ALLACHWERDIJEW POKONAŁ GUZMANA

Habib Allachwerdijew (18-0, 8 KO) zadał pierwszą porażkę w długiej karierze Joana Guzmana (33-1-1, 20 KO), dzięki czemu stał się posiadaczem tytułu mistrza świata federacji WBA kategorii junior półśredniej. Pas był wakujący, a Rosjanin dodatkowo wniósł do ringu swój IBO.

Pojedynek był niezwykle wyrównany, a jego zakończenie wzbudziło sporo kontrowersji. Allachwerdijew posłał rywala na deski w trzecim starciu, natomiast w ósmym po przypadkowym faulu pięściarz z Dominikany nabawił się kontuzji lewego kolana, która wykluczyła go z kontynuowania rywalizacji. Sędziowie podliczyli więc swoje karty po ośmiu odsłonach i okazało się, że u dwóch z nich stosunkiem 76:75 zwyciężył Habib, zaś u trzeciego w takich samych rozmiarach przeważał Joan.

Obchodzący za tydzień 30. urodziny Rosjanin został więc ogłoszony nowym championem, jednak rewanż jest bardziej niż wskazany.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-12-2012 09:35:47 
Walki nie widziałem,ale z przebiegu wnioskuje że oprócz nokdaunu to przewagę miał Guzman i prawdopodobnie rusek by przegrał.Wychodzi też na to że walka mogla przypominać starcie Hernandez - Cunningham gdzie po tym rozciętym łuku Kubanczyka podliczali karty i wygrał Yoan,mimo że to Steve był już w "gazie".Jeżeli tak to rewanż wyjaśni kwestie tak jak i w tamtej walce.
 Autor komentarza: gregor07
Data: 01-12-2012 10:03:24 
,,Walki nie widziałem,ale z przebiegu wnioskuje"Ja z kolei z przebiegu na innej stronce wnioskuje, ze to Rusek dochodzil do glosu, a najlepiej to samemu obejrzec zeby miec swoje zdanie.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 01-12-2012 11:16:58 
Widze nowi mistrzowie rosna,,Wiec chyba Trout tez wygra,,i miejmy nadzieje King Pin
 Autor komentarza: Larry7
Data: 01-12-2012 11:42:32 
widziałem walkę, w ostatniej rundzie sędzia wznowił walkę po kontuzji i rusek prawie go rozszarpał... sędzia po deskach guzmana nie liczył i przerwał walkę. Werdykt sprawiedliwy mimo wszystko.
Dziś Cotto wygra i niestety tyson f.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.