BYRD: DONAIRE PIĘŚCIARZEM ROKU

Mistrz WBO w wadze super koguciej Nonito Donaire (31-1, 20 KO) wygrywa zdecydowaną większość plebiscytów na najlepszego pięściarza 2012 roku. Filipińskiego zawodnika, który na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy odniósł cztery imponujące zwycięstwa, wyróżnił również były mistrz świata w wadze ciężkiej Chris Byrd.

- Donaire ma za sobą wspaniały rok. Stoczył cztery walki, był bardzo konsekwentny i przez cały ten czas pokazywał wysokie umiejętności. No i zakończył rok bardzo mocnym uderzeniem - znokautowaniem Jorge Arce. To był dla niego naprawdę udany rok, a myślę, że 2013 będzie jeszcze lepszy – stwierdził Amerykanin w krótkim filmiku opublikowanym na swoim kanale YouTube.

Byrd dokonał też wyboru najlepszego szkoleniowca 2012 roku. W tej kategorii pierwsze miejsce w rankingu byłego czempiona zajął trener Donaire’a, Robert Garcia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzych
Data: 30-12-2012 12:03:48 
Ja tego nie rozumiem. Przereklamowanie tego zawodnika już sięga szczytów. Pokonał bardzo przeciętnego Wilfredo Vazqueza Jra, później trochę lepszego ale nadal przeciętnego Jeffreya Mathebule usypiając przy tym publiczność, emeryta Nishiokę, swoją drogą ta walka też bardzo pomocna na bezsenność, no i na koniec Jorge Arce co już jest kompletną kpiną bo drugiego tak rozbitego człowieka jak on na świecie nie ma. Wystarczy zobaczyć jego poprzednią walkę, gdzie od jakiegoś buma przyjmował 100% ciosów na szczękę. Miejsce Donaire w P4P jest jakoś uzasadnione ale pięściarz roku 2012?! Może dajmy ten tytuł Wladimirowi Kliczko za Thompsona i Wacha oraz za największe osiągniecie pokonanie wielkiego mistrza Mormecka?...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 30-12-2012 13:02:31 
Pier..li Marquez jest piesciarzem roku
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-12-2012 13:04:51 
Krzych
Widzę Twój komentarz i trochę śmiać mi się chce
(4 byłych,czy aktualnych MŚ przed Donerem,niektórzy kilku wag..)

WV jr. Były mistrz świata - według Ciebie bardzo przeciętny..
(Dla mnie całkiem niezły,kapitalna wojna z Arce)

Mathebulla - Były Mistrz Świata - Według Ciebie bardzo przeciętny,choć już troche lepszy od tego pierwszego
(Mathebula pojechał do Panamy i wygrał z zajebistym Celestino Caballero,ale go wydymali.Koleś ze wzrostem jak bokser kategorii średniej..

Nisioka - To dla Ciebie emeryt..
(Gośc niepokonany od 8 lat,znokautował ciężko Gonzaleza u niego w domciu)

Arce - Dla Ciebie Rozbity..
(Przełamał po wojnie niepokonanego Vasqueza jr,niepokonany od 2009 r i mistrz Świata 5 kategorii wagowych)

Ty jednak twierdzisz że MŚ niektórych bokserów,to według Ciebie coś bardzo przeciętnego..

Donaire który deklasuje od 5 lat samych mistrzów Świata zasługuje na opinie cyt: "Przereklamowanie tego zawodnika już sięga szczytów"..
Co roku któryś z nokautów Flasha jest też w top 10,a dwa razy już wygrał.Każdy z w/w bokserów w walce z Nonito leżał po Jego ciosie przynajmniej raz..

Trochę się nakoniec zrehabilitowałeś i napiałeś że wysokie miejsce w P4P jest uzasadnione.Owszem,nawet moim zdaniem to pierwsza trójka,albo miejsce nr.2.Gość bił się w tym roku 4 razy i deklasował.Jak takiego gościa nie zrobić pięściarzem roku ?
 Autor komentarza: rakowski
Data: 30-12-2012 14:14:55 
Krzych

Człowieku, nie pisz takich komentarzy, bo to co piszesz to kompletna bzdura. Jest to wybitny pięściarz i jeden z moich ulubionych zawodników, ze względu na efektywność i efektowność. On powinien zostać pięściarzem roku.

1.Donaire
2.Ward
3.Marquez
4.-
5.-

Ten pięściarz ma wszystko. On nie ma słabych punktów ,a j ego lewy sierpowy jest zniewalający i na pewno ten cios, jak i sam pięściarz przejdą do historii boksu.

"Ja tego nie rozumiem. Przereklamowanie tego zawodnika już sięga szczytów. Pokonał bardzo przeciętnego Wilfredo Vazqueza Jra, później trochę lepszego ale nadal przeciętnego Jeffreya Mathebule usypiając przy tym publiczność, emeryta Nishiokę, swoją drogą ta walka też bardzo pomocna na bezsenność, no i na koniec Jorge Arce co już jest kompletną kpiną bo drugiego tak rozbitego człowieka jak on na świecie nie ma. Wystarczy zobaczyć jego poprzednią walkę, gdzie od jakiegoś buma przyjmował 100% ciosów na szczękę. Miejsce Donaire w P4P jest jakoś uzasadnione ale pięściarz roku 2012?! Może dajmy ten tytuł Wladimirowi Kliczko za Thompsona i Wacha oraz za największe osiągniecie pokonanie wielkiego mistrza Mormecka?... "

To trzeba przesłać wszystkim dziennikarzom, ekspertom, kibicom boksu, bo ta głupota powinna przejść do historii. Donaire jest w top 5 P4P.Ja bym go ustawił na 2 lub 3 miejscu. Patrząc jak wygrywa, z kim i nie ma problemu większych z każdym przeciwnikiem i to jego przeciwnicy unikali walki Mathebulla,Nishioka.Arce poszedł na wymianę było po nim.W tej chwili nie widzę pięściarza, który może go pokonać. Na pewno Mares byłby ciekawym zawodnikiem, ale on jest szybszy od Meksykanina i miałby problemy.Kto jest szybszy od Donaire'a?

NIKT!
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 30-12-2012 15:27:00 
"Kto jest szybszy od Donaire'a?

NIKT!"


Gary Russell Jr. ?
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 30-12-2012 15:39:33 
Floyd
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 30-12-2012 16:15:41 
Krzych
Oj chłopie kompromitujesz się z oceną boksera, możesz wrócić do odrabiania lekcji bo po nowym roku sprawdziany w gimnazjum pewnie są. Nie chcę podawać argumentów bo wszystko zawarł w swej wypowiedzi użytkownik MLJ
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.