ROY POWALCZY Z 48-LETNIM WETERANEM W ANGLII?

Żywa legenda boksu Roy Jones Junior (56-8, 40 KO) pomimo 44 lat na karku myśli o kolejnych walkach. Wielki mistrz sprzed lat w poszukiwaniu pieniędzy ma wybrać się do Anglii i w kwietniu stoczyć tam pojedynek z… 48-letnim Stevem Collinsem (36-3, 21 KO) – informuje z reguły dobrze poinformowana stacja BBC.

Collinsa śmiało możemy nazwać bokserskim weteranem. Irlandczyk w swoim dorobku ma mistrzowskie pasy WBO wagi średniej i super średniej, ale ostatni raz na ringu gościł dokładnie… 5 lipca 1997 roku!

- Są naprawdę duże szanse na zorganizowanie tej potyczki. Nie patrzyłem na niego, ale gdy powiedział, że chce ze mną walczyć powiedziałem OK. Jeśli faktycznie chce tej walki to może ją dostać. Powiedziałem: Hej, przepraszam, że do naszej rywalizacji nie doszło wtedy, kiedy powinno, ale to nie z mojej winy – powiedział były czempion czterech kategorii wagowych. 

Głos zabrał też "Celtycki Wojownik", który pokonywał w zamierzchłych latach znakomitych Brytyjczyków Nigela Benna i Chrisa Eubanka

- Roy potrzebuje tej walki. On twierdzi, że jest jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe w historii, a odmawiał pojedynku ze mną. Czuję duże zadowolenie, gdy myślę o mojej karierze. Chciałem tej jednej walki z Juniorem i odszedłem z boksu, gdy nie mogliśmy jej zorganizować. Amerykanin bał się mnie. Nie mówię, że teraz jest tchórzem, ale kiedyś był – w niezbyt wyszukanym stylu prowokuje Collins.

Wątpliwy pogromca Pawła Głażewskiego z czerwca ubiegłego roku raz jeszcze zapewnia wszystkich troskliwych, że z jego zdrowiem wszystko jest w najlepszym porządku i nikt nie będzie w stanie odesłać go na przedwczesną emeryturę. Ostatnim skalpem Roya jest wspominany wielokrotnie pas czempiona dywizji cruiser.

- Gdy ktoś wyzywa mnie na pojedynek, trudno odmówić. Wciąż czuję się świetnie i będę robił swoje. Fani nigdy nie powiedzieli mi kiedy mam zacząć, dlaczego więc mieliby wskazywać finisz? Nie znają mnie lepiej ode mnie, dlaczego mieliby wskazywać co mam robić? Będę spełniony w momencie wywalczenia tytułu w wadze junior ciężkiej – dodał pięściarz z Pensacoli.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ereborn
Data: 16-01-2013 09:42:36 
Biedny Roy, szkoda mi go. Cechą wielkiego mistrza jest też siła charakteru, która pozwala skończyć, kiedy jest się na szczycie, pozwala pogodzić się z żalem, że najlepsze ma się już za sobą. Roy tego nie potrafi, ale zawsze będę fanem boksu, jaki prezentował - być może był najlepszym z najlepszych.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-01-2013 09:57:01 
czyli nigdy nie będzie spełniony bo pasa w cruiser nie zdobędzie , już po Lebiedievie było widać że nie jest dobrze ,
fatalnie to się wszystko skończy
 Autor komentarza: gemba
Data: 16-01-2013 09:59:02 
o pasie w cruiser trzebabylo myslec wczesniej a nie teraz
 Autor komentarza: Vroo
Data: 16-01-2013 10:11:27 
Może walka z tym Rocchigiani, który wyzywał po raz trzeci Michalczewskiego?
 Autor komentarza: btfh
Data: 16-01-2013 10:12:56 
Oby tylko nie było jakiejś tragedii.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 16-01-2013 10:56:40 
RJJ wygrywa kolejną wątpliwą decyzją, a następnie kończy karierę na wózku po ciężkim nokaucie z rąk Krzysztofa 'Diablo' Włodarczyka. tak to widzę niestety.
 Autor komentarza: Ricardo
Data: 16-01-2013 11:03:21 
RJJ teraz będzie wyciągał emerytów, nie będzie dla mnie zaskoczeniem jak dojdzie do walki z Michalczewskim.

PS. RJJ ma dzisiaj urodziny !
 Autor komentarza: nurgle
Data: 16-01-2013 11:04:36 
tak sobie myślę, że walka RJJ-Diablo mimo wszsytko mogłaby się całkiem dobrze sprzedać po wątpliwym triumfie Roya nad Głazem. część kibiców chętnie zobaczy Diablo jako mściciela :D

warunek to albo brak PPV, albo PPV za 5 zyli, tyle mógłbym zapłacić, choć pewnie poszukam streama :)
 Autor komentarza: bak
Data: 16-01-2013 11:56:41 
Z tym emerytem RJJ wygra wyraźnie, a nawet przed czasem. Z Włodarczykiem na dzień dzisiejszy przegrywa przed czasem. Ja to bym zobaczył walkę Włodarczyka z Kayode.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-01-2013 12:39:33 
Przy organizacji walki RJJ z Włodarczykiem jest taki problem, że zarówno jeden jak i drugi chce porządnej wypłaty, a nie są żadnymi gwiazdami, ani tez nasz rynek nie jest wystarczająco duży żeby zadowolić wymagania ich obu, nawet w PPV. Diablo nie ustąpi, bo to on jest mistrzem, a walka z RJJ nic mu nie daje. Z kolei RJJ dalej myśli, że jest super gwiazdą i nie wyjdzie do ringu tylko ze sportowych ambicji. Podsumowując, realizacja tej walki będzie bardzo trudna i może przynieść bardzo dużo krytyki w strone Włodarczyka. Obecnie jedyną dobrą opcją na dobrowolną obronę jest Mateusz Masternak, jednak mimo zapewnień, że Diablo pokonałby go z łatwością, to jednak KP unika go jak ognia. Dla mnie inną ciekawą opcją byłoby starcie Diabla z... Łukaszem Janikiem, ale znając politykę KP raczej do tego nie dojdzie.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 16-01-2013 12:56:25 
voutan

Masternaka póki co kojarzą tylko fani boksu w Polsce i od niedawna w Niemczech. jako dobrowolna obrona za duża kasę to się nie uda, takie jest moje zdanie.

spytałem ostatnio kilkanaście przypadkowych osób na ulicy kto to jest Mateusz Masternak, a kto to jest Krzysztof Włodarczyk, to ludzie kojarzyli raczej Włodarczyka jako boksera, a Master... mimo całej mojej sympatii do niego, nie był rozpoznawany, więc i kasy sam z siebie nie wygeneruje.

zostaje Huck albo Hernandez, ale jak to jest z wa(ł)kami u wWujka, to wiemy doskonale.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-01-2013 13:12:18 
nurgle

To jasne, że Włodarczyk jest bardziej popularny od Mastera, ale tego drugiego w moim towarzystwie zna coraz więcej osób. Są to moje subiektywne odczucia, ale faktem jest, że Master zawalczył na największych galach w Polsce, czyli Adamek - Gołota i Adamek - Kliczko, gdzie zaprezentował się świetnie. Ostatnio również media sporo mówiły o zdobyciu przez niego pasa EBU, dlatego mam podstawy żeby twierdzić, że ta walka się sprzeda. Niemniej jednak to Włodarczykowi powinno zależeć żeby zrobić tę walkę teraz, bo w przeciwieństwie do Mastera to on nie może teraz znaleźć przeciwnika, a Mateusz z każdą walką będzie dla niego groźniejszy.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 16-01-2013 13:29:01 
Fantastyczna wiadomosc! Czekam na te walke z zapartym tchem.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 16-01-2013 15:10:44 
voutan

problemem nie jest to czy Master jest lepszy od Włodarczyka, tylko to, dla kogo pracuje od niedawna. tu leży pies pogrzebany.
 Autor komentarza: Vroo
Data: 16-01-2013 17:17:57 
Po tym jak RJJ domagał się od Wasilewskiego miliona dolarów za niedoszłą walkę z Kosteckim to raczej niemożliwe, żeby mieli jeszcze pomysł na walkę z Włodarczykiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.