HUNTER: SZCZĘKA KHANA NIE JEST PROBLEMEM

15 grudnia w Los Angeles były mistrz wagi junior półśredniej, Amir Khan (26-3, 18 KO) spróbuje przerwać złą passę dwóch porażek z rzędu, w tym jednej bardzo dotkliwej z rąk mistrza WBC, Dannyego Garcii. Jego przeciwnikiem będzie wywodzący się z dywizji lekkiej niepokonany Carlos Molina (17-0-1, 7 KO).

"King Khan" od niedawna współpracuje z nowym trenerem - Virgilem Hunterem, który według wielu ma być lekiem na problemy w defensywie młodego pięściarza. Jak szkoleniowiec ocenia nowego podopiecznego?

- Problemem Khana nie jest wytrzymałość szczęki i myślę, że udowodnił to już w przeszłości. Potrafił przyjąć bardzo mocne bomby i ustać. Chcę, by był bardziej opanowany. Musi wiedzieć, kiedy może zaatakować, a kiedy moment na atak nie jest właściwy. To było problemem w walkach z Prescottem oraz Garcią, kiedy chciał się odgryźć, a przegrał przed czasem - twierdzi Hunter.

Promotor Khana, Oscar De La Hoya twierdzi, że zatrudnienie Huntera w miejsce Freddiego Roacha było strzałem w dziesiątkę i już niedługo zobaczymy nową wersję tego zawodnika.

- Khan jest świetny w ofensywie. Jego kombinacje, serce do walki... Ten gość po prostu to kocha. Jego defensywa jest jednak niedopracowana. Hunter jest brakującym elementem i myślę, że poukłada on styl Amira, dzięki czemu nasz pięściarz będzie bardziej skuteczny - powiedział szef GBP.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jabba
Data: 03-11-2012 15:36:02 
co jak co ale Khan z dobrą obroną byłby naprawdę niezłym zjawiskiem w boksie. Jak dotąd to wszystko u niego w obronie szwankowało.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 03-11-2012 15:42:33 
Pewnie ucierpi na tym widowiskowość jego walk,ale w końcu najważniejsze to wygrywać.Ja myślę że to może się udać,może Khan stanie się naprawdę świetnym bokserem,ale może też być tak że trafi na takiego Matthysse za 2 walki i znów będzie czasówka.Tak czy siak to dobry bokser,po pewnych modyfikacjach może stać się bardzo dobry.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 03-11-2012 19:11:02 
Khan to Moj ulubieniec ale modyfikacja stylu była koniecznością w innym wypadku za kilka lat byłby rozbitym zawodnikiem , pewnie trochę ucierpi na tym widowiskowosc Jego walk ale dzięki lepszej obronie wróci do gry o pasy . Mam nadzieje ze Hunter będzie tym dla Khana kim dla Kliczki był Steward
Powodzenia Amir
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.