ON ZNA WSZYSTKIE TAJEMNICE KLICZKI

Ukrainiec zapowiada, że w sobotę obroni tytuły mistrza świata, które zdobył ze zmarłym niedawno trenerem Emanuelem Stewardem. To zła wiadomość dla Mariusza Wacha. Steward – trener mistrzów – zmarł 25 października. Kilka dni wcześniej Władymir Kliczko stał przy jego szpitalnym łóżku. Zapytał, z kim powinien się przygotowywać do pojedynku z Wachem. – Usłyszał jedno słowo – "z Johnathonem".

– Kiedy mi to powtórzył, poczułem się jak po nokaucie. Ścięło mnie z nóg – mówi 30-letni Johnathon Banks. Wyzwanie przyjął, przypomniał sobie wszystkie rozmowy, w których Steward przygotowywał go na nadejście tej chwili. – Emanuel od lat mi powtarzał, że pewnego dnia, kiedy go zabraknie, zostanę trenerem Władymira – cytuje Banksa internetowe wydanie magazynu "The Ring".

Trzeba rozmawiać

– Słuchałem jego słów, ale zawsze się śmiałem. Nie traktowałem tego poważnie. A on znowu:„Johnathon, mówię poważnie, jeżeli mnie zabraknie, ty będziesz mu pomagał". I stało się. Jestem zaszczycony, że tak wybitny trener zawsze we mnie wierzył.

Czego Johnathon Banks nauczył się od swojego mistrza? - Emanuel znał się na ludziach, wiedział, że najważniejsza jest komunikacja. Że bez rozmowy nie będzie współpracy i sukcesów. Dzięki niemu wiem, jak dotrzeć do zawodnika, jak reagować, kiedy bokser najbardziej tego potrzebuje – opowiada Amerykanin. Od lat jest także sparingpartnerem młodszego z braci Kliczków, co nie należy do zajęć ani łatwych, ani przyjemnych. Wiadomo, że sparingpartnerzy potrafili uciekać z obozów przygotowawczych Ukraińców, tak bardzo byli obijani. – Nie ma drugiego boksera, który w ringu spędził z Władymirem Kliczką tak dużo czasu. Znam jego przyzwyczajenia, jego ulubione akcje. W pracy trenera to wiedza bezcenna. Wiem, co może zrobić na zajęciach, a czego nie ma sensu mu proponować – twierdzi Banks.

Banks jest człowiekiem bardzo zajętym – pilnuje przygotowań Władymira Kliczki i sam musi trenować (pod okiem Sugara Hilla, bratanka Stewarda), bo już 17 listopada w Atlantic City jego rywalem będzie Seth Mitchell. Jedynym pięściarzem, który pokonał Banksa – w lutym 2009 roku – był Tomasz Adamek. Potem Amerykanin z dziewięciu stoczonych walk osiem wygrał (jedną zremisował), jednak większość z nich była nudna.

Emanuel otworzy drzwi

Johnathon Banks zapewnia, że zawód trenera z zawodem boksera łączy bez żadnych problemów. – Ja mam zajęcia rano, zanim Władymir Kliczko zjawia się w gymie. Potem trenuje on. Wieczorem to samo – najpierw ja, potem Władymir. Zawsze tak było, nigdy mi to nie przeszkadzało i nadal nie przeszkadza – opowiada. Mówi też, że dla całego obozu Władymira Kliczki walka z Mariuszem Wachem będzie wydarzeniem szczególnym, bardzo emocjonalnym.

– Cały czas czuję się surrealistycznie, mam wrażenie, że Emanuel Steward za chwilę otworzy drzwi i wejdzie do gymu. Nie mogę uwierzyć, że w sobotę nie będzie go w narożniku. Bardzo mi go brakuje. Każdemu z naszej ekipy.

Władymir Kliczko zapowiedział, że obroni swoje pasy IBF, WBA i WBO, a wygraną zadedykuje zmarłemu trenerowi. – Muszę zachować wszystkie tytuły, które zdobyliśmy razem z Emanuelem Stewardem – stwierdził ukraiński mistrz na konferencji prasowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bak
Data: 07-11-2012 17:42:34 
On wygląda identycznie jak Bernard ;D
 Autor komentarza: xionc
Data: 07-11-2012 17:52:56 
'z Johnathonem' to 2 slowa
 Autor komentarza: DonArturJr
Data: 07-11-2012 20:03:02 
Swoją drogą celem każdego boksera jest mistrzostwo świata :). Banks boksuje w ciężkiej więc jak planuje pozostać dalej aktywnym zawodnikiem i trenować swojego ewentualnego przeciwnika ? Wg mnie Wladimir po przejściu Vitalija na emeryturę zdobędzie również pas WBC. Więc co wtedy zrobi Banks ;) ?
 Autor komentarza: tysiok
Data: 07-11-2012 21:02:43 
Wcale się nie zdziwię jeśli po walce Adamka z Cunninghamem doczekamy kolejnej rewanżowej walki , tym razem z Banksem .
 Autor komentarza: bak
Data: 07-11-2012 21:04:09 
@DonArturJr

Już nie będzie musiał nic robić, dostanie KO bądź TKO od Mitchella i jego szanse na pas się skończą ;) A zresztą musi boksować i celować do walki o pas skoro jest trenerem wielkiego mistrza świata? To też zaszczyt i osiągnięcie. Kasę na pewno też z tego ma.
 Autor komentarza: bak
Data: 07-11-2012 21:06:05 
@tysiok

Coś Ty, K2 nie puszczą Banksa do Newark. Z koleji Adamek nie zgodzi się pojechać na galę K2 do Niemiec bo mógłby zostać oszukany na punkty (bo wątpię żeby Adamek był gorszy w ich rewanżowym starciu).
 Autor komentarza: piotr
Data: 08-11-2012 00:40:38 
Banks po batach od wacianego Adamka już nie jest tym samym bokserem.
Widać w ringu już innego boksera.

Trenowania miszcza to dla niego świetna opcja.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 08-11-2012 00:48:31 
Jakze on pieknie gra na pianinie i spiewa na chorze w kosciele
 Autor komentarza: odyniec
Data: 08-11-2012 08:16:05 
Banks ostatnio mowil w wywiadzie ze celuje w wakat WBC
 Autor komentarza: polakMaly1
Data: 08-11-2012 12:55:01 
utor komentarza: bak
Data: 07-11-2012 17:42:34
On wygląda identycznie jak Bernard ;D


Bez urazy ale chyba nie za bardzo się orientujesz jak wygląda B-hope.

https://www.google.pl/search?q=bernard+hopkins&hl=pl&client=firefox-a&hs=Zbm&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvnso&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mZybULurDoSE4gSln4GQBA&ved=0CDIQsAQ&biw=1280&bih=661
 Autor komentarza: bak
Data: 08-11-2012 14:45:45 
@piotr

No nie wiem czy Adamek był w cruiserweight waciany. Na 6 walk w cruiser Adamek wygrał 4 walki. W tym położył na deski 3 razy Cunninghama pojedyńczymi ciosami, co się ani razu nie udało Włodarczykowi, o którym wszyscy mówią, że jest w obecniej cruiser 2-3 najmocniej bijącym pięściarzem. No i rzucił 2 razy Banksa, za drugim razem było TKO. W ciężkiej owszem- mega waciak, a w cruiser miał przeciętny i solidny cios, mógł znokautować.

@odyniec

Niby celuje w wakat, ale teraz walczy w turnieju eliminacyjnym WBC i niemal pewne, że Seth Mitchell go pokona przed czasem i wybije marzenia z głowy.
 Autor komentarza: bak
Data: 08-11-2012 14:46:05 
4 walki przed czasem*
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.