PRZED WSB: MICHELUS W 54 KG, DEBIUT MALUJDY

Już w piątek w hali "Znicz" w Pruszkowie czeka nas trzeci mecz ekipy Hussars Poland na własnym terenie w rozgrywkach World Series of Boxing. Podopieczni Huberta Migaczewa postarają się zrewanżować mocnej ekipie Mexico Guerreros, a kilka przeprowadzonych zmian ma im w tym pomóc.

Po nie do końca zadowalającym starcie kategorię wagową postanowił zmienić Dawid Michelus. Wychowanek Sokoła Piła zaboksuje w dywizji do 54 kilogramów, a jego rywalem będzie boksujący z odwrotnej pozycji Aaron Alameda Lopez. Do tej pory Lopez stoczył trzy pojedynki na arenie WSB, z czego wygrał tylko raz.

Trudne zadanie będzie czekało twardego i ambitnego Adila Aslanowa. W kategorii do 61 kilogramów przyjdzie mu rywalizować z Białorusinem Wazgenem Safarjancem, który legitymuje się znakomitym bilansem 8 zwycięstw i tylko 1 porażką. 28-latek jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy, na swoim koncie zgromadził srebrny i brązowy medal. W zeszłym roku występował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Przed szansą przełamania niefortunnej passy stanie Mateusz Tryc. W wadze średniej przyjdzie mu mierzyć się z Conradem Cummingsem z Irlandii.

- Fakt, przegrałem do tej pory dwie walki w Argentynie i Meksyku, ale wiele się dzięki temu nauczyłem i tym razem będę przygotowany znakomicie. Wraz z trenerem oglądaliśmy wiele walk Cummingsa, więc jestem zapoznany z jego stylem. Mogę wszystkim zagwarantować, że zobaczycie bardzo interesujący bój. Na trybunach będą moi kibice i rodzina. Będę szczególnie zmotywowany – zapowiada Tryc.

W Pruszkowie nie zabraknie również ulubieńca kibiców Siergieja Kuźmina. Świetnie rokujący białoruski półciężki skrzyżuje pięści z niedoświadczonym Albańczykiem Christianem Demajem i wydaje się, że na papierze faworytem jest reprezentant naszej Husarii.

Ciekawa potyczka czeka nas w najcięższej kategorii. Znany z występów na zawodowych ringach Mateusz Malujda (4-3, 1 KO) po raz pierwszy zaprezentuje się w elitarnych rozgrywkach World Series of Boxing. 30-letni wrocławianin, niegdyś utytułowany amator, podejmie byłego mistrza Portoryko Gerardo Miguela Bisbala Melero. Polak [na zdjęciu] jest znany kibicom z dwukrotnego udziału w jednodniowym turnieju Bigger’s Better. 

Bilety na mecz WSB Hussars Poland vs Mexico Guerreros można kupić w sekretariacie Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych przy hali Znicz w Pruszkowie oraz w hali treningowej Husarii przy ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: adam43
Data: 16-01-2013 11:35:26 
czemu Michelus a nie mazik jest lepszy tamten tylko gada
 Autor komentarza: JK77
Data: 16-01-2013 13:52:43 
@adam43

Mateusz prawdopodobnie pojedzie na mecz do Rosji. Tam potrzebujemy też mocnego składu.

JK
 Autor komentarza: Matys90
Data: 16-01-2013 14:27:37 
Bez sensu wydaje mi się jest to zbijanie wagi Michelusa do 54 kg i upatrywanie w tym lekarstwa na niepowodzenia.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-01-2013 14:36:53 
matys90

to samo pomyslalem
 Autor komentarza: punch
Data: 16-01-2013 15:41:55 
Michelus jest za słaby fizyczne aby boksować w wadze 60 kg. Co prawda pewnie nie musi zbijać specjalnie wagi ale traci za to swoje główne atuty! Pamiętać trzeba, że zawodnicy kategorii 60 kg normlnie ważą około 65 a czasem nawet blisko 70 kg. Szkoda, że Wrzesiński nie zdecydował się na starty w WSB. Moim zdaniem jest najlepszym polskim bokserem wagi lekkiej. Oczywiście od czasu kiedy Michał Chudecki przeszedł na zawodowstwo. Ponadto uważam, że stracił szanse rozwoju kunsztu pięściarskiego ale to już jego sprawa. Boksując w Poznaniu nie będzie rozwijał się tak jak powinien. No ale to już jego problem.
 Autor komentarza: punch
Data: 16-01-2013 15:49:42 
Jestem ciekaw dyspozycji Malujdy szkoda, że na stronie Hussars jet tak mało informacji na temat tego co się dzieje w ich szeregach. Po za tym przydało by się uzupełnić trochę panel predstawiający skład!
 Autor komentarza: SPEEDFIGHTER
Data: 17-01-2013 01:23:27 
Oni tym zabija Michelusa!!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.