KUZIEMSKI: LECĘ DO JASKINI LWA

- To ich gala, a ściany pomagają gospodarzom. Lecę do jaskini lwa i wiem, że aby wygrać, będę musiał zrobić więcej, niż tylko walczyć lepiej od rywala - mówi Aleksy Kuziemski (23-4, 7 KO).

PS: 14 grudnia w Montrealu zmierzy się pan z Jeanem Pascalem. Kanadyjczyk to zawodnik światowej klasy, ale gdy pojawiła się oferta walki, pewnie się pan nie wahał?
Aleksy Kuziemski: Oczywiście. Nigdy nie chciałem walczyć z kelnerami. Traktuję swój zawód poważnie i gdy przychodzą takie propozycje, trzeba je przyjąć i brać się do roboty.

- Na przygotowania miał pan niewiele ponad miesiąc. Wystarczyło?
AK: Przygotowaniami nie chcę się ani chwalić, ani marudzić, że czegoś w nich brakowało. Z formą jest wszystko w porządku, to najważniejsze. Tym razem nie wyjechałem w góry, jak miałem w zwyczaju przed ważnymi walkami, ale w Białymstoku miałem dobre warunki. Było z kim sparować. Pomagali mi miejscowi zawodnicy, przyjeżdżali też bokserzy z Warszawy i Białorusi. Nie będę wymieniał ich z nazwiska, bo mógłbym kogoś pominąć. Nie będę też opowiadał, jak te sparingi mi poszły. Najważniejszą robotę mam w Montrealu.

- Sobotnia gala boksu zatrzymała w Białymstoku pańskiego promotora i trenera Dariusza Snarskiego, który sekundował panu przez ostatnie dwa lata. To problem?
AK: Nie. W moim narożniku stanie trener Mikołaj Nos – głównie pod jego okiem przygotowywałem się do walki. Jego metody treningowe i założenia taktyczne trochę się różnią od tych Darka. Może ta zmiana akurat wyjdzie mi na dobre? Na walkę pewnie przyjdzie też sporo Polaków i to mi wystarczy.

- Dużo mówi się o tym, że Jean Pascal nie wychodził na ring od półtora roku, ale przecież i pan ostatnią walkę stoczył stosunkowo dawno, bo w marcu.
AK: Ja przez ten czas dobrze się prowadziłem, nie wiem jak Jean Pascal. Trudno przewidywać, czy te przerwy będą miały na nas jakiś wpływ. Po walce któryś z nas teoretycznie będzie miał usprawiedliwienie. Nieważne. Nastawiam się na walkę z rywalem, który jest w najlepszej formie.

- Pascal na 23 marca ma już zaplanowany rewanż z mistrzem świata WBC w wadze półciężkiej Chadem Dawsonem. Kanadyjczycy pewnie zrobią wszystko, aby pański rywal nie zaliczył wpadki...
AK: To ich gala, a ściany pomagają gospodarzom. Lecę do jaskini lwa i wiem, że aby wygrać, będę musiał zrobić więcej, niż tylko walczyć lepiej od rywala.

- Nie będziecie walczyć o żaden pas, więc i międzynarodowa obsada sędziowska nie jest konieczna. Obawia się pan stronniczości?
AK: Nie chciałbym, żeby tak się stało, ale możliwe, że walkę ocenią wyłącznie Kanadyjczycy. Jeśli sędziowie będą po stronie któregoś z nas, to na pewno nie po mojej.

- Walczył pan o mistrzostwo świata z Jürgenem Brähmerem i Nathanem Cleverlym. Jean� Pascal to pański najtrudniejszy rywal?
AK: To różni bokserzy, walczą zupełnie inaczej. Pascal to wszechstronny zawodnik. Umie dostosować swój boks do każdego przeciwnika, a przede wszystkim narzucić własny styl. Najważniejsze, aby mu w tym przeszkodzić. Muszę wrócić do kraju z tarczą, nie na tarczy. Chcę, żeby Polska była ze mnie dumna.

- Możemy się spodziewać aż tak agresywnej i odważnej walki, jak rok temu w starciu z Cleverlym?
AK: Chcę powojować. Oby tylko obyło się bez kontuzji, tak jak w Londynie. Być może Pascal myśli, że przyleci jakiś Polak, który łatwo sprzeda skórę, a ja zamierzam wysoko zawiesić mu poprzeczkę. Niech ma się na baczności. Chcę sprawić niespodziankę sobie i tym, którzy we mnie wierzą.

 Więcej przeczytasz w "Przeglądzie Sportowym"!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: djpioter
Data: 12-12-2012 21:30:51 
Kolejny Polak do obicia na przetarcie.Obóz Pascala już postawił krzyżyk na Kuziemskim,boxrec anonsuje na 23 marca jego walkę z Dawsonem..
 Autor komentarza: Jackass
Data: 12-12-2012 21:51:23 
Powodzenia trzymam kciuki ;)
 Autor komentarza: PanJawelDrugi
Data: 12-12-2012 21:52:48 
życze mu, aby wrócił zdrowy
 Autor komentarza: Coperek
Data: 12-12-2012 21:53:16 
"Kolejny Polak do obicia na przetarcie"

A który to Polak wcześniej było do obicia na przetarcie dla Pascala?
 Autor komentarza: djpioter
Data: 12-12-2012 21:57:14 
Czekałem na to pytanie lol,ano Grzesiu Proksa dla GGG,co by się na EJDZBIOŁ pokazać mógł.. :))
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 12-12-2012 22:06:13 
A propos Proksy, na nowym fejsowym zdjęciu jakiś gruby jest
 Autor komentarza: milosz762
Data: 12-12-2012 22:10:09 
i tak ma wieksze szacunke do Kuziemskiego walczył z cleverlym teraz Pascla wcześniej Brechmere a Cygan cwaniaczek co 2o pare walk i żadnego nazwiska a napinał sie co chwile ze każdego z czołówki obije
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-12-2012 22:36:29 
milosz762 masz rację Kuziemski to przeciętny ale pełnokrwisty bokser w przeciwieństwie do niego Kostecki to bardziej celebryta taki produkt marketingowy zorientowany na lokalny rynek...
 Autor komentarza: milosz762
Data: 12-12-2012 22:49:24 
kostorama zgadza się ale dodajmy celebryta co siedzi w wiezeniu


pamietam gadki typu zeby rozniósł pascala!i erdeia

przegrał kriere na wałsne życzenie

fonfara miejemy nadzieje coś pokaże za 2 lata go widze w Walce o pas
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 12-12-2012 23:00:58 
liczę że kuziemski pokaże upór serce i urwie chociaż rundę pascalowi a jak dotrwa do końca w miarę dobrym stylu to już będzie wielki sukces ale nadzieje na zwycięstwo są niemal zerowe no może 1-2%
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 12-12-2012 23:02:05 
kostroma, milosz

tez to chcialem wlasnie napisac (dlatego w moim Polskim p4p dalem mu 6 czy 7 miejsce)

z brehmerem zaczal nawet fajnie i troche obijal jürgena zanim zaczal przyjmowac te jego kontry :(
 Autor komentarza: milosz762
Data: 12-12-2012 23:37:21 
z BRECHMERE W 2009 ROKU WALCZYŁ nie była to zła walka trafiła niemaca nieraz bodajże w 11 czy 1o rundzie padł !
 Autor komentarza: Vroo
Data: 12-12-2012 23:55:03 
Kostecki w formie by Kuziemskiego wykończył szybko. Bardzo lubię Aleksego, ale to jednak rzemieślnik. To że doszedł 2x do walki o pas wynika z jego wielkiej pracowitości i wojowniczości.
 Autor komentarza: avlinn
Data: 13-12-2012 02:06:30 
Vroo

Szybko Kostecki to pewnie skończyłby z swoja pracownica :)
 Autor komentarza: canuck
Data: 13-12-2012 03:14:25 
Team Pascal chce na przetarcie dokladnie takiego zawodnika jak Kuziemski. Doswiadczony, twardy, waleczny przeciwnik z dobrym rekordem, ale nie na tyle grozny, aby cos zamieszal w planach Pascal. Do tego nie moze miec bardzo silnego ciosu, bo trzeba unikac elementu niespodzianki.

Pscal mial dluga przerwe, a teraz musi szybko wrocic do walk na szczycie. Nie ma czasu na eksperymenty albo niespodzianki z bardzo groznymi przeciwnikami.

Ale, jak Kuziemski wypadnie dobrze to bedzie miial szanse powrotu oraz dobrych wyplat, bo ta walka bedzie bardzo "widoczna" W Kanadzie oraz Stanach.
 Autor komentarza: AlfaiOmega
Data: 13-12-2012 11:37:45 
nie do jaskini lwa tylko lecisz po przegrana przed czasem :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.