DONAIRE: OBECNIE NIE MYŚLĘ O BOKSIE

To był bardzo udany rok dla Nonito Donaire’a (31-1, 20 KO). Mistrz WBO w wadze super koguciej odniósł cztery pewne zwycięstwa nad cenionymi zawodnikami i w kolejnych plebiscytach jest wyróżniany tytułem boksera roku. Teraz Filipińczyk, który od października stoczył dwie walki, zamierza sobie zrobić nieco dłuższą przerwę od treningów. Jak jednak zapowiada, w pierwszej połowie przyszłego roku ponownie powinniśmy zobaczyć go w ringu.

- Obecnie nie myślę o boksie. Spodziewam się jednak, że kolejny pojedynek stoczę w marcu lub kwietniu. Zobaczymy co wymyślą moi promotorzy – stwierdził.

W połowie grudnia podczas gali w Houston Donaire efektownie znokautował doświadczonego Meksykanina Jorge Arce. Kilka dni po walce czempionowi zwycięstwa pogratulował sam prezydent Filipin, Benigno Aquino III.

- Prezydent dał mi dobre rady. Mówił, abym nie przywiązywał się zbyt mocno do boksu i nie zapominał o swoim życiu – abym dbał o najważniejsze rzeczy, czyli zdrowie i rodzinę. I abym potrafił odejść ze sportu we właściwym momencie – relacjonuje pięściarz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MUTOLA16
Data: 27-12-2012 15:33:59 
prezydent dobrze radzi ale za cos trzeba zyc...masz do boxu talen wójka pacmana mozesz przyebic:)))))))))))))
 Autor komentarza: cop
Data: 27-12-2012 16:37:06 
Nonito to talent, ktorego nie wolno pomijac w rozpatrywaniu #1 na liscie P4P. Zabojcza szybkosc i precyzja a do tego inteligencja ringowa.
 Autor komentarza: trucker
Data: 27-12-2012 19:22:09 
jeden z tych zawodników którzy w tym roku dali świetne walki,nieprzypadkiem został wybrany najlepszym pieściarzem 2012,wielki talent,może niedługo zobaczymy go na pierwszym miejscu p4p
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.