'MASTER' USTAWIA SIĘ W KOLEJCE PO PAS WBC

Mateusz Masternak (29-0, 21 KO) zamierza walczyć o mistrzostwo świata. Niekoniecznie z Krzysztofem Włodarczykiem (47-2-1, 33 KO). - Zależy mi na mistrzostwie, nie na walce z "Diablo". Za nim nie idą ani wielkie pieniądze, ani rzesze fanów, a jego nazwisko poza Polską nie mówi wiele - argumentuje.

W sobotę w duńskim Frederikshavn 25-letni Masternak stoczy szóstą walkę pod szyldem grupy Sauerland Event. Niemieccy promotorzy doprowadzili już "Mastera" do zwycięskiej walki o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej, a niebawem chcą mu zapewnić starcie o mistrzostwo świata. Kierunek - federacja WBC, której mistrzowski pas od blisko trzech lat posiada Krzysztof Włodarczyk.

Wypłata skusi Włocha?

W Danii Masternak będzie musiał poradzić sobie z 38-letnim Gujańczykiem Seanem Corbinem (15-3, 10 KO). W sobotę inny rezultat niż zwycięstwo Masternaka oznaczałby wielką wpadkę Polaka. Tytułu mistrza Europy tym razem nie będzie bronił, za to do zdobycia będzie "pasek" WBC International Silver, który ma mu umożliwić awans w rankingu WBC. Obecnie "Master" plasuje się w nim na 7. miejscu.

- Po zwycięstwie Masternak powinien awansować. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Giacobbe Fragomeni, ale już latem chętnie się z nim zmierzymy, aby odebrać mu prawa obowiązkowego pretendenta. Nasz cel to doprowadzenie do walki Masternaka z Włodarczykiem - zapowiada Kalle Sauerland.

Status obowiązkowego pretendenta 43-letni Fragomeni (30-3-2, 12 KO) teoretycznie zapewnił sobie po zwycięstwie nad Silvio Branco. Wygląda jednak na to, że nawet WBC nie kwapi się z doprowadzeniem do trzeciej walki Włocha z Włodarczykiem (poprzednio był remis i wygrana "Diablo"). Jeśli więc Sauerland Event zapewniłaby Fragomeniemu godziwą wypłatę, to ten pewnie zgodziłby się na pojedynek z Masternakiem. Zwycięzca zapewniłby sobie walkę z "Diablo".

Nie będzie płakał

- Fragomeni mistrzem świata już był, więc jako sportowiec jest spełniony. Możliwe więc, że przed emeryturą w pierwszej kolejności będzie szukał pieniędzy, a nie sukcesów na ringu. Ta walka mogłaby być eliminatorem do pasa WBC, jak i moją obroną tytułu mistrza Europy. To chyba jedyna droga, aby szybko dostać walkę o mistrzostwo świata - ocenia Masternak.

Promotorzy Włodarczyka pozostają na stanowisku, że walka z "Masterem" nie wygenerowałaby odpowiednich zysków, a pod względem rozpoznawalności wrocławianin nadal nie może się z "Diablo" równać. Co jeśli Masternak zostałby obowiązkowym pretendentem?

- Będą musieli szybko myśleć. Na obowiązkową obronę jest bodaj dziewięć miesięcy. Jeśli nie zgodzą się na walkę, będą musieli oddać pas. Gdyby przyszło mi walczyć z kimś innym, nie będę po Włodarczyku płakał. Zależy mi na mistrzostwie, nie na walce z "Diablo". Za nim nie idą ani wielkie pieniądze, ani rzesza fanów, a jego nazwisko poza Polską też nie mówi wiele. To nie jest szczyt moich marzeń. Poza tym, jeśli dojdzie do jego walki z Rachimem Czakijewem, to wcale nie jest powiedziane, że Włodarczyk wygra. W Moskwie nie będzie mu łatwo - twierdzi Masternak.

Boks zawodowy jest nieprzewidywalny i choć dziś najbardziej logiczną ścieżką dla Polaka jest ranking WBC, za kilka miesięcy ten stan rzeczy może okazać się nieaktualny. - Zobaczymy co z kontuzją Yoana Pablo Hernandeza (mistrz IBF - przyp. red.), czy Marco Huck wygra z Olą Afolabim (walka o pas WBO - przyp. red.), a jeśli zwycięży, to czy nie przejdzie do wagi ciężkiej. Może sporo się pozmieniać - wyjaśnia Masternak.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 12-04-2013 09:59:24 
A za Mastere idą wielkie pieniądze za to już irytujący się robi...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 12-04-2013 10:04:23 
Pieniadze moze i nie , ale mocna grupa.
 Autor komentarza: voutan
Data: 12-04-2013 11:54:12 
Ciekawi mnie jakiej kwoty będzie żądał Frago za to by praktycznie oddać swoje prawa oficjalnego pretendenta Masternakowi. Na pewno musi to być kwota wyższa niż ta jaką dostał by za walkę z Diabłem. Pamiętam, że przetarg na drugą walkę z Frago KP wygrało kwotą około 600 tys. $ do podziału na dwóch. Oczywiście wtedy możliwości Włochów były znacznie większe, a Wasilewski nie ukrywał, że chce 'kupić' pas, stąd tak wysoka kwota, dlatego teraz przy podziale 25%/100% Frago może zgarnąć za walkę o pas gdzieś około 100 tys $. To by oznaczało, że Suerland musi wyłożyć gdzieś 150 tys. $ żeby nadać Masternakowi prawa oficjalnego pretendenta, czy tak zrobi? Myślę, że tak, gdyż Mateusz po odejściu od boksu tego Rosjanina zydowskiego pochodzenia (nazwisko mi wyleciało), jest obecnie najlepszym i najbardziej perspektywicznym zawodnikiem w cruiser. Z takim zawodnikiem i pasem WBC bez problemu przebije się na rynek polski i ta inwestycja zwróci się wielokrotnie.
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 12-04-2013 12:02:18 
" gdyż Mateusz po odejściu od boksu tego Rosjanina zydowskiego pochodzenia (nazwisko mi wyleciało),"


Alexander Frenkel, szkoda chlopaka zapowiadal sie na super zawodnika.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 12-04-2013 12:44:24 
" przy podziale 25%/100%" ?? Chciałeś chyba napisać 25%/75%
 Autor komentarza: MLJ
Data: 12-04-2013 14:40:07 
Tak naprawdę ostatni dobry pojedynek Fragomeniego to był ten z Haye'm, gdzie praktycznie była wyrównana walka do czasu nokdaunu a potem poddania. Jeszcze pierwszy poejedynek w Rzymie z Włodarczykiem nie był taki najgorszy w wykonaniu Frago. Te bratobójcze pojedynki z innym młodym "prospepktem" Branco, tak naprawde nic nie dały. Fajnie jakby Masternak zdeklasował Włocha, ale ten dobrze przygotowany może się przez pół walki "stawiać" Tak czy siak skok rankingowy w WBC po odpawieniu włocha będzie spory.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 12-04-2013 14:42:34 
Jeśli Fragomeni się zgodzi na walkę z Masterem, to nie ma co myśleć jaki będzie skok rankingowy, bo po prostu Masternak zostanie obowiązkowym pretendentem.
 Autor komentarza: Michasiowy
Data: 12-04-2013 16:52:36 
Master jest bliżej niż dalej oby następna walka wyszła tak jak by chciał w sensie przeciwnika i mam nadzieję że dostarczy emocji kibicom. Musi dostać wymagającego oponenta by pokazać na co go stać. Na wielką wojnę raczej bym nie liczył bo Mateusz nie jest tego typu pięściarzem raczej pokaz technicznego boksu z jego strony, ciekawie się to ogląda ale styl przeciwnika zrobi walkę i show.
 Autor komentarza: Chudlawy
Data: 12-04-2013 18:47:50 
Jestem ciekawy walki z ambitnym Fragomeim. Wiele zależy od tego jak się zaprezentuje Rachim Czakijew w walce z diablo. Jeśli będzie wyrównana walka być może zobaczymy walkę Masternaka ze wspomnianym zawodnikiem.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2013 20:45:08 
Jeśli Master wywalczy obowiązkowego to i tak nie będzie walki z Diablo, bo od razu Krzysiek przeskoczy do HW. To jest więcej niż pewne. Już nikt ngdy od Wasyla nie będzie chciał walczyc z jakims niezłym polakiem, bo to tylko pokaże kto co robi. Od pojedynku Mastera z Janikiem Wasyl polskich bokserów boi sie jak ognia.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2013 20:47:19 
Polakiem z dużej miało być!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.