WILCZEWSKI POPRACUJE Z GŁAŻEWSKIM?

Wiele wskazuje na to, że Piotr Wilczewski zostanie głównym trenerem Pawła Głażewskiego (18-1, 4 KO). "Głaz" przyznał, że obecnie trwają negocjacje z nowym szkoleniowcem, które niebawem mogą zostać sfinalizowane.

Obóz Pawła zrezygnował wcześniej ze współpracy z Piotrem Pożyczką po gali w Wieliczce, gdzie białostocczanin pokonał jednogłośnie na punkty po trudnej walce Sofiane’a Sebihiego.

"Wilk" w ostatnim czasie pełnił rolę drugiego trenera Mariusza Wacha przed potyczką mistrzowską z Władimirem Kliczką. Wcześniej pomagał chociażby innym pięściarzom grupy Global Boxing oraz podopiecznym Andrzeja Gmitruka (w tym Mateuszowi Masternakowi). Były mistrz Europy przyznał ostatnio w rozmowie z Magazynem Pięściarskim SpaRING, że otrzymuje coraz więcej ciekawych ofert współpracy i jak się okazało, jedna z nich pochodzi od obozu zawodnika grupy Babilon Promotion. 

Głażewski powróci na ring 9 grudnia podczas imprezy w Białobrzegach. Najprawdopodobniej już wtedy zobaczymy w jego narożniku Wilczewskiego. W tej chwili 30-latek jest na etapie sparingów, w przygotowaniach pomagają mu m.in Kamil Szeremeta czy pochodzący z Armenii Karen Sahakyan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bak
Data: 19-11-2012 18:33:45 
Odpowiedni rywale dla Pawła: Byron Mitchell, Lolenga Mock, Orial Kolaj (EBU-EU), Richard Hall, rewanż z Royem(!), Tommy Karpency... :D
 Autor komentarza: MrCrowley
Data: 19-11-2012 18:39:16 
Jeżeli bokserzy w których narożniku stanie Wilczewski będą się prezentować tak dobrze, jak Kamil Łaszczyk w ostatnią sobotę, to niech Wilku trenuje wszystkich!
 Autor komentarza: bak
Data: 19-11-2012 18:49:55 
Ej takie pytanie, orientuje się ktoś ile mniej więcej mogą zarabiać ci pięściarze z polskich stajni?
 Autor komentarza: rogal
Data: 19-11-2012 18:52:04 
Moim zdaniem Wilk w ciągu parę najbliższych lat wyrośnie na jednego z topowych polskich trenerów.

Nauki pobierał u najlepszego, a dokładając do tego swoje doświadczenie może stać się świetnym szkoleniowcem.

Tego mu życzę po zakończeniu wspaniałej kariery. Świetny sportowiec, świetny gość.

pozdrawiam
 Autor komentarza: Tasman
Data: 19-11-2012 19:02:45 
Może mi ktoś powiedzieć czemu Głażewski i Sołdra rozstali się z trenerem Pożyczką
 Autor komentarza: liscthc
Data: 19-11-2012 19:18:26 
Tasman
To powiedział Głazu.

"- Nie wszystko wyglądało w tej współpracy tak jak powinno, z czasem coraz mniej zacząłem rozumieć się z trenerem i po ostatnim występie z którego nie jestem zadowolony podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy. Dziękuję trenerowi za poświęcony mi czas, ale nasze drogi rozeszły się - powiedział białostoczanin."
 Autor komentarza: Tasman
Data: 19-11-2012 19:33:00 
dzięki liscthc. Wypowiedz bardzo dyplomatyczna z której niewiele wynika. No cóż, jedyny plus to chyba treningi w Kronk. Wilczewski to świetny wybór na trenera. Tak z wywiadów, fragmentów treningów i obserwacji lubię też trenera Gosiewskiego, który prowadzi Cendrowskiego. szkoda, że ten trener ma tak mało podopiecznych
 Autor komentarza: liscthc
Data: 19-11-2012 19:40:21 
Tasman
Zgadza się,Głaz wydaje się takim typem dość skromnego człowieka który nawet jakiś brudów nie prałby publicznie.Ale półki co wypada wierzyć że po prostu się rozstali jak dżentelmeni.

Co do trenerów to myślę że przydałoby się trochę odciążyć Łapina,wszak prowadzenie całej "armii" raczej nie wpływa dobrze na poziom jednostek.Uważam że Łapin to dobry trener,tylko ma za dużo roboty,powinien się skupić na 2-3 zawodnikach.
 Autor komentarza: Tasman
Data: 19-11-2012 20:06:49 
Gmitruk miał drugiego trenera który pomagał (nie pamiętam nazwiska) ale ten odszedł, może trochę przez Wilczewskiego, który bardzo wciągnął się w trenerkę spychając go na dalszy plan. U Łapina jest (przepraszam za słowa) niedołęga (trzymaj wyżej ręce Grzesiu) Skrzecz, a przydałby się rzeczywiście ktoś poważniejszy, ktoś kto by go odciążył i przejął trochę obowiązków Fiodora
 Autor komentarza: kata
Data: 19-11-2012 20:13:41 
@Tasman - na "niedołęgę" to ty wyszedłeś teraz, bo braci Skrzeczów nie rozróżniasz ;)

A Soroko, bo pewnie o niego ci chodzi, nie odszedł przez Wilka. Swego czasu z resztą rywalizował o pozycję drugiego trenera u Gmitruka z Pożyczką.
 Autor komentarza: Tasman
Data: 19-11-2012 20:38:04 
kata- no rzeczywiście, niezła wtopa, niemniej jednak przydałby się ktoś kto by Łapina odciążył bardziej niż to robi Paweł Skrzecz
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 19-11-2012 20:42:27 
bardzo dobra wiadomość. Pożyczka mimo zasług nie przekonuje mnie. Ten człowiek jakby się zatrzymał. Wydaje mi się, że Wilk i Paweł Głażewski będą nadawać na podobnych falach i podejrzewam, że współpraca będzie układać się dobrze. Nie wierzę co prawda w talent Głażewskiego, ale to jest typ zawodnika, który konsekwentnie realizuje założenia trenera, przynajmniej tak to wygląda w ringu zatem dobry trener dla Głażewskiego powinien przełożyć się na lepsze jego wyniki w ringu.
 Autor komentarza: kata
Data: 19-11-2012 20:50:37 
A co do Wilka - wyrasta naprawdę na dobrego trenera boksu zawodowego. Zawodnicy go chwalą. To dobrze, bo u nas trenerów boksu zawodowego na palcach 1 ręki można by policzyć.
 Autor komentarza: Jackass
Data: 19-11-2012 20:59:14 
Ale Wilku jeszcze nie zakończył chyba sportowej kariery prawda? Pokibicował bym mu jeszcze lubię oglądać jego walki ;D
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 19-11-2012 21:21:24 
Glazewskiemu dac na trenera Michala Nowaka.z miejsca zdobedzie 5 tytulow mistrza krajowego:))
 Autor komentarza: coolpix
Data: 19-11-2012 22:12:01 
pożyczka to dobry trener.docenił to marek piotrowski,któremu piotrek uratował życie odmawiając walki z reggie johnsonem o jakieś pieniądze, w czasie kiedy punisher był już chory widocznie.pożyczka zły,łapin tragedia,gosiewski szkoleniowiec bumobijców,nawet gmitrukowi się dostaje czasami. nie wspomnę o trenerach zza granicy jak bloodworth czy de leon,z którymi pracowali polacy.to nie wina trenerów,tylko miernota zawodników drodzy koledzy.pzdr.
 Autor komentarza: Fajter
Data: 20-11-2012 09:49:12 
No tak Glaz powiedział jak dżentelmen, ale wszyscy wiedzą że Pożyczka to po prostu pijak. On jest taki rozbity że po prostu szok, Glaz musiał go pilnować jak małego dzieciaka. Ale Glaz jego tak wypromował tak chwalił i co teraz? szybko się rozeszli się. A Wilczewski będzie trenował chyba tylko z za tego że jego ocena teraz idzie do góry, a nie za tego że jest super trenerem. Babilon tylko szuka najtańszych trenerów, żeby chciał wypromować Glaza i zrobić i z niego Mistrza(już musiał to zrobić dawno - ile już Glaz jest zawodowcem? a nic nie osiągnął tylko za tego że ma takiego PROMOTORA. który zawsze oszczędza na nim) to nie brał by takich trenerów jak Wilk . Większość zawodników Babilona trenują po całej Polsce w swoich rodzinnych miastach, klubach których się wychowali i Babilon płaci za to grosze. Wiadomo że przeprowadzić zawodnika do stolicy, mieszkanie , wynajem sali to kosztuje, a on oszczędza i ma swoich zawodników gdzieś. Za tego i ma takich słabych zawodników. On nie wywodzi boks na taki poziom który musi być, a tylko robi z tego biznes i zarąbię pieniędzy, a w Polsce to trzeba robić profesjonalnie i mieć zapał do boksu jak do sportu, a za takich jak on ocena boksu w Polsce spada. I trzeba z tym coś robić. To nie jest biznes - to sztuka wałki, to jest sport!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.