JACOBS: NIE MAM OBAW

Po przeszło półtorarocznej przerwie w najbliższy weekend na ring powróci były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze średniej Daniel Jacobs (22-1, 19 KO). 25-letni Amerykanin zaboksuje w ośmiorundowej walce na świetnie obsadzonej gali w brooklyńskiej Barclays Center. Będzie to pierwszy występ Jacobsa po poważnych problemach zdrowotnych, z jakimi się zmagał na przestrzeni ostatnich miesięcy. W maju ubiegłego roku u Amerykanina zdiagnozowano kostniakomięsaka – złośliwy, zagrażający życiu nowotwór tkanki kostnej. Pięściarz wygrał z chorobą i jest przekonany, że nie stracił nic z dawnej formy.

- Nie mam żadnych obaw przed powrotem, ponieważ zawsze powtarzam sobie, że jeżeli nie będzie dobrego obozu treningowego, nie będzie walki, nie będzie ryzykowania życia. Mam za sobą doskonały obóz. Trenowałem z twardymi zawodnikami, jestem więc przekonany, że dam sobie radę. Oczywiście wszystko zweryfikuje walka – to będzie prawdziwy sprawdzian. Bardzo się cieszę, że nie szykują dla mnie kogoś, kto wyjdzie jedynie po wypłatę, tylko pięściarza, który będzie chciał zwyciężyć – mówi Jacobs.

Podczas gali w Barclays Center dojdzie do aż czterech pojedynków o mistrzostwo świata, w tym do rewanżu pomiędzy Erikiem Moralesem (52-8, 36 KO) a Dannym Garcią (24-0, 15 KO). Pierwszy pojedynek jednogłośną decyzją sędziów wygrał Amerykanin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 15-10-2012 15:19:14 
Ten goac to balon ma podejrzana szczeke
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 15-10-2012 18:22:19 
Szkoda ze nie z Proksa, po laniu od GGG zobaczylismy czy Polak to przerost formy nad trescia czy tez Kazach to mega gwiazda. Ja mysle iz i jedno i drugie ale moge sie mylic
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.