GUZMAN WRÓCI W ELIMINATORZE

Mistrz świata dwóch dywizji - Joan Guzman (33-1-1, 20 KO), w ostatnim występie zaatakował pas w już trzeciej kategorii, ale nieznacznie poległ na punkty i teraz będzie próbować odbudować swoją pozycję na rynku wagi junior półśredniej.

Obchodzący niedługo 37. urodziny pięściarz z Dominikany przegrał pod koniec listopada z Chabibem Allachwerdijewem (18-0, 8 KO) po niejednogłośnej decyzji sędziów, w dodatku po zaledwie ośmiu rundach, kiedy był niezdolny do kontynuowania walki na skutek kontuzji kolana. Obóz Guzmana starał się doprowadzić do rewanżu, lecz Rosjanin związał się z grupą Top Rank i w pierwszej obronie tytułu prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Breidisem Prescottem (26-4, 20 KO). Tak więc Joan musiał poszukać innej drogi.

Według najnowszych informacji, Guzman w kolejnym pojedynku zmierzy się z byłym championem wagi super piórkowej - Vicente Mosquerą (32-2-1, 17 KO). Stawką ich rywalizacji będzie tytuł WBA w wersji tymczasowej i chyba przede wszystkim miano obowiązkowego pretendenta dla Allachwerdijewa. Guzman i Mosquera staną oko w oko pod koniec maja.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gregor07
Data: 09-02-2013 19:27:53 
Niedość, że jest podział mistrzów Super i regular to jeszcze prawie w każdej wadze mają mistrza interim - WBA is bullshit.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.