MAJEWSKI: NIE ZLEKCEWAŻĘ DAVISA

Rozmawiamy z Przemkiem Majewskim (20-1, 13 KO), który w sobotę 23 lutego na gali boksu w Atlantic City zmierzy się w 10-rundowym pojedynku z pięściarzem z Filadelfii, Jamaalem Davisem (14-8-1, 6 KO).

- Oglądałeś walkę Artura Szpilki z Mike'm Mollo?
Przemysław Majewski: Tak. I uważam, że było to wspaniałe, pięściarskie widowisko, gdyż widzieliśmy tego wieczoru;krew, nokauty, czyli to co kibice boksu lubią najbardziej. Zarówno Artur jak i Mike pokazali, że mają ogromne serce do boksu.

- Skoro już o innych pięściarzach mowa, powiedz, co sądzisz o tym, że Mariusz Wach twój kolega z Global Boxing Team, mówi, o zerwaniu z boksem, ponoć nie rozmawia w ogóle ze swoim promotorem Mariuszem Kołodziejem z Global Boxing? Co się dzieje?
PM: 
Nie chce być pomiędzy młotem, i dlatego nie będę  tej sytuacji komentował, bo nie jest to moja sprawa. Myślę, że z czasem się wszystko jeszcze ułoży. Mariusz, jest bardzo dobrym pięściarzem i na pewno jeszcze nie raz go zobaczymy w ringu.

-  Jakim pięściarzem jest twój najbliższy  przeciwnik Jamaal Davis?
PM: 
Mimo, że  nie ma on najlepszego rekordu, jest to bardzo dobrym i doświadczonym zawodnik. Zapewne kibice boksu, za dużo o nim nie słyszeli, więc przypomnę, tylko, że  ten zawodnik stoczył wyrównane pojedynki między innymi z: Peterem Quilinem mistrzem świata WBO, Gabryielem Rossado, który walczył o pasy mistrzowskie WBA i IBO z Giennadijem Gołowkien na antenie HBO.

- Boisz się tego przeciwnika?
PM:
Gdybym się bał nie wychodził bym do ringu. Zapewniam, że nie lekceważę go , zresztą szanuje zawsze swoich oponentów.  Biorę pod uwagę, że Jamaal  może mi sprawić wiele kłopotów. Jest to zawodnik dobrej klasy, dlatego moje zwycięstwo z nim będzie bardzo dobrze wyglądało w moim rekordzie bokserskim i na pewno będzie bezcennym sportowym doświadczeniem .

- Jak przygotowujesz się do tego starcia?
PM:
W moich przygotowaniach jest zawsze  ta sama, sprawdzona rutyna. Tym razem z tą, małą różnicą, że miałem przed tą walką czas by zacząć wcześniej przygotowania i  rozpocząć ćwiczenia siłowe i wzmacniające.
Dlatego, przez, te ostatnie 3 miesiące przed walką mam w głowie tylko boks, sparingi, treningi kondycyjne i wytrzymałościowe. Z każdych, kolejnych przygotowań wyciągam wnioski i staram się eliminować popełniane błędy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 11-02-2013 15:11:20 
Jakoś nie przepadam z Majewskim. Ktoś może opisać tak po krótce jego osiągnięcia? Na pewno groźny wygląd to nie jego atut.

Ma na imię Przemek czy Patrick? Imię zmienił?
 Autor komentarza: Grande
Data: 11-02-2013 15:16:40 
Świetny tekst autorstwa Mariana Kmity nt. walki Szpilka - Zimnoch: http://www.polskatimes.pl/artykul/759103,bokserski-pilkarski-poker,id,t.html?cookie=1
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 11-02-2013 15:25:52 
Ernesto
Przmek ale w Stanach ożywają Partic tak wygodniej.Majewski to średniak ambitny chłopak ale bez większych perspektyw.Brak kariery amatorskiej i wiek robią swoje.
 Autor komentarza: Coperek
Data: 11-02-2013 16:12:48 
Ernesto
Dobra, ale on boksuje w biednej Ameryce gdzie za walkę dostaje 2000 dolarów (poważnie), jakich on może mieć przeciwników i co tam ździałać. Nie wiem jak teraz ale kiedyś na co dzień miał etat więc o czym tu mówić, to prowizorka :(
 Autor komentarza: arp
Data: 11-02-2013 16:50:17 
ŹDZIAŁAĆ ŹDZIAŁAĆ ŹDZIAŁAĆ ŹDZIAŁAĆ ŹDZIAŁAĆ ŹDZIAŁAĆ
 Autor komentarza: arp
Data: 11-02-2013 17:49:43 
sorry, kawy jeszcze nie wypiłem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.