VIII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ IM. LESZKA BŁAŻYŃSKIEGO

W Bytomiu 25 i 26 maja odbędzie się VIII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego. Walczyć będą pięściarze z sześciu krajów, wystąpi również znany zespół hip-hopowy i zawodnicy MMA. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Turniej, w którym startują juniorzy i kadeci, odbędzie się w sobotę i niedzielę w bytomskiej Hali na Skarpie. Rywalizować w nim będą, poza bokserami z Polski, zawodnicy z Niemiec, Holandii, Ukrainy, Czech oraz Kosowa.

Przy organizacji i promocji memoriału pomaga Damian Jonak. - Podczas turnieju wystąpią zawodnicy nowo powstałego klubu Fight Club Bytom. Chcemy, aby kontynuował on tradycje Szombierek. Reaktywujemy pięściarstwo w Bytomiu i bardzo nas cieszy to, że władze miasta na czele z prezydentem Damianem Bartylą i wiceprezydentem Andrzejem Pankiem są tak pozytywnie nastawione do sportów walki – podkreśla Jonak.

W sobotę po walkach eliminacyjnych odbędzie się pokaz MMA oraz koncert hip-hopowego projektu Firma/Drużyna Mistrzów. Firma występuje często na galach boksu zawodowego. Utwór "Uliczne pięści/Szpila ma moc" towarzyszy Arturowi Szpilce w wyjściu do ringu przed pojedynkami. Wcześniej "Czas na walkę" rozgrzewał przed starciami Dawida Kosteckiego.

Szpilka był w przeszłości szkolony w kadrze juniorów przez Marka Okroskowicza, obecnego trenera Fight Club Bytom. Pracował on jako trener reprezentacji Polski juniorów i kadetów. Okroskowicz był również zawodnikiem Szombierek i przyjaźnił się z Błażyńskim, który jest najwybitniejszym sportowcem w historii bytomskiego klubu.

Błażyński największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych, kiedy zdobył dwa brązowe medale olimpijskie. Na igrzyskach w Monachium (1972) i Montrealu (1976). Był także mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971). Przez większość kariery startował w wadze muszej. Reprezentował barwy trzech klubów: Mazura Ełk, Włókniarza Bielsko-Biała i Szombierek Bytom. 6 sierpnia 1992 roku w wieku 43 lat popełnił samobójstwo.

W rozwinięciu znajdziecie program zawodów oraz plakat. Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników pięściarstwa do odwiedzenia Hali na Skarpie.

PROGRAM ZAWODÓW

sobota, 25 maja

walki eliminacyjne – godz. 13.00
oficjalne otwarcie  – godz. 17.00
walki eliminacyjne – godz. 17.15
koncert zespołu hip-hopowego Firma/Drużyna Mistrzów oraz pokazy MMA– godz. 18.30

niedziela, 26 maja

finały walk bokserskich – godz. 11.00

Podczas memoriału będzie można również zobaczyć galerię trofeów Błażyńskiego oraz przeprowadzone będą konkursy z nagrodami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.