WACH: WYSTARCZY JEDNA ISKRA

- Jestem przygotowany na każdą ewentualność i jeśli trzeba będzie się bić dwanaście rund, to stoczę potyczkę na pełnym dystansie. A jeśli będzie potrzeba walczyć technicznie, to też się dostosuję. Spodziewam się naprawdę dobrego pojedynku z mojej strony - powiedział na zakończonej przed momentem konferencji prasowej w Hamburgu nasz Mariusz Wach (27-0, 15 KO), który już w sobotę skrzyżuje rękawice z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO, Władimirem Kliczko (58-3, 51 KO).

- Powiesiłem sobie na workach podobiznę Kliczki oraz poustawiałem jego podobizny, żeby się oswoić z przeciwnikiem. Robiłem już tak wcześniej. Przez cały obóz dzięki temu spotykałem się z nim dzień w dzień - żartował Polak, czwarty w historii naszego boksu pretendent do tytułu wszechwag.

- Tak naprawdę parę dni po walce dopiero opadnie całe ciśnienie. Podczas pojedynku oraz obozu przygotowawczego jesteśmy napięci i w każdym momencie możemy wybuchnąć. Teraz siedzimy spokojnie, ale wystarczy jedna iskra, by między naszymi obozami nagle zrobiło się gorąco. Na razie jednak wszystko jest ładnie i grzecznie. Całe napięcie schodzi dopiero tydzień-dwa po występie - przyznał Wach, zapytany o atmosferę pomiędzy oboma bokserami.

Potem pięściarze stanęli twarzą w twarz i trzeba przyznać, że żaden z nich nie chciał odpuścić. Patrzyli sobie głęboko w oczy i dopiero po "interwencji" konfenansjera udało się ich "odczarować".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 05-11-2012 14:18:18 
Tak jest Mariusz wycieraj nim ring przez 12 rund i na 20 sekund przed końcem znokautuj, ale to scenariusz marzeń, ale wiadomo to życie więc postaw kropke nad i w środkowej partii tego meczu.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 05-11-2012 14:21:37 
Chłopie daj spokój z tym trolowaniem nikt niechce czytać tego co piszesz.
Kiedy fotorelacja z face to face bo jak im dali ten plakat (zeby ich rozdzielić) to zaczeło się między nimi nerwowo robić
 Autor komentarza: jogozilla
Data: 05-11-2012 14:23:46 
Wach pobawi sie troche w katka i myszke a jak przeleca reklamy na rtlu to ciezko znakautuje klitschka.
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 05-11-2012 14:31:41 
Wach znokautuje Kliczke, Wladimir ma glass/weak chin(patrz nokdauny z Samuelem Peterem, Brewsterem i Sandersem)
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 05-11-2012 14:38:25 
Trzeci Polak podchodzi do braci.
Niech trafi, nadzieja w jego sile, gabarytach, determinacji, Wach nie pęka, to na co liczę to cios który ustawi walkę, poza tym ciężko doszukać się innych szans polskiego kolosa.
Zaskocz nas, zaskocz świat.
 Autor komentarza: milosz762
Data: 05-11-2012 14:38:41 
ale piszecie bzdury władimir powalczy kilka rund wybada Wacha i dostosuje się do jego stylu! i znokaltuje!taki mój typ nie twierdze że wach padnie odrazu ale wkońcu Władimir go złamie!
 Autor komentarza: Nabuchodonozor
Data: 05-11-2012 14:41:17 
Zaczyna się robić gorąco. Bardzo mnie ciekawi, na ile tak na prawdę zmienił się Mariusz od ostatniej walki z Fieldsem. Jezeli poczynił takie postępy, jak zapowiadał, Kliczko będzie miał wysoko postawioną poprzeczkę. Najbardziej mnie ciekawi, jak zareaguje chroniona do tej pory przez umiejętne utrzymywanie dystansu z niższymi przeciwnikami, szczęka Władymira, na nieuniknione bomby szybkiego na nogach i długorękiego Mariusza. Jak będzie walczył pod wpływem kumulacji tych ciosów, jak wytrzyma kondycyjnie konieczność aktywniejszej jak do tej pory pracy w dystansie na nogach i balansu ciałem. To on teraz będzie musiał niwelować różnice warunków fizycznych. No i ciekawi mnie, jak Mariusz będzie przygotowany szybkościowo na tle Włada, czy wytrzyma mentalnie presje,czy, czy...same znaki zapytania. Jedno jest pewne, będzie ciekawie, właśnie dzięki ilości tych znaków.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 05-11-2012 14:44:47 
Na pewno ciekawiej się to zapowiada niż walka C.W Tomka Adamka z twardym jak skała Witalijem, tu jest więcej punktów zaczepienia by sobie pomarzyć.
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 05-11-2012 14:47:24 
Krzyzak duża doza samokrytyki, gratuluje a co do face to face, to coś niesamowitego bo Kliczko spękał pod sam koniec, zaczął się nerwowo ruszać i mruczeć pod nosem, 1:0 dla Mariusza
 Autor komentarza: Adibas
Data: 05-11-2012 14:48:39 
https://www.youtube.com/watch?v=ogmgg39HphU&feature=player_embedded
 Autor komentarza: CMPL
Data: 05-11-2012 14:58:16 
99% na Kliczkę
1% na Wacha
Wach nie ma nic żeby to wygrać, ani szybkości, ani pojedyńczego ciosu którym mógłby zakończyć walkę. Z nikim nawet średnim w swojej karierze nigdy nie walczył.
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 05-11-2012 15:08:15 
Nabuchodonozor
1. Nikt nie zmienia się jakoś spektakularnie po jednej walce.
2. Sparingi i treningi to nie to, co walka z Władem.
3. Szybki na nogach Mariusz???
4. Kliczko nadal z łatwością będzie trafiał prostym.
5. Wach może wygrać jeśli tylko padnie lucky punch, w innym wypadku to jest zwyczajnie niemożliwe.
Całym sercem jestem za Wachem!
Ale rozum mówi co innego...
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 05-11-2012 15:16:45 
CMPL
widzę że mało oglądałeś wagę ciężką i powinieneś wiedzieć że wach taki cios ma
 Autor komentarza: Blancos
Data: 05-11-2012 15:24:04 
Wach powinien od pierwszej sekundy ruszyć na Włada i napierdzielać ile wlezie - aż Władzia padnie. To wg. mnie jedyna słuszna taktyka na tę walkę. Obojętnie ile potrwa, jesli zacznie go naparzać od samego początku to nie dość, ze bedzie o nim glosno, to i walka nudna nie bedzie. Jesli pojdzie na wymiane to jest szansa, ze upoluje Wladimira jakims punchem.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-11-2012 15:26:04 
PWncwjssprf
Nie wiem kim jesteś. Nie wiem czy to twoje zadanie robić tzw sztuczny szum i zamieszanie pisząc takie pierdoły (kilku takich było przed walką Vita z Adamkiem) ale mam nadzieję że popiszesz z nami trochę już po 10 listopada. Będziemy mogli podyskutować o tych wszystkich 1 0 dla Mariusza. Ok?
Bo ja rozumiem wielką wiarę, nadzieję itd Polaków. Ale wręcz ubliżanie i umniejszanie komuś takiemu jak Wład jest śmieszne.

Co do Mariusza i jego zmiany to podejrzewam że będzie i to taka zauważalna (chyba że stres mu pokrzyżuje plany) bo przecież w końcu przygotował formę życia/
Czy będzie to inny pięściarz? Nie sądzę. Będzie popełniał te same błędy itd bo w walce dochodzi coś co wyłącza myślenie o wszystkim, robi się pewne rzeczy które się uczyło automatycznie bo za mało czasu jest żeby o wszystkim pamiętać. Przynajmniej takie jest moje zdanie a wnioski wyciągam z innych przykładów życiowych. W tym momencie to już tylko wyuczone impulsy będą +
Nie wyobrażam sobie Mariusza skaczącego tam na ringu jak to pokazywał...
Teraz trochę o Władzie. Jestem przekonany że problemem Wacha będzie to że Wład jest przygotowany na 101% możliwości Wacha. On się przygotowywał na najlepszego z możliwych Wachów, lepszego niż ci wcześniejsi. Także nie sądzę by był tragicznie zaskoczony, a myślę że nie będziecie mi mieli za złe jak napiszę że Wład wygrałby nawet z 200% Wachem czego nie sądzę że udało im się osiągnąć.
Pozdrawiam;p
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 05-11-2012 15:35:52 
BlacDog dobrze prawisz , napewno Mariusz nie będzie popełniał tylu błędów co wcześniej bo mimo wszytsko każdy jeden obóż treningowy czegoś uczy i wpaja elemt który można wykorzystywać w walce. Jednak całkowicie się zgadzam że większości po prostu nie można zapamiętać!
 Autor komentarza: milan1899
Data: 05-11-2012 15:45:27 
blackdog
przeciez PWncwjssprf jaja sobie robi od ajkiegoś czasu ;)
jeśli chodzi o ogólne konkluzje zgadzam sie z Wami Mariusz ma większe szanse od Górala , w moim subiektywnym odczuciu nawet daje mu 3 razy większe szanse niż Tomkowi który miał u mnie 1,5 % na wygraną ;)

wogóle o tej walce trudno cokolwiek wyrokować , bo to jakby pisac o sznasach Legii na wygraną z Barceloną na podstawie meczów z Piastem Gliwice i Lechią Gdańsk ...
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 05-11-2012 17:04:16 
http://www.bokser.org/content/2011/11/05/000919/index.jsp

Zobacz na wiadomość dokładnie rok temu
05-11-2011 z godziny 04:13:33
co tam napisałem? Nie zwykłem sobie robić "jaj" rok czasu, a to tylko przykład bo jestem od dłuższego czasu przekonany, że Wach będzie mistrzem. Dlatego szkoda, że piszesz kłamstwa na mój temat, bo jak do tej pory lektura Twoich postów nie oznaczała dla mnie straty czasu, jak mam to w zwyczaju ignorować posty m.in. copa, StonkiZiemniaczanej, czy ostatnio też Blackdoga. No Sorry BlackDog. Zbyt sążnisty jesteś i ogólnie. Nie wszyscy muszą się kochać.
Ja napisałem też że odejdę stąd jak Mariusz jakimś zrządzeniem losu nie zdobędzie tych tytułów. Przyznaję nie mam pojęcia za bardzo o boksie, ale to nie oznacza że nie mogę mieć własnego zdania. To tyle panowie. 10 czeka expertów niespodzianka :)
 Autor komentarza: milan1899
Data: 05-11-2012 17:13:35 
mam nadzieje że nie odejdziesz bo będzie brakować tego dowcipu ;) kontynuuj misje
pozdrawiam

a Wach to kozak i basta
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-11-2012 17:42:04 
Heheh/
Jakie kłamstwa an twój temat? Co ty Polskiego języka czytać nie umisz??
Napisałem tylko że być może reprezentujesz pewną stałą przy takich okazjach grupę użytkowników bo są 3 opcje twojego zachowania.
1 Robisz sobie jaja (najprawdopodobniejsza)
2 Płacą ci za robienie szumu...
3 Jesteś z rodziny Wacha (co i tak byłoby dziwne)

"Nie wszyscy muszą się kochać."
Pewnie że nie, bo to nie forum "pokochaj mnie i moje posty" tylko forum bokserskie na którym dzielimy się wzajemnie swoją wiedzą, spostrzeżeniami itd. Także nawet na to nie liczę że mnie pokochasz...
Dziwne że wymienieni przez ciebie userzy których nie lubisz czytać to ci którzy nad wiarę i nadzieję przedkładają pisanie o faktach;p

Mam nadzieję że cokolwiek tobą kieruje (nawet jaja) napiszesz coś po walce i można będzie wymienić poglądy;p
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 05-11-2012 17:49:12 
Faworytem jest Władimir, to chyba jasne.
Najlepsi są ci co przekonują o większych szansach Kliczki, Eureka.

Jakiś procent szans Wach ma i życzę mu aby scenariusz zawarty w tym procencie się zrealizował, jak się nie uda trudno,bo szanse na to, że się nie uda są nieporównywalnie większe, to nie jest żadne odkrycie.
 Autor komentarza: Nabuchodonozor
Data: 05-11-2012 23:28:24 
Czy Wach jest szybki na nogach? Wg. Władymira w połączeniu z jego dominującymi warunkami fizycznymi, to największe dla niego wyzwanie. Ma specyficzną sylwetkę i jego poruszanie się po ringu może wyglądać trochę "niegramotnie", ale to subiektywne odczucia, dotyczące raczej laików. Wład do nich nie należy, stąd w wywiadach zwracał szczególną uwagę na ten element atutów Mariusza. Myślę, że nie wydaje się 1800000 euro na sparingpartnerów bez powodu. Słyszałem opinie również, że są zbliżonych warunków fizycznych. 4 centymetry w różnicy wzrostu jest mylące, spójrzcie na jakiej wysokości ma ramiona Mariusz, a na jakiej Władymir. Ten drugi ma po prostu długą szyje i przez to ramiona niżej jakieś 10-12 cm od Mariusza. Żeby dostać się do jego szczęki, będzie musiał sięgać wysoko, co skróci jego zasięg, Mariusz ma ramiona idealnie na wysokości brody Władka. O atutach mistrza pisać nie musimy, każdy je zna. Wiemy natomiast tylko, jak one się sprawdzają wobec niższych zawodników, stąd możemy jedynie deliberować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.