OQUENDO WRACA ZA MIESIĄC

Fres Oquendo (35-7, 23 KO) bezskutecznie domagał się spotkania z Władimirem Kliczko (60-3, 51 KO) czy Aleksandrem Powietkinem (25-0, 17 KO), ale ci wybrali odpowiednio Francesco Pianetę i naszego Andrzeja Wawrzyka (27-0, 13 KO). Portorykańczyk ostro to komentował, brzydko odnosząc się również do kandydatury Polaka do roli pretendenta.

Teraz już pogodził się z faktem, że musi poczekać na swoją szansę i powróci na ring z nieznanym jeszcze rywalem 8 czerwca na ringu w Hammond.

- Po tym jak Kliczko i Powietkin wybrali sobie innych rywali, chcemy utrzymać Fresa w jak największej aktywności. Będziemy ustawiać mu walki dopóki nie doczekamy się pojedynku o mistrzostwo świata. Na pewno zasłużył sobie na to - uważa promotor zawodnika, Bobby Hitz.

OQUENDO O WAWRZYKU: NIKT GO PRZECIEŻ NAWET NIE ZNA >>

Przypomnijmy, iż Oquendo już dwukrotnie boksował o pas wagi ciężkiej. Najpierw został zdaniem wielu skrzywdzony przez sędziów, którzy we wrześniu 2003 roku wypunktowali jego przegraną z Chrisem Byrdem, championem IBF. Siedem miesięcy później stoczył dziesięć chyba najnudniejszych rund w historii wszechwag z Johnem Ruizem, posiadaczem tytułu WBA, aż w końcu w jedenastej Ruiz trafił prawym krzyżowym, poprawił przy linach kilkoma ciosami i wygrał przez TKO. Fres ostatni raz między linami zaprezentował się w sierpniu, stopując w siódmym starciu Roberta Hawkinsa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 08-05-2013 18:35:32 
"Będziemy ustawiać mu walki dopóki nie doczekamy się pojedynku o mistrzostwo świata" to było dwuznaczne :D
 Autor komentarza: Krzych
Data: 08-05-2013 20:35:18 
"Będziemy ustawiać mu walki dopóki nie doczekamy się pojedynku o mistrzostwo świata"

Heheh. Ciekawe stwierdzenie. Bardzo dwuznaczne. Dokładnie taką politykę stosuje Sauerland Event w stosunku do młodych zawodników.
 Autor komentarza: ozi123
Data: 09-05-2013 07:43:55 
Wogule , czy Chris Byrd obronił choć raz pas bez przekrętu? Nic nie ujmuje bo to był świetny pięściarz , ale na mistrza to chyba nie zasłużył.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 09-05-2013 10:59:37 
no własnie dzisiejsza HW będą ustawiać walki...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.