3. MMŚ: MEDAL PAWŁA WIERZBICKIEGO!

Po raz trzeci z rzędu Polak stanie na podium Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Dokonał tego dzisiaj w Erywaniu Paweł Wierzbicki (91 kg), który w każdej z trzech rund miał wyraźną przewagę (7-3, 8-2, 4-2) nad Chorwatem Marinem Mindoljeviciem, wygrywając ostatecznie 19-7.

W walce półfinałowej pieściarz z Sokółki skrzyżuje rękawice z Danielem Williamsem, który w ćwierćfinale zdemolował Azera Rahila Mammadli. 17-letni Anglik przegrał wprawdzie nieznacznie pierwszą rundę 5-6, ale w drugiej na tyle skutecznie bombardował mocnymi ciosami głowę rywala, że arbiter zmuszony był zakończyć walkę ogłaszając RSC.H.

Dodajmy, że ostatnie medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata dla biało-czerwonych barw wywalczyli w 2008 roku Marcin Siwy (w meksykańskiej Guadalajarze awansował on do półfinału wagi ciężkiej, gdzie uległ na punkty Erislandy Savonowi z Kuby) oraz Dawid Michelus, który w 2010 roku w Baku - również w półfinale - uległ innemu zawodnikowi z Gorącej Wyspy, Robeisy Ramirezowi. Pisząc o medalowej passie naszych młodych zawodników, nie możemy zapominać o Mateuszu Maziku, który w 2006 roku w Agadirze wywalczył brązowy medal 14. Mistrzostw Świata Juniorów, które "przeobraziły" się następnie w Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.