CENDROWSKI O GOŁOTA-SALETA: CZEKA NAS BARDZO DOBRA WALKA

Niespełna dwa tygodnie pozostały do gali Polsat Boxing Night, podczas której Andrzej Gołota (41-8-1, 33 KO) skrzyżuje rękawice z Przemysławem Saletą (43-7, 21 KO). W 2009 roku podczas pierwszej edycji PBN boksował Mariusz Cendrowski (23-4-2, 8 KO), który przyznaje, że z zaciekawieniem będzie obserwować zbliżające się starcie weteranów polskiego boksu.

Bogdan Węgrzynek: Co sądzisz o zbliżającej się gali boksu i walce Saleta – Gołota?
Mariusz Cendrowski: Im bliżej gali, tym bardziej wzrasta napięcie związane z pojedynkiem pomiędzy dwoma najważniejszymi pięściarzami polskiego boksu zawodowego. Po obejrzeniu przeze mnie materiałów z przygotowań obu zawodników mogę jednoznacznie stwierdzić, że czeka nas bardzo dobra walka. Mimo, że sceptycy sugerują, że obaj pięściarze są już w zbyt zaawansowanym wieku, a ich boksowanie nie stoi na najwyższym poziomie, to z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że ich walka będzie „wisienką na torcie” gali Polsat Boxing Night. Natomiast na podstawie filmów z treningów obu panów wynika, że ich forma stoi na najwyższym poziomie.

BW: Kto według Ciebie jest faworytem?
MC: Początkowo uważałem, że Przemek może być słabszy w tej walce jednak po obejrzeniu filmów z jego treningów zmieniłem zdanie, sądzę, że będzie to niezwykle wyrównana walka.

BW: Nie uważasz, że Przemek zbyt często pojawia się w mediach?
MC: Myślę, że jest to wręcz niezbędne. Forma promocji Przemka przed walką ma ogromne znaczenie, a dostęp do informacji na temat przygotowań odgrywa niebagatelne znaczenie. Fani mogą codziennie śledzić zmagania Przemka z treningiem i żmudnymi przygotowaniami do pojedynku.

BW: Mariusz, proszę o kilka słów komentarza dotyczących odwołanej walki Szpilka – Zimnoch.
MC: Ta walka była bardzo rozdmuchana przez media. Zachowanie Szpilki na konferencji prasowej uważam za karygodne. Sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że bokserzy na całym świecie okazują sobie szacunek i zaistniała sytuacja pomiędzy Szpilką i Zimnochem jest kompromitująca. Dlatego Szpilki nigdy nie będzie można nazwać następcą Andrzeja Gołoty.

BW: A co sądzisz o tej całej sytuacji z Krzyśkiem?

MC: Uważam, że został skrzywdzony w całej tej sytuacji i musi uzbroić się w cierpliwość. W czasach amatorskich pokazał Arturowi gdzie jego miejsce! Myślę, że Krzysztof jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że może walczyć i wygrywać z każdym przeciwnikiem.

BW: Oglądałeś walkę Szpilka – Mollo?
MC: Tak, oglądałem powtórkę. Szpilka nie okazał się jednak gwiazdą wagi ciężkiej. Jego boksowanie pozostawia wiele do życzenia. Sztab szkoleniowy Szpilki zapowiadał, że łatwo rozprawi się z Zimnochem, a teraz walka została odwołana. Prawdopodobnie zaistniała obawa porażki. Oczywiście w grę wchodzą wielkie pieniądze, dlatego wszystkie poczynania są przemyślane i zaplanowane. W dzisiejszych czasach bardziej liczy się widowisko, a nie czysty sport.

BW: Sądzisz, że jest to ze szkodą dla boksu?
MC: Tak. Mam doświadczenie w tej kwestii po walce z Damianem Jonakiem, który był wtedy wielką gwiazdą, niepokonanym zawodnikiem. Byłem skazany na porażkę, a mimo to odniosłem sukces. Pokazałem mu, gdzie jego miejsce.

BW: Mariusz, proszę o kilka słów podsumowania.
MC: Nie jestem dumny z tego co obecnie dzieje się w boksie. Teraz walki nie dają tyle radości jaka płynęła na przykład z pojedynków Andrzeja Gołoty, Dariusza Michalczewskiego czy Tomasza Adamka. Dla tych starć zarywałem noce. Teraz oglądam powtórki. Pozdrawiam wszystkich kibiców boksu.

BW: Dziękuje i życzę powodzenia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 11-02-2013 15:24:05 
Początkowo uważałem, że Przemek może być słabszy w tej walce jednak po obejrzeniu filmów z jego treningów zmieniłem zdanie - chodzi o te przyspieszone filmy na których i tak Saleta rusza się jakby ciągnął lokomotywę z wagonami węgla???
 Autor komentarza: adam12
Data: 11-02-2013 15:26:30 
pierdu pierdu....
Zobaczymy żenujące widowisko dwóch nie do końca sprawnych gości którym lekarze powinni zabronić wchodzenia do ringu. Oczywiście obejrzę tą bardachę w nadziei na dobry ubaw chociaż nie do końca wierze że będzie tam się z czego śmiać.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 11-02-2013 15:45:45 
Kmita ładnie pojechał po Szpilce. Poturbowany Arturek haha
 Autor komentarza: voutan
Data: 11-02-2013 15:46:05 
Pierwsze 3 odpowiedzi, to chyba ktoś Cendrowskiemu na kartce napisał, brakowało tylko nazw sponsorów. Saleta swoim kreowanym wizerunkiem i efekciarskimi filmami przypomina mi cwaniaczków co trochę dopakują, poćwiczą, kupią sobie rashguardy "Manto" i zgrywają wielkich fajterów, a wyjdziesz do takiego nawet w wieśniackich kapciach, sprzedasz liścia i już maleją o połowę w barkach.
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-02-2013 15:59:04 
Jesli nie masz pewności adam czy walka będzie śmieszna to datuj sobie jej oglądanie Wiem ze to taki mały biznesik jednak dedykowany dla kibiców nie dla ciebie
Nie rozumiem po h... udzielasz sie w temacie
 Autor komentarza: bak
Data: 11-02-2013 16:08:40 
On pokonał wielkiego króla P4P Jonaka 4 lata temu (naciągany remis na korzyść Damiana) ! :O
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-02-2013 16:10:14 
MrAdam
Data: 11-02-2013 15:45:45
Kmita ładnie pojechał po Szpilce. Poturbowany Arturek haha

..........................

Kmitę pracodawca już dawno powinien odesłać na zasiłek lub zwolnić dyscyplinarnie jak nie zna się na swojej robocie
Jak można organizować walkę Szpilki wiedząc że to będzie jego druga walka w miesiącu zwłaszcza na innych kontynentach z taka różnicą czasu
A co by było gdyby coś się wydarzyło przegrana kontuzja itp
Od Artura wara dupy dali Wasyl i reszta przede wszystkim Kmita, bo Wasyl jeszcze dobrze na tym wyjdzie
 Autor komentarza: voutan
Data: 11-02-2013 16:15:33 
"On pokonał wielkiego króla P4P Jonaka 4 lata temu (naciągany remis na korzyść Damiana) ! :O "

Gdyby nie złamana ręka, to Cendrowski skończyłby ten pojedynek ciężko znokautowany.
 Autor komentarza: Monzon
Data: 11-02-2013 17:07:56 
voutan
Chyba błąd ci się wdarł w ostatnim poście.
 Autor komentarza: adam12
Data: 11-02-2013 17:10:39 
endriu
po h. to bocian w wodzie stoi leszczu
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-02-2013 17:24:55 
adam12
Może zamiast klepać ozorem mógłbyś poprzeć to czynem zanim nazwiesz mnie leszczem
Ja po twoich wpisach mogę nazwać cie internetowym cieciem dzieciaku
 Autor komentarza: adam12
Data: 11-02-2013 18:13:59 
endriu
Widzisz tu się właśnie różnimy, mając za pewne wspólnego rywala z dzieciństwa ja wolałbym go zapamiętać z czasów ringowych świetności a nie ze starcia z celebrytą schorowanego i nie przypominającego dawnego siebie. Co do dzieciaka to twoja gruba pomyłka chłopaczku. A swoją drogą właśnie patrząc na internetowe wpisy to stwierdzam że mamy podobne poglądy w wielu przypadkach tyle że ja w przeciwieństwie do ciebie nie popieram takiego szoł jak walka Andrzeje z Saletą.
 Autor komentarza: bak
Data: 11-02-2013 18:24:57 
@voutan

Ale w walce z polskim Mayweatherem (dla uboższych) był lepszy i nie liczą się fakty kontuzji itd. :P xD
 Autor komentarza: Monzon
Data: 11-02-2013 18:28:44 
poza tym kontuzje miał właśnie Cender
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-02-2013 18:55:51 
Sorki Adam12, mam takie przyzwyczajenia z przeszłości kiedy to dzień w dzień toczyłem wojny na forach w obronie dobrego imienia Goloty jeszcze wtedy kiedy walczył
Otworzyłem temat z Gołotą w tytule spodziewając się niezłej jatki, dojrzałem twój wpis i pochopnie zareagowałem, nie znając tak na prawdę Twego zdania
ps. Sadzę że jesteśmy w przybliżonym wieku, ja w wieku Goloty

Pozdrawiam
 Autor komentarza: adam12
Data: 11-02-2013 19:42:59 
endriu
Nie ma sprawy kolego, mi też puszczają nerwy czasem na forum i czasem niepotrzebnie. 40 stki jeszcze nie mam ale czas pędzi nie ubłaganie. Andrzej wpisał się w dzieciństwo i młodość naszego pokolenia na zawsze, mimo że wiele razy wkurzył, podniósł ciśnienie i rozczarował to pamiętasz jak dla tego gościa wstawało się o 4 nad ranem albo nie zasypiało dzień wcześniej w ogóle siedząc z kolegami przy butelce i czekając na walkę.
 Autor komentarza: bak
Data: 11-02-2013 20:19:04 
Wiecie, że na konkurencji nie ma żartów o Jonaku? Nuda :D
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 12-02-2013 09:30:24 
Trudno mi wierzyc ze to wolne od wplywow zdanie Cendrowskiego. Czytajac jego wypowiedzi mozna dojsc do wniosku iz walka Goloty z Saleta to prawie starcie stulecia, a tak nei jest. Z reszta wypowiedzi sie zgadzam, boks traci sportowo jako widowisko, zaczyna sie business i prawie kazda gwiazda, gwiazdka, samozwaniec mowi wiecej o kasie niz honorze czy wyzwaniach. Ze Szpilki mistrza swiata nei bedzie, taki Mollo bez formy, po dwoch latach przerwy go sadza na dupe to jakie szanse z pierwsza piesdziesiatka. Zimnoch go zleje w ringu, bo ten to bardziej chuligan niz piesciarz. W Polsce nei ma klsay swiatowej piesciarzy, albo mlodzi niesprawdzeni albo klasie swiatowej wielokrotnie pobici weterani. Taki Master tez jest gwiazda bez nazwisk, czy dobry, wyglada ze tak ale nei walczyl z nikim kto liczy sie w swiecie!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.