JACOBS: WALKA W MSG TO ZASZCZYT

Już w najbliższy weekend w Nowym Jorku drugą walkę po powrocie do boksu po poważnych problemach zdrowotnych stoczy Daniel Jacobs (23-1, 20 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej wystąpi na gali w Madison Square Garden, gdzie w walce wieczoru Miguel Cotto (37-3, 30 KO) skrzyżuje rękawice z Austinem Troutem (25-0, 14 KO). Przeciwnikiem „Złotego Dziecka” będzie dobrze znany polskim kibicom ze starcia z Patrykiem Majewskim Chris Fitzpatrick (15-2, 6 KO).

- To zaszczyt móc wrócić do mekki boksu. Pamiętam jak miałem 15 lat i byłem za młody, aby boksować w Golden Gloves – marzyłem wtedy, żeby tutaj wystąpić. Cieszę się tym bardziej, że będzie walczyć też Austin Trout, z którym wspólnie przechodziliśmy przez amatorskie ringi. Bardzo jestem z niego dumny. Miguel Cotto to również wielki mistrz, moja dziewczyna jest jego wielką fanką, nawet trochę większą niż bym chciał. W każdym razem występ w Garden to wielki honor. Oglądajcie galę, obiecuję, że nie będziecie zawiedzeni – powiedział Jacobs podczas ostatniej konferencji prasowej promującej zawody.

W maju ubiegłego roku u Jacobsa zdiagnozowano kostniakomięsaka, złośliwy, zagrażający życiu nowotwór tkanki kostnej. Pięściarz przeszedł skomplikowaną operację i zdołał pokonać chorobę. Na ring powrócił 20 października bieżącego roku, już w pierwszej rundzie stopując Josha Luterana. Niedzielna walka będzie jego trzecią w Madison Square Garden - wcześniej Amerykanin pokonał tam Jimmy'ego Campbella i Juana Astorgę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 29-11-2012 18:07:01 
Jacobs jest szklany,,Nie zrobi wielkiej kariery.Ma duze luki w obronie i jak dostanie bombe sie gubi ,walczy na pałe.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.