SKŁAD NOWEGO ZARZĄDU PZB

Niedawno wybrany prezes Polskiego Związku Bokserskiego, znany i ceniony sędzia Zbigniew Górski, kilka dni temu, na pierwszym posiedzeniu nowego zarządu, dokonał podziału funkcji wśród delegatów, którzy zostali wybrani do władz związkowych. Wśród osób, które przez najbliższe cztery lata będą kierowały polskim boksem amatorskim znalazło się także kilka nazwisk znanych z kręgów boksu zawodowego. Szczególnie cieszy obecność w tym gronie pełniącego ważne funkcje w AIBA Adama Kusiora, który został wiceprezesem ds. zagranicznych.

Poniżej prezentujemy pełny skład Zarządu PZB na lata 2012-2016, a nowym członkom życzymy owocnej pracy dla dobra polskiego boksu!

Zbigniew Górski – Prezes PZB
Zdzisław Nowak – Wiceprezes ds. Wyszkolenia
Adam Kusior – Wiceprezes ds. Zagranicznych
Grzegorz Nowaczek – Wiceprezes ds. Marketingu i Organizacji
Andrzej Filipek – Wiceprezes ds. Sędziowskich
Wojciech Nagórny – Wiceprezes ds. Sportowych
Krzysztof Kraśnicki – Wiceprezes ds. Boksu Zawodowego
Tomasz Babiloński – Wiceprezes ds. Finansowych
Marek Matela – Wiceprezes Wydziału ds. Wychowania i Dyscypliny PZB oraz Regulaminów
Wojciech Bartnik - Przewodniczący Wydziału Olimpijskiego Boksu Zawodowego WSB-APB
Krzysztof Chojnacki – Przewodniczący Wydziału Boksu Kobiet
Mieczysław Skrobała – Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego
Jarosław Poznalski – Przewodniczący Wydziału Boksu Młodzieżowego
Ryszard Dargiewicz – Przedstawiciel Zarządu ds. Kontaktów z OZB
Mustafa Kocinoglu – Sekretarz Zarządu

Krzysztof Aureliusz Teodoruk - Przewodniczący Wydziału Ochrony Zdrowia (poza strukturami Zarządu)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Nana
Data: 13-11-2012 13:18:37 
Aż ośmiu wice prezesów...?:) Nikogo pan Prezes nie zostawił bez funkcji;) A jak to się stało, że na stronie PZB pan Matela ma funkcję przewodniczącego a tutaj występuje jako wice prezes?
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 13-11-2012 13:40:47 
No to w ilosci wiecprezesow juz jestesmy potega.Tak trzymac!:))
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 13-11-2012 14:38:22 
A Pan Matela po nieudanych wyborach na stanowisko burmistrza miasta Wałcza jednak dostał się do koryta. Z takimi ludźmi ten autobus PZB daleko nie pojedzie.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-11-2012 23:09:29 
Powierzenie funkcji v-ce Prezesa d/s wyszkolenia kolejny raz Zdzisławowi Nowakowi to jakieś nieporozumienie.Facet zupełnie nie poczuwa się do odpowiedzialności za klęski w minionych latach a do tego uważa ze nie miał wpływu na to co się działo z kadrą Polski. To jakaś paranoja!Nie widzę możliwości jakiejkolwiek współpracy pomiędzy obecnym Trenerem kadry Hubertem Migaczewem a Nowakiem.Każdy z nich jest z innej "półki" tj. oczywiste że Pan Migaczew z tej wyższej .No tak ale Zbigniew Górski to człowiek Nowaka więc ...będa jaja i to jeszcze większe niż za poprzedników.Patrze na inne nazwiska i naprawdę ...czarno widzę !Cała nadzieja w dwojga nadzwyczaj kompetentnych osobach jakimi są nie wątpliwie Panowie Migaczew i Kolkowski ale czy dadzą rade mając w zarządzie PZB...przeciwników a nawet wrogów?
 Autor komentarza: romi130
Data: 14-11-2012 11:27:18 
Karlitopl dobrze mówisz że z takimi ludźmi jak Pan MATELA ten autobus daleko nie pojedzie.A tak w ogóle to co on robi w zarządzie i kto go wybrał?
 Autor komentarza: lustrator
Data: 14-11-2012 15:39:17 
Witam.
Pan Matela i tak nie wiele będzie miał do powiedzenia a będzie głosował tak jak rozkaże Pan Nowak i Pan Górski bo to ich człowiek. W zarządzie i tak karty będzie rozdawał Pan Nowak a jedynymi osobami z niezależnym głosem będzie Pan Kusior, Nowaczyk i Dargiewicz. Reszta ograniczy się do bycia w zarządzie. Co do Pana Nowaka to mu nie zazdroszczę. Jest na strategicznej funkcji i w zasadzie większość znaczących decyzji będzie należała do niego. Wiemy już jedno na pewno trener kadry narodowej seniorów nie będzie trenerem drużyny WSB. W takim razie czeka nas konkurs na trenera tejże kadry. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację w zarządzie trenerem seniorów może zostać Pan Michał Nowak. Mamy także wakat w kadrze kobiet bo trenerze Piotrowskim ,ciekawe co się stanie z kadrami młodzieżowymi kobiet gdzie obecna ekipa ma nie złe wyniki od kilku lat. Ciekawy jestem ilu pojedzie juniorów na MŚ w Erewaniu bo na obozy jeździ pełna dziesiątka a na mistrzostwa pewnie pojedzie 3 czy 4 bo na więcej nie będzie kasy. Mamy nowy zarząd który mógłby się wykazać i wysłać tam ekipę w pełnym składzie z masażystą i kierownikiem ekipy na poziomie.
Idealnym kandydatem jest Pan Kusior ,który na takiej imprezie już mógłby nawiązać kontakty na przyszły rok z działaczami i trenerami innych kadr. Przydałoby się mocne otwarcie nowego zarządu ( zapowiadano koniec z dziadostwem).
Środowisko nasze powinno mocno naciskać aby działania zarządu i poszczególnych prezesów były jak bardziej transparentne ,żeby by podany kalendarz działań i założeń na każdy rok. Pan Górski i Poznań ma zielone światło i szerokie pole działania w końcu siedmiu członków zarządu reprezentuje interesy tego miasta w zarządzie.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 14-11-2012 17:07:03 
Koncepcja osobnego trenera kadry narodowej jest wyjątkową głupotą!Dojdzie do różnicy interesów,zderzania metod szkoleniowych zganianie odpowiedzialności za porażki.Jeżeli tym trenerem ma zostać syn Nowaka to już niczego nie muszę dodawać:MASAKRA!A co do Pana Kusiora to cieszę się że jest w zarządzie PZB!
 Autor komentarza: lustrator
Data: 14-11-2012 17:48:48 
lutonadam
Koncepcja jednego trenera dla WSB i kadry narodowej seniorów to jest właśnie konflikt interesów. Zresztą zobacz kto jest w kadrze WSB i jak to się ma do naszego potencjału kadrowego. Pomyślałeś co będzie gdy drużynę WSB stać będzie w przyszłości na angażowanie lepszych zawodników z draftu. Gdzie wtedy nasi zawodnicy będą trenować i kto się nimi na prawdę zajmie.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 14-11-2012 18:26:01 
lustrator...Trener Migaczew dobiera sobie kadrę zaufanych ,zangażowanych szkoleniowców/ca i jest odpowiedzialny za ...całość!Jaki tu widzisz konflikt interesów?Bo rozwiązanie z dwoma trenerami to...wojna i wielki rozpi.....j!Ty myślisz że trenerowi Migaczewowi będzie zależało aby w WSB występowali zawodnicy zagraniczni?Nie,bo wyrażnie wypowiedział się że będzie jeżdził po Polsce i wybierał"perełki" aby własnie byli następcy do walk w WSB i Igrzyskach Olimpijskich.Jeżeli posądzasz Trenera Migaczewa o brak wyobrażni to bardzo się mylisz!Wystarczy wysłuchać jego merytorycznych publicznych wypowiedzi!
 Autor komentarza: lustrator
Data: 14-11-2012 21:59:23 
lutonadam
Ja bardzo lubię i szanuję trenera Migaczewa. Mam wielki szacunek do jego pracy,pomysłów, zasad i wytrwałości w dążeniu do celu. Jednak mogę mieć inne zdanie na temat kadry narodowej. Uważam ,że trening i wymogi komercyjne WSB staną w sporym konflikcie z celami kadry narodowej.Dla zawodników regularnej kadry ważne jest by się pokazywać i obijać na turniejach EUBC czy AIBA. Boksować w turnieju po 3 czy 4 walki po 3 rundy, spotykać się z mistrzami amatorskim innych krajów ,pokazywać się sędziom i delegatom. I cały cykl szkoleniowy i startowy ustawić po start w ME czy MŚ. Natomiast WSB rządzi się swoimi prawami i ma swój cykl startowy. Wystarczy jak trener WSB powie ,że ten i ten zawodnik jest brany pod uwagę w takim a takim starcie to na pewno się dogadają. Zresztą zobaczymy jaki będzie skład naszej drużyny na mecz w Polsce z Rosją. Widać ,że na 5 zawodników może u nas w meczu boksować 3 obcokrajowców. Inne kraje mają oddzielnych trenerów i oddzielne kadry.
 Autor komentarza: Vaan
Data: 14-11-2012 22:40:09 
Lustrator
W tym co piszesz jest wiele racji,funkcja trenera reprezentacji a trenera Wsb jest rozdzielona w państwach które maja drużyny w lidze profesjonalnej /chyba Włosi mają wspólnego trenera ale nie jestem pewien/,niewątpliwie może być to konflikt interesów.Trzeba pamiętać,że to jest zderzenie dwóch różnych światów:5 rund,bez kasków,nie ma liczenia na stojąco itd,można by wiele wymieniać.
 Autor komentarza: Vaan
Data: 14-11-2012 22:40:10 
Lustrator
W tym co piszesz jest wiele racji,funkcja trenera reprezentacji a trenera Wsb jest rozdzielona w państwach które maja drużyny w lidze profesjonalnej /chyba Włosi mają wspólnego trenera ale nie jestem pewien/,niewątpliwie może być to konflikt interesów.Trzeba pamiętać,że to jest zderzenie dwóch różnych światów:5 rund,bez kasków,nie ma liczenia na stojąco itd,można by wiele wymieniać.
 Autor komentarza: Salvatore
Data: 14-11-2012 23:26:24 
ale to bieda jest nie ma zadnej wzmianki o pucharze polski juniorow nawet plakatu nie ma juz nie wspomne o kadetach gdzie sie juz odbyly w lesznie kurwa bieda i nic wiecej to jest stawianie na mlodierz kupa smiechu nic sie nie zmieni w PZB dopuki nie umrze z 3,4 pololenia komuchow
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 15-11-2012 00:51:05 
Lustrator...wszystko o czym piszesz może się dziać pod "szefostwem" Migaczewa.W polskich warunkach przy rozdziale wdg. Twojej koncepcji dojdzie do bardzo wielu konfliktów róznej natury np. o kasę itp.itd.Nam nie potrzeba konfliktów a tylko dobrze skoordynowanej pracy i współpracy!
 Autor komentarza: lustrator
Data: 15-11-2012 10:56:27 
Witaj.
Lutonadam nie wiem czy wiesz na jakich zasadach funkcjonuje kadra WSB. Jest tam tylko 15 zawodników w 5 kategoriach wagowych , zmiany w kadrze mogą następować tylko raz do roku. Więc rotacja jest bardzo ograniczona i nie powiesz mi ,że jeżeli Hubert będzie miał swoją kadrę zebraną w Warszawie to będzie wiedział co się dzieje z innymi zawodnikami. Poza tym trening i przygotowanie siłowe zawodnika na jedną walkę z pięcioma rundami jest inne niż zawodnika turniejowego który musi wytrzymać 5 walk po trzy rundy.Nie wiem na ile śledzisz inne kadry WSB ale zobacz ilu tam jest mistrzów krajowych i ilu z z nich startowało w ME czy MŚ. Na olimpiadzie była ich garstka więc skoro potęgi w boksie robią rozdział mając doświadczenie to my od razu powinniśmy się na nich wzorować.
 Autor komentarza: menyy
Data: 16-11-2012 12:57:44 
Na Igrzyskach Olimpijskich bylo 50 zawodnikow z WSB, 7 zdobylo medale.
 Autor komentarza: menyy
Data: 16-11-2012 12:57:44 
Na Igrzyskach Olimpijskich bylo 50 zawodnikow z WSB, 7 zdobylo medale.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 16-11-2012 13:03:22 
lustrator...wszystko dokładnie WIEM.Zdecydowanie uważam że kadrą i WSB powinien kierować Hubert Migaczew z dobranym przez siebie sztabem szkoleniowym.Czas pokaże kto ma racje!Pozdrawiam i trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!
 Autor komentarza: Karolek666
Data: 17-11-2012 11:47:15 
A MIAŁO BYC LEPIEJ.... Czy Wy wiecie co za uchwały padły na zarządzie? Ustalono (na wniosek V-CE prezesa NOWAKA) wynagdodzenie dla prezesa Górskiego wynagrodzenie, które z pochodnymi w skali roku wyniesie około 200 tysięcy złotych.
Na szkolenia kadetów i juniorów w ciągu roku (zgrupowania, szkolenia i wyjazdy na wszelkie imprezy, zawody, mistrzostwa) wydaje się około 170 tysięcy złotych.
Poprzedni prezesi pracowali społecznie.
Czy Z TYM NIE MOŻNA ZROBIĆ PORZĄDKU?
Teraz ruszyła nagonga na Migaczewa, żeby wrzucic jeszcze na stanowisko syna Nowaka.
NIE CHĘ ZA TO I NA TO PŁACIĆ. Wy też się zbuntujcie !!!!!
 Autor komentarza: Karolek666
Data: 17-11-2012 11:50:09 
Przed wyborami było wspaniałe spotkanie i wszyscy prawie zgodnie wybraliśmy nowego prezesa. Niestety nie myśleliśmy, ze tak to się dalej rozwinie...
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 17-11-2012 12:05:40 
Karolek666....bo jesteście ślepcami bez wyobrażni...
 Autor komentarza: Karolek666
Data: 17-11-2012 12:09:04 
Przyznaję racje, ale wiadomo "Polak mądry po szkodzie"
 Autor komentarza: Karolek666
Data: 17-11-2012 12:10:22 
A TA szkoda aż 4 lata nas będzie kosztować i klęskę na Olimpiadzie...
Ja za siebie mogę tylko przeprosic
 Autor komentarza: lustrator
Data: 17-11-2012 15:50:35 
Witam.
Panowie to dopiero początek więc najgorsze jeszcze przed nami. Co do pensji dla prezesa to jak dla mnie to nie ma większego znaczenia i uważam ,że każdy za swoją pracę powinien dostawać wynagrodzenie. Patrząc na to praktycznie dla nas to lepiej bo prezes nie powie ,że robi coś za darmo dla boksu i będzie go można z czystym sumieniem rozliczać. Najważniejsze to jest to czy ta pensja to ma być wynagrodzenie za pracę czy za to żeby ktoś z tylnego siedzenia mógł sterować tym co się w naszym boksie będzie działo. Jak mówię trzeba poczekać i po czynach a nie po obietnicach będziemy ich oceniać.
Co do Huberta Migaczewa to po tym co zobaczyłem w Meksyku zaczynam być umiarkowanym optymistą co do naszych startów w WSB. Myślę ,że Hubert idzie w dobrym kierunku ale nadal uważam ,że kadra seniorów powinna mieć dwóch trenerów. Zresztą Hubert pewnie sam do takiego wniosku dojdzie nam tylko się modlić trzeba żeby tym drugim trenerem nie został tylko ktoś z klucza a nie z wyborów. Zresztą zobaczymy co zrobi Pan Nowak z kadrą kobiet to już będziemy wiedzieli jakie wieją wiatry w PZB
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 17-11-2012 20:33:27 
No niestety tylne siedzenie zajął v-ce prezes od PICU i mydlanych baniek!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.