4. ME WE WŁADYSŁAWOWIE: MEDAL RYGIELSKIEJ

Podczas trzeciego dnia Mistrzostw Europy Kadetek i Juniorek w Boksie, które odbywają się we Władysławowie, w ringu zaprezentowały się 4 polskie juniorki. Niestety tylko jedna z nich - Aneta Rygielska (60 kg) wygrała swój pojedynek, awansując do strefy medalowej.  Medalowych szans nie wykorzystały dwie inne ćwierćfinalistki - Milena Zglenicka (48) i Kamila Zawół (51). Przegrała także tocząca bój półfinałowy Natalia Stasiewicz (+81), która jednakże turniej zakończy z brązowym medalem.

WYNIKI WTORKOWYCH WALK JUNIOREK>>>

Szczególnie żal porażki Kamili, która stoczyła niezwykle zacięty bój z Ukrainką Maryną Naydych. Dwie pierwsze rundy Polak przegrała 2-3 i kiedy udało się jej wygrać 3. starcie w stosunku 3-2, wstąpiła w nas nadzieja, że będzie w stanie odwrócić losy pojedynku i rzutem na taśmę wydrzeć zwycięstwo rywalce. Stało się inaczej - Naydych wygrała ostatnie starcie 5-3 i cały bój 13-10.

Jutro od godz. 16.00 w półfinałowych walkach juniorek zaprezentuje się 5 Polek. Paulina Jakubczyk (57 kg) skrzyżuje rękawice z Węgierką Kitty Nagy, wspomniana Rygielska (60) z utytułowaną Szwedką Idą Lundblad, Hanna Solecka (69) z Ukrainką Anastasiyą Sokolovską, Martyna Gil (75) z Niemką Iriną Schoeneberger oraz Patrycja Woronowicz (81) z Ukrainką Ivanną Lutchak.

WYNIKI WTORKOWYCH WALK JUNIOREK

48 kg: Lili Vary (Węgry) - Milena Zglenicka (Polska) 23-13
51 kg: Maryna Naydych (Ukraina) - Kamila Zawół (Polska) 13-10
60 kg: Aneta Rygielska (Polska) - Olha Tryshuk (Ukraina) 15-8
+81 kg: Saida Gamidova (Rosja) - Natalia Stasiewicz (Polska) 23-7

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.