ŁOMACZENKO ZAWODOWCEM PRZED MŚ?

Cieszący się opinią najlepszego amatorskiego pięściarza ostatnich lat Wasyl Łomaczenko coraz poważniej myśli o przejściu na zawodowstwo. Dwukrotny mistrz olimpijski, jak sam przyznaje, miał już propozycje od wszystkich największych promotorów świata, jednak plany postanowił odłożyć, aby nabrać doświadczenia poprzez występy w półprofesjonalnej lidze World Series of Boxing, której rozgrywki ruszyły w listopadzie, a zakończą się w pierwszej połowie maja.

- Obecnie skupiam się na występach w drużynie Ukraine Otamans. Ten sezon daje mi szansę walki z bardzo mocnymi zawodnikami. Dopiero gdy dobiegnie końca, będę mógł powiedzieć coś więcej o mojej przyszłości. Pojedynki w WSB, gdzie nie ma kasków, na pewno pomogą mi się przygotować do profesjonalnych występów. Raczej nie zaboksuję już na amatorskich mistrzostw świata –mówi niespełna 25-letni pięściarz.

Podczas październikowych mistrzostw globu w Kazachstanie Łomaczenko broniłby złotego medalu w wadze lekkiej, który wywalczył w 2011 roku w Azerbejdżanie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 27-01-2013 14:30:13 
Boks zawodowy potrzebuje takich diamentów.
On ma wszystko by w krótkim czasie zostać zawodowym mistrzem świata, już jego walka w WSB pokazała jaki jest kapitalny, jak świetnie obija doły, mimo, że w matorstwie niewiele tych ciosów się używa, on potrafi wszystko.
Ma refleks, cios, technikę, pracę nóg, siłę, szybkość.
 Autor komentarza: SlomkaBoxing
Data: 27-01-2013 19:20:20 
Przy dobrej grupie promotorskiej, w przeciągu ok.2 lat będzie pewnie miał title shota
 Autor komentarza: werus
Data: 27-01-2013 23:19:02 
Jeśli dobrze kojarzę to jego wybrali najlepszym pięściarzem IO w Londynie. Miażdżył wszystkich, niemal, że się z nimi bawił.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 27-01-2013 23:32:00 
werus...mylisz się!Najlepszym pięsciarzem IO w Londynie zostal wybrany Serik Sapijew z Kazachstanu!
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 28-01-2013 09:57:13 
Kiedy my sie doczekamy zawodnika takiego formatu jak Lomaczenko?...Daleka przyszlosc.Nasi to kozaki krajowego ringu.Uda im sie niekiedy wygrac jaks pojedyncza,w porywach jak jest szal dwie walki na jakims turnieju za granica i do domu:))
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.