KOŁODZIEJ: WACH ZACHOWUJE SIĘ JAK DZIECKO

Mariusz Kołodziej, promotor Mariusza Wacha dla "PS": - Jeśli Mariusz Wach byłby w USA, mógłby walczyć nawet 23 lutego w Atlantic City lub w marcu w Uncasville. Trudno jednak powiedzieć, w jakiej jest formie.

Przemysław Osiak: 15 stycznia Mariusz Wach miał przylecieć do USA. Biletu nie wykorzystał...
Mariusz Kołodziej: Miał przylecieć, ale wybrał inaczej. Nawet się z nami nie kontaktował.

- Odbiera to pan jako niesubordynację?
MK: Moim zdaniem to dziecinada. Miał wystawiony bilet, lecz postanowił, że pojedzie na obóz do Krynicy-Zdroju. Mariusz kontaktuje się z mediami i chyba ze wszystkimi, poza ludźmi, którzy zajmują się jego interesami.

- Z czego to wynika?
MK: Kiedy był biedny, nie miał nikogo przy sobie. Teraz, gdy zarobił pieniądze, ma wokół siebie samych doradców.

- Pan nie zadzwoni?
MK: Mam własne zajęcia, a tutaj chodzi o jego karierę. Nawet nie interesuje go, jakie orzeczenie w sprawie dopingu wydała Niemiecka Federacja Boksu.

- Kiedy kontaktowaliście się ostatni raz?
MK: Zaraz na początku całej tej afery, w grudniu. Powiedziałem mu: „Zastanów się chłopie, co chcesz robić. Jeżeli braliście jakieś paskudztwa z trenerami, to musicie do tego podejść jak mężczyźni. Ja nie będę świecił za was oczami.". Na tym się skończyło.

- Jeśli Mariusz wróci do USA, to kiedy mógłby wyjść na ring?
MK: Jeśli byłby na miejscu, mógłby walczyć nawet 23 lutego w Atlantic City lub w marcu w Uncasville. Trudno jednak powiedzieć, w jakiej jest formie. Nie wiem, co robił po walce z Kliczką. Może być przecież tak, że musiałby zaczynać od zera. Od kondycji, siły i tak dalej. Na razie nie wiem nawet, jakie ma założenia. Może chce odpocząć, a może w ogóle przejść na emeryturę? Ja nie będę go ścigał, to dorosły człowiek. Jeśli zawodnik mówi mi „wracam do treningów, zorganizuj mi walkę", to zabieram się do pracy. Nie będę organizował czegokolwiek, szukał dla niego możliwości występów, skoro z jego strony nie ma zainteresowania.

- Na konferencji prasowej po walce z Władymirem Kliczką wspomniał pan, że istnieje opcja walki w Polsce. Po aferze dopingowej jest to chyba niemożliwe?
MK: Była propozycja, aby pod koniec 2013 roku doprowadzić do wielkiego pojedynku z innym polskim pięściarzem, równie „głośnego" jak Gołota – Saleta. Teraz, z następnymi dwoma rywalami, Mariusz na pewno zmierzyłby się w Stanach. Jeżeli trenerzy potwierdziliby, że jest gotowy, moglibyśmy ułożyć program działania na cały rok. W obecnej sytuacji nic zaplanować się nie da.

- Zakładając, że „się przeprosicie", kto zastąpiłby Juana De Leona na stanowisku trenera?
MK: W Global Boxing Gym zajęcia prowadzi James Ali Bashir, drugi trener Władymira Kliczki. Trenuje z nim już Patryk Szymański. Wkrótce dołączy do nich Michał Chudecki, a potem Kamil Łaszczyk. Bashir wyraził chęć współpracy z Wachem, ale ja nie mogę powiedzieć Mariuszowi „masz trenować z tym albo tamtym szkoleniowcem".

- Z De Leonem też nie ma pan kontaktu?
MK: Unika nas, po aferze nie zadzwonił do mnie, nie pojawił się w Global Boxing Gym ani razu.

- Wszystko zaczęło się w Polsce, kilka tygodni przed walką, czy wcześniej w USA?
MK: W Polsce na pewno się nie zaczęło. To mogę zagwarantować, bo tam asystentem De Leona był Piotrek Wilczewski.

- Tak więc doping był stosowany tylko w Stanach?
MK: Niekoniecznie. To mogło być kontynuowane w Polsce, ale Piotrek musiał być z tego wyłączony. On na pewno nie bawił się w takie rzeczy, bo wiedział, jakie to jest ważne. Sam występował w dużych walkach.

- Dowiedział się pan o szczegółach stosowania dopingu?
MK: Mam taką wiedzę. Wiem, jak ten doping był podawany, jakie to były środki, wiem kto, co i jak. Powtórzę jednak, że w sprawy treningowe się nie mieszam. Nasze promotorskie obowiązki zostały spełnione. Nazwa zabronionego środka, który był stosowany, pozostaje tajemnicą. Trzeba poczekać aż tę informację wyjawi niemiecka federacja.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ster
Data: 23-01-2013 12:12:41 
! rok zawieszenia.Kolodziej tego nie potwierdzil.Jaet ,gdzies oficjalna informacja?Skoro mogl by walczyc juz w Lutym to cos tu nie gra?
 Autor komentarza: fop
Data: 23-01-2013 12:16:44 
W sumie są dwa rodzaje odwagi, pierwsza energetyczna, którą Mariusz ma,wychodzi i walczy.

Druga to odwaga cywilna, której pewnie mu brakuje, ucieczka przed odpowiedzialnością, to takie naprawdę dziecinne i szczególnie w przypadku takiego dużego chłopa :D
 Autor komentarza: Krzych
Data: 23-01-2013 12:17:29 
@ster

Ludzie zrozumcie w końcu, że Wach dostał zawieszenie od niemieckiej federacji bokserskiej i nie może boksować tylko na terenie niemiec. Całkowite zawieszenie miałoby miejsce tylko gdyby Wach boksował a niemieckiej licencji. Żadne szwaby nie mają wpływu na to czy zawodnik może walczyć w USA a amerykańskiej licencji czy nie. Podobna sytuacja była z Haye-Chisora
 Autor komentarza: WonderBoy
Data: 23-01-2013 12:23:50 
No to pięknie, przez problemy z głową Wach nie zawalczy w lutym a i wątpliwe ,że w marcu. Słabo.
 Autor komentarza: oldschool
Data: 23-01-2013 12:27:56 
Wach nie zachowuje się jak dziecko, on jest po prostu głupi. Jego IQ to pewnie coś koło 90 pkt więc za dużo wymagać od niego nie można.

Oskarowa scena: "Nic nie brałem, nie wiem w jaki sposób zakazane środki znalazły się w moim organizmie" jest już mocno wyeksploatowana i nikt tego nie kupi.

W przypadku Wacha są 2 możliwości: albo brał środki świadomie i zgrywa durnia, albo brał nieświadomie co oznacza, że jest jeszcze głupszy niż napisałem w pierwszym zdaniu.

Co do samego dopingu, to ja specjalnie Wacha bym nie ganił, że brał doping, tzn. jestem w stanie zrozumieć, że jeśli ktoś chce osiągnąć jakiś cel to może uciec do nieetycznych sposobów. Należy takie zachowania ganić, jednak to ludzka rzecz dążyć do czegoś za wszelką cenę. Złapali go to: przyznać się, przeprosić i działać dalej.

Jeśli chodzi o karierę Wacha to o czymkolwiek w skali międzynarodowej można zapomnieć, ale na walkach z polskimi zawodnikami mógłby jeszcze zarobić (Sosnowski, Adamek, Szpilka) bo takie walki budzą większe zainteresowanie niż chociażby Diablo - Mormeck.

pozdrawiam
 Autor komentarza: btfh
Data: 23-01-2013 12:29:01 
Wach nie potrafi przyjąć na klatę odpowiedzialności. Wystarczyłoby pewnie zadzwonić do Kołodzieja, pogadać, wyjaśnić, przeprosić i byłoby po sprawie, a tak może być koniec kariery, chyba, że przeniesie się do Wasilewskiego :)
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 12:31:42 
Wach dajesz ciała.

Stracisz kogoś kto uratował ci dupę.

Stracisz pieniądze, wrócisz z podkulonym ogonem ale czy będą chcieli takiego chimerycznego typa w grupie?

Zachowaj się jak facet, bo Kołodziejowi powinieneś za wiele dziękować, nie bądź baba!
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 12:33:48 
Kołodziej Mariusz długo milczał ale wcale się mu nie dziwię, że powiedział co o tym myśli.


Gdy ja nie przychodziłem do pracy, wyjebali mnie.
Ciebie też wyjebią Mariusz, nikt się nie będzie cackał, bez Kołodzieja co będziesz robił?

Wrócisz do dyskotek?

Jest rodzina do utrzymania, zobaczysz jak szybko moneta ucieka przez palce.
 Autor komentarza: psychox
Data: 23-01-2013 12:37:19 
Wg mojego rozumowania z tego wywiadu jasno wynika, ze Wach bral swiadomie. Teraz nie jest juz zainteresowany boksem, Dostal wyplate zycia i na tym koniec. A przykoksowal, bo moze myslal, ze w tek sposob sprawi sensacje?

Moim zdaniem na 90% Wach zawiesi rekawice na kolku migajac sie gadaniem, ze ma dosc boksu i takie tam inne duperele. Prawda jednak jest taka, ze taki byl plan od poczatku odkad podpisal kontrakt na walke z Kliczko.
 Autor komentarza: GaD1
Data: 23-01-2013 12:39:01 
Wachu pogrywa z Kołodziejem i skończy się to tak,że zostanie w Polsce i znowu będzie walczył pod kotleta. Kołodziej zrobił dla Wacha dużo w sprawie tego dopingu, zrzucił winę na sztab,bronił go w mediach i chce go dalej prowadzić,a Mariusz robi jakieś dziwaczne uniki,coś kombinuje. Niewiele dobrego można się po nim sportowo spodziewać.
 Autor komentarza: oldschool
Data: 23-01-2013 12:42:28 
Raczej będzie chciał wrócić, bo nie oszukujmy się: dobrze płatnej pracy to on raczej nie znajdzie. Chyba, że jakiś własny interes w którym umoczy wszystko co ma i będzie jeszcze gorzej ;)

Wach jak chce zarabiać to musi boksować, ewentualnie się odezwać do KSW, dostać oklep w mma. Jedno i drugie rozwiązanie przyniesie mu te kilkadziesiąt tys zł co będzie dobrą kasą.

pozdrawiam
 Autor komentarza: bezols
Data: 23-01-2013 12:48:28 
ostatnio mowil ze jeszcze stoczy kilkanascie walk zeby chcial konczyc kariere po walce z kliczko to wywrocil by sie po 2 rundach i tyle
 Autor komentarza: djpioter
Data: 23-01-2013 12:56:13 
- Z De Leonem też nie ma pan kontaktu?
MK: Unika nas, po aferze nie zadzwonił do mnie, nie pojawił się w Global Boxing Gym ani razu.

Wszystko jasne,ten popapraniec De Leon podawał mu koksy.
 Autor komentarza: Sherkan
Data: 23-01-2013 12:59:00 
Temu panu już dziękujemy. Niech lepiej oddaje 4 dychy za PPV. Gmitruk miał rację, że go pogonił. Mam nadzieję, że Kołodziej zrobi to samo. Kolejna zakala Polskiego boksu, zaraz po szpulce i Gołocie (chociaż temu trzeba oddać co cesarskie - w amatorce był chlubą Polski). Ale niestety - jak widać w tym kraju promuje się kryminalistów, zbirów i koksiarzy, a jak jest sportowiec na poziomie i niema się czego przyczepić to mówią, że nie Nasz a niemiaszek, czy amerykaniec...żal, po prostu żal...
 Autor komentarza: jogozilla
Data: 23-01-2013 13:00:11 
Kolodziej ustawil go na cale życie a ten takie numery odstawia. Niestety, ale wach to kretyn. O tlumaczeniach z dopingu nie ma nawet co wspominać.
 Autor komentarza: Ania
Data: 23-01-2013 13:17:07 
Przede wszystkim Wach musi zmienić ksywkę. Jak będzie po angielsku Mariusz "Koks" Wach ? Mejrus "Kaks" Łasz ?
 Autor komentarza: milosz762
Data: 23-01-2013 13:18:14 
konflikt na lini Wach - kołodziej jak dla mnie to wychodzi an to że Wach się Kokosował dostła kase za walke z Władimirem i teraz awnturka ze swoim promotorem .

tak to wygląda

sprawa smierdzaća jak dla mnie.
 Autor komentarza: pepelko2
Data: 23-01-2013 13:25:21 
Mariusz,kibicowałem Ci mocno, ale po tej aferze z dopingiem przegiąłeś,czekałem co Niemicy powiedzą,na jak długo będzie trwać twoja dyskwalifikacja będzie trwał,ale Ty wziąłeś kasę ,olałeś p.Kołodzieja,przede wszystkim kibiców zlałeś,udajesz że nic nie wiesz o koksach w twoim organizmie,myślisz ludzie są głupi,to jesteś w błędzie,jakbyś miał jaja to przyjąłbyś to na klatę jak facet ,a nie zachowywałbyś się jak cipa paląc głupa ,że o niczym nie miałeś pojęcia bądż poważny.
 Autor komentarza: Coperek
Data: 23-01-2013 13:29:04 
"Z De Leonem też nie ma pan kontaktu?
MK: Unika nas, po aferze nie zadzwonił do mnie, nie pojawił się w Global Boxing Gym ani razu."

Tak samo jak Wach, po prostu nie wiedzą co powiedzieć, skoro narazili promotora na wstyd!
A jakie to były substancje to podobno już zostało wyjawione, ktoś tutaj pisał kilka tygodni temu, że metanabol (tabletki) i jakiś drugi środek, którego nazwy nie pamiętam podawany dożylnie. Więc jak to z tym jest.
 Autor komentarza: kris74sz
Data: 23-01-2013 13:32:32 
Myslałem że Mariusz to charakterny facet,a okazuje się że to zwykła dupa wołowa, jesli oczywiście to wszystko jest prawdą.
 Autor komentarza: Coperek
Data: 23-01-2013 13:33:18 
pepelko2
"myślisz ludzie są głupi,to jesteś w błędzie,jakbyś miał jaja to przyjąłbyś to na klatę jak facet ,a nie zachowywałbyś się jak cipa paląc głupa ,że o niczym nie miałeś pojęcia bądż poważny. "

Masz rację, chociaż "przyznanie się" kiedy każdy wie że ktoś jest winien nie zmywa odpowiedzialności ani nie dodaje szlachetności. Tak jak Amstrong, który zrobił wywiad z Oprah a i tak pozostaje ludzką szmatą. Pozywał ludzi o rzekome pomówienia, zniszczył kariery wielu sportowców, którzy z nim konkurowali a nie mogli go pokonać, to trwało dekadę. A teraz wykorzystuje ludzką głupotę dalej mając czelność prosić o powrót do sportu odstawiając szopkę w TV. Co za podłość. Szmata i nic więcej.
Najlepiej ryj trzymać i zniknąć z pola widzenia a nie jeszcze bardziej wykorzystywać ludzi.
 Autor komentarza: CONAN79
Data: 23-01-2013 13:33:34 
Widać jak te parę zloty ,zrobiło mu papkie z mózgu.
 Autor komentarza: farthing
Data: 23-01-2013 13:40:35 
Na miejscu Kołodzieja olał bym Wacha na całej linii.
Chłop się poświęcił, zajął się sierotą, ponoć jeszcze ze swoich % zrezygnował, a ten szopki odwala.
To nie jest mentalność człowieka, który może do czegoś dojść.
 Autor komentarza: neme
Data: 23-01-2013 13:47:03 
Kołodziej ma w 99,9% racje. z jednym się tylko nie zgodzę.Wach nie zahowuje się jak dziecko. Wach zachowuję się jak debil. płakał jak to Gmitruk go źle traktował a jak to Kołodziej mu pomógł a teraz ma wywaloną na to laskę. dostał parę groszy i mu się w dupie poprzewracało. to pokazuje jakim jest człowiekiem. Kołodziej wyciagnął go z nizin, wypromował, dzięki niemu zarobił parę groszy. ech żal patrzeć jak ludzie marnują sobie życie i kariery ale tak to już jest jak ktoś ma syf zamiast mózgu....
 Autor komentarza: pepelko2
Data: 23-01-2013 13:50:22 
Coperek,wiesz Armstrong ,zrobił tle zła,że Wachu przy nim to pestka.Wach ma okazję zrehabilitować się, chodzi o to żeby wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów,kibice by Mu wybaczyli,a tak ma kibiców w głębokim poważaniu to i kibice będą go mieli w d...ie.po prostu sportowiec bez kibiców nie istnieje,i z przykrością to dotyczy także Tomasza Adamka,olał swoich kibiców po ostatniej aferze,nie tłumacząc co się stało,dlaczego wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu,stając się zabójcą na drodze
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 13:51:12 
Panno Anno
Masz ty kogoś czy tok soma jesteś co ?:)
 Autor komentarza: garnek29
Data: 23-01-2013 14:01:14 
ja nie wiem już co się z tymi bokserami dzieje,niby twardzi faceci a robią głupoty i zachowują się jak niedorośli ludzie od kilku miechów szczególnie waga ciężka góruje w tym:
wach,adamek i szpilka niby twardzi a nie potrafią wziąźć odpowiedzialności za swoje czyny i zachowanie, jak tchórze.niedawno miałem polewke bo ktoś mojemu znajomemu który źle auto zaparkował nakleił dużą naklejke na szybie,na naklejce był przekreślony penis i napis Dostałeś karnego kutasa za złe parkowanie!!! a wy panowie bokserzy dostajecie karnego k...a za brak odpowiedzialności
 Autor komentarza: bezols
Data: 23-01-2013 14:01:39 
Autor komentarza: Coperek
Data: 23-01-2013 13:29:04
"Z De Leonem też nie ma pan kontaktu?
MK: Unika nas, po aferze nie zadzwonił do mnie, nie pojawił się w Global Boxing Gym ani razu."

Tak samo jak Wach, po prostu nie wiedzą co powiedzieć, skoro narazili promotora na wstyd!
A jakie to były substancje to podobno już zostało wyjawione, ktoś tutaj pisał kilka tygodni temu, że metanabol (tabletki) i jakiś drugi środek, którego nazwy nie pamiętam podawany dożylnie. Więc jak to z tym jest.tak to jest ze sa to 2 najbardziej popularne sterydy w polsce wsrod koksow z silowni dlatego bo sa najtansze i najlatwiej dostepne ktos walnool glupa i tyle
 Autor komentarza: Vroo
Data: 23-01-2013 14:05:57 
@redakcja: Dzięki za ten wywiad, opieprzałem was niedawno ze nie ma zadnej informacji od Kołodzieja.

Nie wiem co o tym myśleć, lubię Wacha, ale no jasne, on nie jest za bardzo gramotny. Teoria taka, że trener obiecał mu że zrobi z niego supermena, facet uwierzył, mógł nawet nie wiedzieć, że to jest coś niedozwolonego. Ale że Wilku się nie zorientował...

Kołodzieja bym jednak nie podejrzewał, bo w sumie po co mu takie ryzyko. Ma zawodnika, który wiadomo że dostanie łomot, zawodnik ma zarabiać, a nie ryzykować wpadki...
 Autor komentarza: polrex
Data: 23-01-2013 14:08:01 
Wach nie potrafi trenowac systematycznie, rok za rokiem, te jego treningi w USa to byl zryw, teraz odpocznie rok-dwa, by znowu spróbowac,

nie zapominajmy tez ze przyja straszliwe ciosy na glowe, dopiero teraz bedzie odczuwal ich skutek,
wylapywal wszystko na twarz jak Briggs... a wiemy jak to sie skonczylo w jego przypadku,

dajmy Wachowi sie wyciszyc, i nacieszyc pieniedzmi, niech ta afera przycichnie,

jezeli Wach na Wielkanoc wznowi treningi to bedzie dobrze
 Autor komentarza: rumburak
Data: 23-01-2013 14:08:48 
Jestem z Nowej Huty znam Mariusza z widzenia i rozmawiałem z nim kilka razy parę lat temu ,był zawsze mało rozgarnięty i wygląda na to ,że nic się nie zmieniło...
 Autor komentarza: polrex
Data: 23-01-2013 14:16:17 
Wach powinien w listopadzie walczyc z Adamkiem,

dla Adamka bedzie to "przetarcie" przed wielkoludem Wladymirem

a dla Wacha szansa na rehabilitacje za koks

widac jak polacy spragnieni sa tzw. "walk stulecia" skoro podstarzali Golota i Saleta wywoluja takie emocje


ale Adamek nie zaryzykuje, on woli brac na "przetarcie" niskich zawodnikóe typu "Medaljon"-Maddalone , hehe
i nabijac sobie record

ogromna kasa lezy do wziecia,

.
 Autor komentarza: bezols
Data: 23-01-2013 14:20:26 
ja wolalbym wacha z wawrzykiem
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 23-01-2013 14:24:03 
Wach zachowuje się nie jak dziecko, ale idiota. Urażona panienka do Krynicy ucieka,żeby pobiegać, zamiast wziąć się w garść i wrócić do trenignów.

No ale nie zapominajmy, że sterydy rozpierd... psychę, co widać na załączonym obrazku...

Nie chce mi się już raczej jego dalej oglądać, nie ze względu na koks, ale na to, jak zachowuje się teraz, zwłaszcza w stosunku do Kołodzieja
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-01-2013 14:34:20 
De leone zachował się jak frajer!!!krzyczał i krzyczał a teraz podkulił ogon jak szczur i nawet słowa przepraszam nie powiedział Kołodziejowi żenada!!!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-01-2013 14:36:00 
Okrutnie zawiodłem się na Mariuszu ze tak zachowuje się nie elegancko zawsze w niego wierzyłem nawet jak w Polsce był już spisany na straty ale teraz takie zachowanie bez fasonu sprawia ze już nie będę miał takiego szacunku jak kiedyś szkoda ze tak Mariusz postępuje....
 Autor komentarza: Van
Data: 23-01-2013 14:46:59 
Ja Wam powiem tak - Yebac tego drewniaka.
Wach od czasu porażki z Kliczko, a potem afery związanej z dopingiem robi z siebie wielką ofiarem jaki to on jest pokrzywdzony itp.
Ja na miejscu Pana Kołodzieja, po takim zachowaniu Mariusza (czyt. brak odzewu, olewatorski stosunek) miałbym go gdzieś.
Tyle ode mnie.
 Autor komentarza: atmel
Data: 23-01-2013 14:56:30 
Powinien zapakować kobiete i dziecko do samolotu (stać go teraz na to) i
wracać do Kołodzieja z przeprosinami . Narazie jeszcze może to odkręcić ale czas mija ....
 Autor komentarza: Wojciacho
Data: 23-01-2013 15:08:51 
Generalnie spora część czołowych pięściarzy bierze, tylko nie dają się złapać. Zresztą kiedys nawet sam Vitali Klitschko był przyłapany na dopingu. Floyd kilkakrotnie, ale nie zostało to usankcjonowane, bo nie było to oficjalne badanie. Tylko , że brać, to trzeba umieć. Bogaci mają od tego fachowców i plany tak rozpisane, że nie wpadają. Na doping nie ma generalnie póki co żadnego sposobu. Jeśli by zalegalizowali wszystko, to Mistrzowie koksowania jeszcze przed 40-tką padaliby trupem, a przynajmniej mieli zniszczoną wątrobę i inne narządy. Więc ja takim mistrzom dziękuję. Ale gdyby kary za doping były dożywotnie i u kogoś by wykryli, to ten by płakał i zarzekał, że ktoś mu wsypał. Jest jak jest i nie jest najgorzej.
A co do Mariusza: niech sobie chłop odpocznie i za miesiąc zacznie trenować. Po takim obiciu, dłuższa przerwa jest wskazana.
 Autor komentarza: adam12
Data: 23-01-2013 15:16:08 
O ile wierzę że Mariusz koksował i między bajki wrzucam teorie spiskowe to za cholerę nie mogę uwierzyć że to był metanabol i omnadren. Aż takiej gafy to by chyba nie popełnił. Po prostu w głowie mi się to nie mieści.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-01-2013 15:18:23 
Mariusz Wach - dwumetrowa pipa, nie potrafi sie przyznac ... żałosny typ
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 15:22:47 
Nie ukrywam też jestem zawiedziony.

A De Leon wyszedł na krętacza...
 Autor komentarza: dzikirysio997
Data: 23-01-2013 15:30:37 
Wstyd, po prostu wstyd. Kołodziej pomógł Mariuszowi, a ten najwyraźniej się na niego wypiął... Nie wspominam już o tym, że nie zajął stanowiska w sprawie dopingu, tylko robi z siebie sierotę.
Chyba, że po wypłacie od Włada poczuł się ustawiony na całe życie i postanowił wszystko olać... Pewnie za parę lat skończy się kasa i 40 letni Mariusz będzie szukał ratunku w walce z jakimś bumem...
Kibicowałem mu, ale trudno go traktować poważnie...
 Autor komentarza: fanBOKSU90
Data: 23-01-2013 15:55:28 
Coperek nie przesadzaj zeby nazywac mistrza kolarstwa i zywa legende szmata bo zostal zlapany na dopingu? Jak zdobywal kolejne sukcesy to wszystcy sie spuszczali ale swiat taki jest ze istnienje brzydka prawda i nie wszystko jest bajkowe. Myslisz ze jak amstrong bral koksy to ktos za niego zapierdalas? sam to zrobil Klitschko to tez szmata bo starego na dopingu na amatorce zlapali? No slucham?
 Autor komentarza: fanBOKSU90
Data: 23-01-2013 15:56:06 
Nie rob czlowieku ze sportowca ksiedza bo taki eidealy w zawodowym sporcie w dupe se mozna wsadzic
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-01-2013 16:18:13 
Z Armstrongiem to trochę dziwna sprawa,przecież z jego pokolenia to wszyscy brali,wystarczy spojrzeć na Urlicha,wiecznie drugi,i też miał nie jedną wpadkę.Ivan Basso też koksował,Sastre,Heras,Vinokurow,Mayo,Hamilton,Sevilla i wielu jeszcze.Więc co by nie mówić to wychodzi że Armstrong wygrywał w uczciwej walce.
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 16:41:12 
Amstrong głupi w życiu, przez wiele lat był mądrzejsi niż inni, przecież inni kolaże też koksowali albo mogli koksować
W sumie Saleta ma racje mogliby zalegalizować doping
 Autor komentarza: MarekTri
Data: 23-01-2013 16:41:50 
Liscthc:
W pewnym sensie masz rację z tym Armstrongiem. Jednak trzeba przyznać, że nie tak istotne jest to co się bierze a to w jaki sposób i jakiej jakości. EPO z Ukrainy nigdy nie będzie tak doskonałe jak z Anglii gdzie każdy kto siedzi w wyczynowym sporcie wie, że są specjalnej jakości- cokolwiek to znaczy. Lepiej w to nie wnikać. Można założyć że wszyscy oni mieli dostęp do hight quality i faktycznie wygrał najlepszy.

Mnie niepokoi tylko jedna sprawa. Armstrong w światku kolarstwa przez większość kolarzy amatorów (czyli pasjonatów) uważany jest za absolutny autorytet itd. Abstrahując od tego, że organizacyjnie powinni zdyskwalifikować go w inny sposób (znacznie wcześniej)to jest zwykłym oszustem jak inni i nie powinien mieć takiego autorytetu. W światku amatorskiego kolarstwa jest wielka nagonka na całą WADEa, że odebrali mu tytuły które wywalczył tak jak inni. Ok spoko. Ale mam do nich pytanie? Oszukał? Oszukał więc powinien ponieść konsekwencje.

W sprawie Wacha nie mam zdania. Nie wiem czy już została podana nazwa substancji którą brał itd. Szkoda że tak to się kończy.
 Autor komentarza: MarekTri
Data: 23-01-2013 16:43:56 
Tokio wytłumacz czemu jesteś za zalegalizowaniem dopingu. Zastanowiłeś sie kiedykolwiek nad własną opinią? Co ty wiesz o sporcie wyczynowym, o dopingu, o systemie szkolenia itd?

Generalnie ja jestem za dożywotnią dyskwalifikacją.
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 16:44:52 
i w sumie w dupie mam czy Wach brał czy nie, dostał wpierdziel roku, tylko Adamek zebrał większy łomot
koks nic mu nie pomógł, ja nie zapłaciłem z walkę ani grosza i nigdy nie zapłace
Wach wziął kasę jak dla mnie spoko, po prostu nie rozumiem jak inni się spinają Bo oszust tusk z przyjaciółmi dyma społeczeństwo na lewo i prawo od 6 lat, ale mocni krytykują go w necie, zamiast wyjść na ulice
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 16:49:40 
MarekTri
Proszę Cię bardzo- pijesz do tego, że koks zaburzy równowagę, nie każdy będzie miał szanse dostępu do koksu z powodu kasy, i co z tego, w tym świecie nie ma czegoś takiego jak równe szasne, ludzie nie są sobie równi, to mit wymyślony przez media
tak samo dragi, są nielegalne, a spory odsetek społeczeństwa i tak jara albo coś mocniejszego. Przy legalizacji dopingu skończyłaby się obłuda i hipokryzja
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 16:51:55 
o jeszcze jedno, jeśli mówi o Polsce jakiego szkolenia?
Polski sport to dno- czasami coś siatkarze osiągną, ręczni, Jędrzejczak, Gruchała, Małysz, Kubica, paru bokserów
u nas nie ma szkolenia praktycznie w żadnym sporcie- wyżej wymienieni to jedynie anomalie systemu, wypadki przy pracy
oczywiście kolejność nazwisk przypadkowa, znalazło się by paru innych jeszcze
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-01-2013 16:55:14 
MarekTri
Ja o koksie "gówno" wiem,nie mam o tym praktycznie pojęcia,jedyne co słyszałem to to co usłyszałem w TV.Ale za to bardzo lubię kolarstwo i tam co chwila wyskakuje jakaś bomba sterydowa,ja wymieniłem tylko mały ułamek kolarzy złapanych na dopingu.Pytanie moje jest takie,czy jak Boks byłby tak monitorowany antydopingowo jak Kolarstwo to czy nie mieli byśmy doczynienia z podobną ilością wpadek.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 23-01-2013 17:06:51 
Wach ma ewidentny problem z psychiką. Może jakieś tabletki wzmacniające zaproponowałby mu Diablo...? Zachowuje się co najmniej niezrozumiale. Kołodziej tyle mu dał i nawet po takiej aferze wystawia do niego otwartą dłoń a ten jakby miał swój świat.
Czy Mariusz zarobił na tej walce tyle $$$ aby móc godnie żyć na emeryturze? Nie sądzę. Przecież mógłby jeszcze stoczyć naprawdę wiele walk z wysokimi Anglikami czy innymi solidnymi pięściarzami.
No ale on sam jest kowalem swojego losu.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 17:19:01 
Armstrongowi powinni oddać tytuły.
Pojebani są.
Zaraz będą zamrażać próbki na 20 lat i po 20 latach powiedzą brał!

Ch*uj im w uszy, nie złapali go w trakcie przed, po, to o co chodzi?

Dla mnie to jest bez sensu.

Namęczy się wygra a po kilku latach

Brałeś! oddawaj tytuły i kasę!

Pojebało ich zupełnie.
Zysków natrzepali na jego wygranych, sponsorzy, reklam od uja i co jemu mają coś zabrać?
Niech sami kur*wy oddadzą hajc.
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 23-01-2013 17:23:18 
Mam nadzieję że Wach pójdzie po rozum do głowy i poleci do stanów ! trenowanie w kryci to moze sobie jakis amator !
 Autor komentarza: MarekTri
Data: 23-01-2013 17:25:22 
Liscthc:
Myślę że tak by było. Taki jest teraz świat nowoczesny czyli promowanie marnych form moralnych jest na porządku dziennym. Akceptowanie tego to tak samo jak popieranie.

Tokio- nie odpowiedziałeś na moje pytania, prowadzisz monolog.
Dobrze, że ludzie o tak niskich poziomach moralności i szacunku do innych ludzi nie zarządzają wszystkim. Z całym szacunkiem.
 Autor komentarza: MarekTri
Data: 23-01-2013 17:29:44 
Kochamboks296:
Absolutnie się z tobą zgodzę w kwestii tego, że działania prowadzone przez WADE są żałosne i są sportowcy którzy traktowani są lepiej i gorzej.
To nie podlega dyskusji.
Armstrong generował ogromne dochody dla wielu wielkich korporacji jak i samego kolarstwa dlatego był dla nich żyłą złota i dlatego tak długo na to oko przymykali. Gdy jesteś niepotrzebny to cię zniszczą na swoje potrzeby.
To jest tragiczne i wymaga głębokich reforma natomiast oszust jest oszustem i powinien jako prawdziwy mężczyzna (za którego zawsze się podawał) ponieść konsekwencje.
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 17:33:57 
Drogi Marku odpowiedziałem Ci na pytanie, co wiem - to co nadmieniłeś wyżej w swoich wypowiedziać, ogólnie nie jestem chemikiem, ani żadnym biotechnologiem - więc moja wiedzia jest raczej ogólna, ekspertem nie jestem
w sprawie szkoleń też znajdziesz wypowiedź, najwyraźniej nie umiesz czytać między wierszami z całym szacunkiem
braku szacunku? nie ubliżyłem Ci, odpowiedziałem na Twoje pytanie
niska moralność? na podstawie kilku wypowiedzi zarzucasz mi niski poziom, wytłumacz mi proszę dlaczego? chociaż przyznam, że swięty nie jestem
i co do zarządzania jesteś w wielkim błędzie- ludzie biznesu, wielkie firmy, politycy zarządzają i im bardziej zarzuciłbym wątpliwą moralność
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 23-01-2013 17:52:30 
KURWA!
Wnioski jakie powinny się nasunąć sporej części osób...

Po tym co ostatnio się dzieje wśród Polskich bokserów... te wszystkie skandale, wpadki, jazdy na podwójnym gazie to jakiś obłęd...
No ale nie dość, że obłęd, to wychodzi na to, że najbardziej KRYTYKOWANY tutaj bokser, Artur Szpilka, jako jedyny wydaje się mieć przysłowiowe jaja, w tym towarzystwie. Dlaczego ? Bo potrafi przyznać się do błędu.
Nie chowa głowy w piasek jak struś, mówi to co mu na sercu leży, czy jest źle czy dobrze. A w tym momencie pozostali bawią się kurwa nie wiem w chowanego i w podchody jednocześnie.
Mozna Szpilkę nienawidzić, ale on jako jedyny w dobie skandali w ostatnim czasie jaki ogarnęły boks w naszym kraju, POTRAFIŁ WYJŚĆ Z TWARZĄ, nie to co Adamek i Wach. Zero honoru i szacunku do kibiców.
Tyle łod mnie.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 17:53:09 
MarekTri
To jest zrobione pod zrzucanie winy i okradanie jednostek.W tym wypadku tych co ciężko zapierdalają czyli sportowców.

Dla mnie jasne są kary gdy badany jest w trakcie i wpada, on był badany zawsze najczęściej, więc odpada Armstrong- imreza traci kibiców jest afera, mniejszy dochód.

Ale jakie sankcje po latach? Gdy pompa na Armstronga była ogromna i kolosalne miliony $, Panowie to są wielkie kwoty.
Oni w białych rękawiczkach siedząc na dupie to zgarniają a on ma ponosić karę?
Jakim prawem?

http://naszosie.pl/2010/12/organizator-tour-de-france-zarobil-na-armstrongu/

Ten facet co roku zarabiał dla nich pieniądze, teraz każdy szczęśliwi a on ma przeżywać jakąś nagonkę i banicję?

Dla mnie to jest popierdolone.Nie wpadł, wyścig się skończył i już.

To jakby teraz Tysonowi osiągnięcia zabrali, bo zamrożona próbka po ponad 20 latach by coś wykazała co wtedy było niewykrywalne i Mike miałby oddawać zarobiony hajs którego dawno nie ma, wymazany by został z osiągnięć wyobraża sobie to ktoś?

Ja nie.

To jest zrobione dla pieniędzy wszystko.

Niech sobie mózgi zamrożą a nie próbki i se je zbadają czy nie narodziło im się w nich jakieś sumienie.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 17:54:30 
Ten świat jest chory to przykre.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 23-01-2013 17:59:01 
I tak go dojebali


http://sport.fakt.pl/Lance-Armstrong-zostal-pozbawiony-zwyciestw-musi-takze-oddac-pieniadze,artykuly,183582,1.html

On ma oddać 12 mln a oni na nim zarobili setki i dobrze...
 Autor komentarza: meh
Data: 23-01-2013 18:32:20 
COPEREK
"Z De Leonem też nie ma pan kontaktu?
MK: Unika nas, po aferze nie zadzwonił do mnie, nie pojawił się w Global Boxing Gym ani razu."

"Tak samo jak Wach, po prostu nie wiedzą co powiedzieć, skoro narazili promotora na wstyd!
A jakie to były substancje to podobno już zostało wyjawione, ktoś tutaj pisał kilka tygodni temu, że metanabol (tabletki) i jakiś drugi środek, którego nazwy nie pamiętam podawany dożylnie. Więc jak to z tym jest."


Jeśli juz, to drugi srodek był podawany domięśniowo, a nie dożylnie. Dożylnie to się można przekręcic. Ale to tak na marginesie tylko. Pozdro
 Autor komentarza: sliver84
Data: 23-01-2013 18:50:36 
Co do koksu, brednią jest że zalegalizowanie koksu sprawi że będą równe szanse, wystarczy poczytać trochę wywiadów z ludźmi którzy brali by zrozumieć że nie wygra ten kto jest lepszy tylko ten którego organizm jest lepiej przystosowany do danej chemii:
http://forums.rowery.org/viewtopic.php?t=23639
Jeśli chcecie zrobić ze sportu pojedynek mutantów którzy będą umierali po 30 to proszę bardzo, załóżcie własną federacje sportową w której każdy debil będzie mógł się szprycować ile wlezie.
 Autor komentarza: Tokio
Data: 23-01-2013 19:14:32 
sliver
ciągle to samo- nawet jak nie ma koksu nie wszyscy mają równe szanse- większy talent, lepszy promotor i tak w kółko
 Autor komentarza: endriu
Data: 23-01-2013 19:40:39 
Nie wszystko o czym sie oficjalnie mówi musi być prawdą
Władek wrobił Mariusza i tyle!!!!!!!!!!!!!!! żeby jego j... wizerunek nie ucierpiał m... jedna
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-01-2013 19:43:14 
A za Smoleńskiem też stoi Władek??? Nie to Vitek,chciał wrobić Rosję.
 Autor komentarza: endriu
Data: 23-01-2013 19:48:25 
Próbka przed walką była OK a za trzy dni stwierdzili tandetny koks
Braciszkowie hipokryci życzę wam ciężkich porażek najlepiej z rąk buma
 Autor komentarza: endriu
Data: 23-01-2013 19:53:04 
Nie znam kompletnie sprawy Smoleńska obejrzę sobie dopiero w premierze NG
Kliczkowie to najwięksi krętacze w historii boksu, Adamek przy nich to popierdułka
Wystarczy sobie przypomnieć jak mścili się na Chisorze
 Autor komentarza: amatuk
Data: 23-01-2013 20:54:37 
''Autor komentarza: pepelko2
dlaczego wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu,stając się zabójcą na drodze ''

A kto zginal?
 Autor komentarza: amatuk
Data: 23-01-2013 21:06:14 
''Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt Data: 23-01-2013 17:52:30
KURWA!
Wnioski jakie powinny się nasunąć sporej części osób...

Po tym co ostatnio się dzieje wśród Polskich bokserów... te wszystkie skandale, wpadki, jazdy na podwójnym gazie to jakiś obłęd...
No ale nie dość, że obłęd, to wychodzi na to, że najbardziej KRYTYKOWANY tutaj bokser, Artur Szpilka, jako jedyny wydaje się mieć przysłowiowe jaja, w tym towarzystwie. Dlaczego ? Bo potrafi przyznać się do błędu.
Nie chowa głowy w piasek jak struś, mówi to co mu na sercu leży, czy jest źle czy dobrze. A w tym momencie pozostali bawią się kurwa nie wiem w chowanego i w podchody jednocześnie.
Mozna Szpilkę nienawidzić, ale on jako jedyny w dobie skandali w ostatnim czasie jaki ogarnęły boks w naszym kraju, POTRAFIŁ WYJŚĆ Z TWARZĄ, nie to co Adamek i Wach. Zero honoru i szacunku do kibiców.
Tyle łod mnie. ''


Nie slyszalem zeby Szpilka przyznal sie do dopingu, bo ze koksowal w pierdlu to oczywiste, poza tym on ma mozg jak orzeszek, lol
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 23-01-2013 21:19:05 
Chyba nie zrozumiałeś ;)
 Autor komentarza: Wojciacho
Data: 23-01-2013 22:04:02 
@SkazanyNaInstynkt

Niestety muszę Ci przyznać rację w tej kwestii. Tyle się mówi o Szpilce, jaki nie jest przyjeb**y, ale przynajmniej jako jedyny zachował twarz, biorąc pod uwagę ostatnie wpadki polskich bokserów. Co prawda wynika to z jego buty, ale Waszka jeszcze niedawno taki pewien siebie twierdził, że znokautuje Kliczkę, a Adamek wciska kit o rosnącej sile ciosu, że jest coraz lepszy i pewnie wygrał z Cunninghamem, a teraz brakuje im jaj, żeby przyznać się po prostu do tego co zrobili i po prostu przeprosić. Jak widać, dla niektórych to za dużo.
 Autor komentarza: Lowcajeleniwrocek
Data: 23-01-2013 22:06:01 
szkoda czasu na potok rozważań nad Wachem , powtarzam zawodnik z grupy nn- nigdy nic (poważnego nie osiągnie)..., nie będę dokuczał mu oceną jego umiejętności ale przynajmniej powinien wiedzieć komu i co zawdzięcza w ostatnim czasie, bez Kołodzieja to może pykać w remizach
 Autor komentarza: sliver84
Data: 23-01-2013 22:35:36 
Tokio
Ja wolę żeby wygrywał ten kto ma większy talent a nie ten którego organizm lepiej adaptuję się do danego sterydu. Kontrole w boksie są po prostu chujowe i tyle. Ale to nie powód żeby je znosić tylko zreformować, tak jak to że w jakimś państwie szerzy się złodziejstwo to nie powód żeby je zalegalizować tylko zreformować system.
 Autor komentarza: MarekTri
Data: 24-01-2013 09:49:55 
Silver84
Zgadzam się w 100%, dobrze to ująłeś.

Tokio
Ok trochę przesadziłem z tą moralnością bo cie nie znam więc cofam to stwierdzenie ;)
To że politycy rządzą to nie znaczy, że są wykładniami moralności i szacunku, wzorami do naśladowania. Źle mnie zrozumiałeś. Oczywiście to przykre że ludzie którzy nie powinni rządzić nie tylko w polityce ale i biznesie mają władzę. Taki jest świat i jedyną nadzieją na to jest to że sprawiedliwość prawdziwa czeka wszystkich po śmierci.

Kończąc z mojej strony sprawę Armstronga,
faktycznie w jego przypadku prawo działa wstecz co z prawem nie ma nic wspólnego- ale nie do końca bowiem w sportach olimpijskich próbki trzymają do (chyba) 10 czy nawet 20 lat więc każdy dopingowicz może liczyć się z tym że za 19 lat coś znajdą i jest to normalne. Także, okazuje się, że dyskwalifikacje po wielu latach są zgodne z zasadami jakie tam panują. Myślę, że z pewnej strony jest to dobre bo zanika pewność siebie, że coś co nie jest teraz wykrywalne może być za kilka lat- dzięki temu mnie osób próbuje (przynajmniej tak to ma działać). I nie mówię ze to popieram czy nie. Uważam tak jak Silver84 że należy przeprowadzić głęboką zmianę przepisów a nie zgadzać się i ulegać oszustom itp.

Pozdrawiam
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.