IBF NIE ZGADZA SIĘ NA WALKĘ ALEXANDRA Z MAYWEATHEREM

Władze federacji IBF zapowiedziały, że odbiorą Devonowi Alexandrowi (24-1, 13 KO) pas w wadze półśredniej, jeżeli w swoim najbliższym pojedynku Amerykanin zmierzy się z Floydem Mayweatherem Jr (43-0, 26 KO), a nie z Kellem Brookiem (29-0, 19 KO). Jak tłumaczą, 25-letni pięściarz ma zobowiązania kontraktowe wobec Brytyjczyka, który jest obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

- Nie otrzymaliśmy żadnych próśb ani informacji z żadnego z obozów. Alexander ma umowę na pojedynek z Brookiem, dlatego nie zrobimy wyjątku i nie pozwolimy na walkę z Mayweatherem – mówi reprezentująca IBF Jeanette Salazar.

O walce Mayweathera z Alexandrem głośno się zrobiło w środę, kiedy „Money” napisał na Twitterze, że jest już bliski osiągnięcia porozumienia ze swoim młodszym rodakiem. To zaskoczyło obserwatorów, ponieważ do tej pory w dywagacjach na temat tego, kto będzie przeciwnikiem króla P4P przewijało się przede wszystkim dwóch pięściarzy: Robert Guerrero i Saul Alvarez. Richard Schaefer z Golden Boy Promotions wpisu Mayweathera póki co nie komentuje.

- To wyszło od Floyda, nie ode mnie, nie będę więc komentować. Musicie się skontaktować z Mayweatherem. Ja pracuję nad przełożeniem walki Devona z Kellem – mówi promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NaimaDSwDn
Data: 07-02-2013 10:57:46 
I bardzo dobrze, tak powinno być.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 07-02-2013 11:07:20 
No i do doopy, Floyd nie zgarnie pasa! Rób coś Floyd daj Brookowi pare dolców i walkę na tej samej gali to się może zgodzi. Po co Ci dewon bez pasa nawet Dewon z pasem to mało.
 Autor komentarza: kabat07
Data: 07-02-2013 11:09:39 
WBA niech bierze przykład
 Autor komentarza: ThaRealest
Data: 07-02-2013 11:13:23 
kto wie czy ta rzekoma walka z Devonem to nie jedna z wielu kontrowersji... po to by tylko podgrzac atmosfere.
Aczkolwiek wybor Alexandra sam w sobie nie byl najgorszym wyborem. Mimo wszystko wolalbym zobaczyc Floyda w walce z Guerrero..
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 07-02-2013 11:17:53 
Devon odda pas, bo szykuje się wypłata życia.
 Autor komentarza: ThaRealest
Data: 07-02-2013 11:24:27 
Ale Devon bez pasa , nie jest taka dobra opcja jak Devon z pasem... watpie aby Floyd na takie cos sie zgodzil..
 Autor komentarza: Deter
Data: 07-02-2013 11:55:15 
NaimaDSwDn, kapitanbomba, kabat07
Decyzje IBF jest bezwartościowa. Alexander i tak przegra - więc gdyby nawet miał walczyć o pasy, to i tak by je stracił wszystkie. Walka z Mayweatherem to prestiż i pieniądze.

ThaRealest
Być może - ale czy Floyd musi podgrzewać atmosferę?
"Ale Devon bez pasa , nie jest taka dobra opcja jak Devon z pasem... watpie aby Floyd na takie cos sie zgodzil" - dla Floyda nie ma to żadnego znaczenia.
 Autor komentarza: ThaRealest
Data: 07-02-2013 12:26:01 
Deter

Nie musi, ale może.


"dla Floyda nie ma to żadnego znaczenia."

Otóż w tej sytuacji, może być inaczej (Sam oczywiście jestem zdania, że Floyd, żadnych pasków nie potrzebuje i nawet lepiej jak je olewa) gdyż, może to być istotny element co do tego czy ta walka się sprzeda czy też nie. A wydaje mi się, że dla Floyda kasa to jest istotny element. Devon z pasem IBF jest bardziej łakomym kąskiem marketingowym, niż bez pasa. Tak mi się wydaje. Ale oczywiście to moje zdanie, mogę się mylić ;)
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 07-02-2013 12:50:12 
Dobrze że IBF trzyma jakiś standard i nie pozwoli aby Brook został na lodzie, wprawdzie devona uznał bym za jeden z najsłabszych wyborów floyda od lat, ale dobrze jest usłyszeć od richarda że kto inny raczej stanie naprzeciw floyda
 Autor komentarza: Deter
Data: 07-02-2013 23:51:05 
ThaRealest
Alexander nie jest żadnym kąskiem marketingowym - z pasami czy bez, to dla Floyda łatwa walka. Pasy to naprawdę mało istotny element na tym poziomie. Jest tyle pasów, tyle federacji, tylu mistrzów, mistrzów tymczasowych, mistrzów jakichś tam... że kibice mają to w nosie kiedy walczy Floyd.

BronuarKomuszenko
"Dobrze że IBF trzyma jakiś standard i nie pozwoli aby Brook został na lodzie" - IBF "nie pozwoli"? A co IBF ma do gadania? Nic.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.