CELE SAUNDERSA NA PRZYSZŁY ROK: MOŻLIWE WALKI Z PROKSĄ I EUBANKIEM

Radio Talksport poświęciło obszerną część programu o perspektywach brytyjskiego boksu na 2013 rok Billy'emu Joe Saundersowi (16-0, 10 KO). Jeden z najgłośniejszych w ostatnich latach prospektów z Wysp, olimpijczyk z Pekinu i świeżo upieczony mistrz Wielkiej Brytanii w wadze średniej chce w tym roku zaatakować tytuł EBU, który drugiego lutego znajdzie się w rękach Maxa Bursaka lub Juliena Marie Sainte'a.
 
Saunders zajmuje w tej chwili szóste miejsce w rankingu EBU. Z pięściarzy, którzy znajdują się przed nim, prawdopodobnie tylko Grzegorz Proksa (który zwakował pas przed walką z Giennadijem Gołowkinem) i Roberto Santos byliby w najbliższym czasie zainteresowani walkami o tytuł mistrza Europy, zatem według ludzi zebranych w studiu Talksport (m.in. Ben Jacob z Boxing News) w tym roku możliwy jest pojedynek Saundersa z Proksą. Dla Billy Joe to starcie byłoby najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze i mogłoby otworzyć przed nim wiele drzwi, a przecież również Proksa ma po porażce z ''GGG'' wiele do udowodnienia. O ''bardzo możliwej'' walce Proksa-Saunders wspomniał również wczoraj dobrze poinformowany Guy Michels z serwisu ProBoxing-fans.com. 
 
Zanim jednak mogłoby dojść do walki z Polakiem, promotorzy Saundersa chcieliby z pewnością doprowadzić do pojedynku swojego podopiecznego z Chrisem Eubankiem Juniorem (9-0, 4 KO). Mający o sobie bardzo wysokie mniemanie syn legendy brytyjskiego boksu i Saunders prowadzą ze sobą wojnę za pośrednictwem lokalnych mediów, która budzi coraz większe zainteresowanie kibiców. 
 
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boxNotKox
Data: 13-01-2013 22:10:08 
... mmm...
... to najpierw moze Saunders vs. Eubank, a pozniej wygrany z ''Super G'' i Grzesiek wroci na tron... ;-)
pieknie by bylo...
 Autor komentarza: xionc
Data: 13-01-2013 23:27:04 
EU Bank jeszcze nawet nie istnieje, a juz chca z nim walczyc...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.