PACQUIAO WYJAŚNIA GORSZĄ POSTAWĘ

Po brutalnym rozbiciu znacznie większego Antonio Margarito w listopadzie 2010 roku, Manny Pacquiao (54-4-2, 38 KO) był jeszcze w szczytowym momencie swojej kariery. Już wtedy słyszeliśmy, że Filipińczyk nie przykłada się do treningów tak bardzo jak wcześniej i rozpraszają go różne pozaringowe sprawy, ale między linami "Pac-Man" był wyśmienity i z dziecinną łatwością deklasował wszystkich przeciwników.

Potem jednak zmierzył się z wypalonym Shane'em Mosleyem i choć rzucił go na deski oraz wygrał praktycznie wszystkie rundy, w jego boksie nie było już dawnej agresji, a huraganowe ataki ustąpiły miejsca ciągłym uściskom i wymianom uprzejmości z przestraszonym jak nigdy wcześniej i modlącym się o przetrwanie "Słodkim".

Jeszcze gorzej Pacquiao sprawił się kilka miesięcy później, kiedy po szalenie wyrównanej walce (najgorszej z całej trylogii) pokonał Juana Manuela Marqueza (54-6-1, 39 KO) stosunkiem głosów dwa do remisu. Werdykt został uznany za wysoce kontrowersyjny, prawdopodobnie dlatego, że "Dinamita" sprawił się znacznie lepiej, niż ktokolwiek przypuszczał. Zamiast wojny zakończonej efektownym nokautem, kibice dostali dwanaście rund taktycznego boksu w wykonaniu Meksykanina i pokaz bezradności Pacquiao, który był aktywniejszy i trafiał częściej, ale nie potrafił solidnie zranić rywala, a sam gubił się w obronie i momentami wydawał się zagubiony.

Walka z niepokonanym i notowanym wysoko w rankingu P4P Timothym Bradleyem miała przywrócić Manny'emu dawny blask lub zakończyć jego legendę. W ringu "Pac-Man" był znacznie lepszy od Amerykanina i pewnie wygrywał rundę za rundą. Przestraszony Bradley ani myślał wdawać się w wymiany i boksował na wstecznym, co w końcu znudziło Filipińczyka, który oddał 2-4 odsłony w samej końcówce. Werdykt sędziowski wprawił kibiców w osłupienie. Bradley wygrał niejednogłośnie na punkty, choć Harold Lederman z HBO miał na swojej karcie 119-109 dla Pacquiao, a lwia część obserwatorów była przekonany o bardzo wyraźnym zwycięstwie Manny'ego. Statystyki potwierdziły to, co widziały miliony - Pacquiao doprowadził do celu prawie 100 ciosów więcej, należy również pamiętać, że kilka razy wyraźnie zranił rywala i dyktował tempo w większości starć. Bokserski świat był w szoku.

Wynik nie został zmieniony, choć dyskusje ciągnęły się tygodniami. "Pac-Man" bez wątpienia był w tamtej walce lepszy, ale nie tak dobry, jak w latach 2008-10. Co jest przyczyną jego spadku formy? Manny nie wskazuje wieku, lecz postawę rywali.

- Moi przeciwnicy uciekali przede mną. Po trzech lub pięciu rundach skupiali się już tylko na ucieczce. Nie chcieli wdawać się ze mną w wymiany, nie mieli ochoty na wojnę. Takie walki nie podobają się kibicom tak bardzo jak te, w których zawodnicy się biją - tłumaczy gorszą postawę blisko 34-letni Pacquiao, który 8 grudnia w MGM Grand po raz czwarty zaboksuje z Juanem Manuelem Marquezem (54-6-1, 39 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Terrorist
Data: 02-11-2012 17:42:27 
Lubie gdy Manny sie wypowiada. Powinien czesciej udzielac takich wywiadow, przynajmniej by mu zniknela nieco latka, ze jest marionetka aruma!
 Autor komentarza: egzekutor83
Data: 02-11-2012 19:34:18 
Jeżeli myślicie że Mannemu powróci ringowa agresja którą posiadał w walkach choćby z Moralesem czy Hattonem to jesteście w błędzie.
Nie oszukujmy się Manny to już wyrobiona w samym sobie marka całkowity weteran i niestety młodzieńcza zadziorność minęła wraz z wiekiem.
To już nie ten sam zawodnik co kiedyś wiadomo sława,pieniądze jak i sama polityka wpłyneła znacząco na jego postawę w ringu, a swoimi walkami za pewne chce postawić kropkę nad i.

I wydaje się że tylko chciwy F.Mayweather jest w stanie zmuśić M.Pacquiao do formy w której zdobywał najwyższe trofea a ma ich w ciul.

I tak wielkie brawa dla Pacquiao który mimo lajtowych treningów nie daje się takim zawodnikom jak Marquez czy Bradley którzy to przed walką z nim wylewają wszystkie poty na treningach i mimo wszystko nie zachwycają.To co by było jak by i Paco tak zapierdalał powiem wam co by było pozamiatał by ring tymi głąbami.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-11-2012 19:47:31 
Marquez wygrał tak samo wyraźnie ostatnią walkę z Pacquiao jak ten z Bradley'em.
Argument z wysiłkiem wkładanym w trening jest absurdalny. W boksie wysiłek włożony w trening (skutkujący potem m.in. kondycją w czasie walki) jest jedną z najważniejszych rzeczy. Cieszy że Marquez pomimo swojego wieku jest w tak dobrej kondycji.
Ja tam wolę oglądać cieszący oko techniczny boks Marqueza z pieknymi kombinacjami niż osiłka Pacquiao skaczącego po ringu jakby sam miał Parkinsona..
 Autor komentarza: MilfHunter
Data: 02-11-2012 19:55:18 
Autor komentarza: InAGaddaDaVida Data: 02-11-2012 19:47:31
Marquez wygrał tak samo wyraźnie ostatnią walkę z Pacquiao jak ten z Bradley'em.

gratulacje, wygrałeś konkurs na największa bzdurę dnia :D
 Autor komentarza: MrT
Data: 02-11-2012 20:08:53 
"W ringu "Pac-Man" był znacznie lepszy od Amerykanina i pewnie wygrywał rundę za rundą. Przestraszony Bradley ani myślał wdawać się w wymiany i boksował na wstecznym, co w końcu znudziło Filipińczyka, który oddał 2-4 odsłony w samej końcówce."

Jakąś inną walkę oglądałem.
 Autor komentarza: MrT
Data: 02-11-2012 20:10:18 
"Statystyki potwierdziły to, co widziały miliony - Pacquiao doprowadził do celu prawie 100 ciosów więcej"

A slow motion temu zaprzeczyło...
 Autor komentarza: Lukimbo
Data: 02-11-2012 23:12:26 
"...nie potrafił solidnie zranić rywala..."

"...kilka razy wyraźnie zranił rywala..."

Zdecydujcie się w końcu...
 Autor komentarza: MilfHunter
Data: 03-11-2012 00:14:19 
Autor komentarza: Lukimbo Data: 02-11-2012 23:12:26
"...nie potrafił solidnie zranić rywala..."

"...kilka razy wyraźnie zranił rywala..."

Zdecydujcie się w końcu..."

to raczej tobie przyda sie lekcja czytania ze zrozumieniem, 1 sytuacja jest w odniesieniu do walki Marquezem, druga natomiast z Bradleyem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.