się wzorowo, tworząc przy tym niesamowitą atmosferę, wspierając się podczas kolejnych pojedynków.

- Przeciwniczki były trudne, to nie były słabe drużyny - dodaje trener. - Każda z naszych dziewczyn zaboksowała na tyle, na ile było ją stać jak na ten okres przygotowań do mistrzostw Unii Europejskiej, które odbędą się na Węgrzech. Podkreślam - żadna mnie nie zawiodła i wiem czego brakuje poszczególnym zawodniczkom. Dziewczyny pokazały, że tworzą wspaniałą drużynę, wspierały się nawzajem, co mnie bardzo cieszy. Atmosfera w drużynie na pewno pomogła postawie w ringu, jest coraz mniej stresu przedstartowego, a przynajmniej  po pierwszej rundzie każda starała się już boksować na swoim poziomie.

Paweł Pasiak dodał z satysfakcją, że różnica w poziomie sportowym naszych najlepszych zawodniczek, w porównaniu z czołówką niemiecką i węgierską, była bardzo widoczna:

- Starsze stażem dziewczyny nie dały najmniejszych złudzeń swoim przeciwniczkom i konsekwentnie powiększały przewagę pokazując swoja klasę. Myślę, że daliśmy dużo do myślenia przeciwniczkom. Niemcy już teraz chcą bardzo blisko z nami współpracować, są zdecydowani przyjeżdżać do Polski na zgrupowania szkoleniowe, by trenować z naszymi dziewczynami. Węgierki jako gospodynie Mistrzostw Unii Europejskiej nie są na dzień dzisiejszy w stanie nam zagrozić, tym bardziej, że w Niemczech nie wystąpiliśmy w najsilniejszym składzie. Zabrakło bowiem Karoliny Michalczuk (54 kg) i Magdaleny Wichrowskiej (64 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 20-05-2013 17:40:42 
dobra robota Paweł i dziewczyny! oby tak dalej!
 Autor komentarza: bartus83
Data: 20-05-2013 17:58:10 
Dokładnie byle tak dalej...
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-05-2013 18:00:48 
swietnie dziewczyny oby tak dalej
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.