CHRIS JOHN DLA DONAIRE'A?

Nonito Donaire (31-1, 20 KO) praktycznie od pięciu lat nie schodzi z ust kibiców szermierki na pięści. Najpierw wstrząsnął światem nokautując szalenie wóczas popularnego i cenionego Vica Darchinyana, a potem było już tylko mocniej i efektowniej. 30-latek przymierzany jest do przejęcia schedy po Mannym Pacquiao jako największa gwiazda współczesnego boksu i wobec porażki swojego rodaka z Juanem Manuelem Marquezem, prawdopodobnie to on wraz z Floydem Mayweatherem należą do najlepszych bez podziału na kategorie. Różnica jest jednak taka, że "Piękniś" boksuje sporadycznie, zaś Donaire regularnie, a w dodatku często zmienia dywizje.

Być może zmieni ją po raz kolejny. Były mistrz świata wagi muszej, super muszej, koguciej, a od tego roku również super koguciej, szuka nowych wyzwań i wielkich nazwisk. Według zazwyczaj dobrze poinformowanego Steve'a Kima, obecnie trwają negocjacje w sprawie przenosin Nonito do wagi piórkowej i jego konfrontacji z wielkim mistrzem tego limitu, Chrisem Johnem (48-0-2, 22 KO).

Pięściarz z Indonezji zasiada na tronie federacji WBA już od blisko dekady i bronił tego pasa aż siedemnastokrotnie, zostawiając za plecami między innymi właśnie Marqueza. Prawdopodobnie do starcia Donaire'a z Johnem doszłoby gdzieś na terenie Azji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 29-12-2012 10:05:22 
Pomysł jak najbardziej możliwy do realizacji,ale po odprawieniu Maresa.To własnie On a nie Rigo będzie dla Flasha większym wyzwaniem.Co do Johna,to przydałoby się,aby to Dragon opuścił ciepły Singapurski kurwidołek i ruszył w teren bić cię z najlepszymi.Owszam wygrał swego czasu z Dinamitą,ale po pierwsze pomogli Johnowi sędziowie,a po drugie Marquez jak na siebie wypadł dość słabo.Tak czy siak byłby to największy azjatycki pojedynek i jestem jak najbardziej za tym..
 Autor komentarza: Sniper
Data: 29-12-2012 11:49:52 
To mogłaby być dobra bitka. Faworytem byłby Donaire ale ja bym nie skreślał Johna.
 Autor komentarza: puncher1975
Data: 29-12-2012 14:37:48 
dokladnie John straszne niewygodny styl zawodnika walka na punkty raczej jestem za:D
 Autor komentarza: Armand
Data: 29-12-2012 15:32:46 
John z Marquezem raczej nie wygrał.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 29-12-2012 20:04:01 
też w walce John vs marquez widziałem zwycięstwo johna, co prawda niewielką przewagą ale zwycięstwo
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 30-12-2012 02:14:06 
Ja bym wolał żeby przed kolejną przeprowadzką w górę Donaire pokonał najpierw Rigo lub Maresa (jebany konflikt z GBP) lub najlepiej ich obu. No chyba, że była by to jednorazowa wycieczka i powrót na walkę z wyżej wymienionymi ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.