STURM JEDNAK ZOSTAJE W ŚREDNIEJ I SPRÓBUJE ODZYSKAĆ PAS PO RAZ KOLEJNY

Felix Sturm (37-4-2, 16 KO) wciąż nie może się pogodzić z decyzją sędziów, na mocy której przegrał niedawno eliminator do tronu IBF wagi średniej z Samem Solimanem.

- Decyzja sędziów była jakimś kiepskim żartem. Byłem przekonany, że to ja wygrałem. Po walce natomiast dostałem mnóstwo sms-ów i maili z zagranicy z pytaniami "Co się dzieje?". Ktoś najwyraźniej działa przeciwko mnie. Po wszystkim Soliman potwierdził, że atakiem głową rozciął mi skórę na twarzy, ale nie dostał za to ostrzeżenia. Kiedy usłyszał werdykt, nie mógł wręcz w to uwierzyć i powiedział już na konferencji, że był gorszy. To śmieszne, iż w Niemczech podejmowane są decyzje przeciwko mnie - nie ukrywał swojej złości trzykrotny mistrz świata wagi średniej. Pomimo wcześniejszych plotek teraz zapewnił, że jednak pozostanie w limicie kategorii średniej i znów spróbuje sięgnąć po tytuł.

14 KILOGRAMÓW STURMA >>

- To dla mnie trudny okres, lecz znajdę kurs na odpowiednią drogę. Chcę zdobyć tytuł po raz czwarty. Mogę pokonać każdego na świecie w wadze średniej. Może kiedyś pójdę do wyższej kategorii, ale póki co nadal pozostanę w średniej - zapewnił Sturm.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 10-02-2013 09:18:09 
Zaczyna podążać szlakami przetartymi przez Roya i innych...
Kolejna porażka z jakimś średniakiem będzie bolesnym końcem, do którego jednak Szturm ma prawo. Mim zdaniem powinien zaciągnąć na ring ze trzech Jonaków i szukać cudów w walkach z jakimś mistrzem europy. Raczej nic więcej nie ugra. Jonak byłby idealnym kandydatem. Wywodzi się z niższej kategorii a parę euro na pewno by go zachęciło i ewentualna porażka nie straszna bo przegrać z mistrzem (nawet byłym) to wszak zaszczyt.
 Autor komentarza: bak
Data: 10-02-2013 10:29:13 
Żałosny facet, nie umie przegrywać. Przegrał z Macklinem, Murrayem, Gealem i Solimanem- taka jest prawda. A Gennady to już w ogóle zrobiłby z niego wiązkę tylko szkoda, że nigdy do niego nie wyjdzie i go latami unika.
 Autor komentarza: bak
Data: 10-02-2013 10:30:42 
miazgę* sorry za słownik w telefonie
 Autor komentarza: HeHeHeHaye
Data: 10-02-2013 10:56:30 
szansa dla Proksy ;)
 Autor komentarza: bak
Data: 10-02-2013 11:39:09 
@HeHeHe

Czy ja wiem? Proksa jest za mały dla Sturma.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 10-02-2013 11:45:59 
Soliman za to był gigant, nie?

W ogóle trochę pieprzysz głupoty, bo sędziowanie u Sturma jest prawie wzorowe - Murray dostał prezent właściwie z tym remisem, Macklin i Geale to podobne do siebie walki, wynik mógł iść w każdą stronę.

Oczywiście postawa z ostatniej walki to już masakra, Soliman wyglądał fatalnie, ale wysoka aktywność wystarczyła, bo Sturm z walki na walkę wygląda coraz gorzej kondycyjnie.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 10-02-2013 12:12:44 
nie wiem co się dzieje ze Sturmem. On przecież nie jest taki stary. Sylwetkę ma świetną, ale mam wrażenie, że brakuje mu ostatnio siły i kondycji, jego lewe proste są ostatnio kiepskie, jakby bardziej pchane niż bite z luzu. Na modyfikacje stylu już za późno, więc nie wiem nawet co powinien zmienić u siebie Feliks. Wiadomo Sturm to perfekcjonista i z agresywnie walczącymi rywalami jego plan taktyczny często w ferworze walki nie zdaje egzaminu, ale to nie powinno być żadnym usprawiedliwieniem. Sturm jako lepszy technicznie pięściarz powinien sobie z takimi zawodnikami jak Soliman poradzić. Może brak argumentu w silnym ciosie powoduje, że jego przeciwnicy tak śmiało sobie z nim poczynają.

co do sędziowania u Sturma to jak na niemieckie warunki nie wypada ono źle. Te dotychczasowe werdykty można uznać za sprawiedliwe.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 10-02-2013 13:28:02 
@Ghostbuster
Zrzucanie 14kg robi swoje.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 10-02-2013 14:27:15 
Soliman wygrał to przecież bardzo wyraźnie, więc nie wiem o co chodzi felixowi, Oczywiście Soliman to nie jest żaden wybitny zawodnik i z gealem zostanie wypunktowany niemal do zera, natomiast soliman skończył to co zaczęte zostało przez Gaela czyli koniec sturma
 Autor komentarza: MorenoMorales
Data: 10-02-2013 16:10:43 
Pas WBA na wyciągnięcie ręki, Felix powiedz tylko słowo ;D
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 10-02-2013 16:17:26 
BronuarKomuszenko:

"Soliman wygrał to przecież bardzo wyraźnie, więc nie wiem o co chodzi felixowi"

O to, że on to widzi zupełnie inaczej. Nie on jeden. Jak dla mnie to werdykt po prostu niesprawiedliwy. Skandal to za duże słowo, ale nie dziwię się, że Sturm zaczyna podejrzewać, że ktoś mu robi koło pióra. Werdykt na korzyść Geal'a można jeszcze zrozumieć, ale wałek na rzecz Soliman-a, to już jest kuriozum.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 10-02-2013 17:45:09 
beniaminGT
Dla mnie walka z solimanem była dla australijczyka głównie dlatego że felix wykazał się zbyt małą aktywnością w ciosach no i sam 'wiatrakowiec' zwyciężył.
Co do walki z Geale'm bie wiem co tu jest do akceptowania, walka była oczywistym zwycięstwem daniela i do tamtej walki nie ma się co przyczepiać
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.