MMP: MATEUSZ POLSKI vs DAWID MICHELUS

Po przejściu na zawodostwo Michała Chudeckiego wydawało się, że nowym dominatorem w kategorii 60 kg zostanie Dawid Michelus, który w tym roku sięgnął po seniorskie mistrzostwo Polski i skutecznie rywalizował z mocno depczącym mu po piętach Damianem Wrzesińskim. Pięściarz z pilskiego "Sokoła" był również faworytem do złota na rozgrywanych w Radomiu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Jednak finałowa walka z zaliczającym się również do czołówki wagi lekkiej Mateuszem Polskim miała dość nieoczekiwany przebieg. W drugim starciu zawodnik z "Róży" Karlino trafił mocnym podbródkowym, po którym ciężko zamroczony Michelus znalazł się na deskach i choć pozbierał się przed wyliczeniem do 10 widać było, że nie doszedł jeszcze do siebie i walka została przerwana, a Polski ogłoszony zwycięzcą przez RSC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 09-10-2012 11:25:59 
Ładnie podbródkowy wsadził Polski,Michelus jak scyzoryk się złożył.Gratuluje wygranej Mateuszowi.
 Autor komentarza: glaude
Data: 09-10-2012 13:31:35 
@WARIATKRK

Masz rację :)
KO/TKO (o przepraszam RSC) piękne.

Tylko, ze mam wrażenie, ze cała sytuacja była dość przypadkowa- a nie wypracowana. Wygląda to tak, jakby Michelus nadział się na ten cios.
Do tego momentu według mnie wygrywał pojedynek. Trafiał częściej "czyściochy" na twarz i często bił celnie na tułów.

Ten wynik świadczy na niekorzyść ich obydwu.
Bo znaczy to, ze Michelus ma słaby cios- a co najgorsze słabą szczękę, zaś Polski jest słabszy technicznie.

W zawodostwie nie wróżę im obu spektakularnych sukcesów.
Polski jest mały, a z wiekiem będzie coraz bardziej tył i przy tym wzroście to zamyka mu praktycznie karierę.
Michelus ma szklankę i bez kasku na głowie będzie pewnie leżał z każdym panczerem, swoimi ciosami nie robiąc mu krzywdy.
Obym się mylił.
 Autor komentarza: TerraPoloniae
Data: 09-10-2012 13:40:11 
glaude ciekawa analiza, wg Ciebie Michelus ma szklanke ponieważ nie ustał ciosu bitego z całą siłą na szczeke ? :) W takim Adamek też nie jest odporny na ciosy, bo leżał z Brigsem i Walkerem po czystych ciosach na brode :) Zdarzaja sie takie ciosy, ktorych po prostu nie da rady ustac.
 Autor komentarza: glaude
Data: 09-10-2012 13:52:58 
@TerraPoloniae napisał:

"glaude ciekawa analiza, wg Ciebie Michelus ma szklanke ponieważ nie ustał ciosu bitego z całą siłą na szczeke ? :) "

Nie.
Uważam, że cios nie był zadany z pełną siłą. Tam nawet nie było skrętu! ten cios nie został nawet wyprowadzony do końca!!!
On zaczął być wyprowadzany i Michelus w niego "wszedł"- a dokładniej pochylił się do niego. I nie było to "pochylenie z pełną mocą", ani maksymalnie szybkie.

Dlatego uważam, że Dawid ma szklankę. Czas pokaze czy będą to potrafili wykorzystać rywale już w amatorce, czy dopiero w zawodostwie.

P.S.
A co ma Adamek do Michelusa?
 Autor komentarza: zombi
Data: 09-10-2012 14:30:09 
galude, ale pierdzielisz, za przeproszeniem. Cios wydaje się czyściuteńki, a Michalus wszedł na niego. To wcale nie musiał być cios wyprowadzony z całym skrętem, on był poprostu bardzo celny, a Michalus dodatkowo pochylił się, co na pewno zwiększyło jego moc. Dlatego to, że się wywrócił i był zamroczony wcale nie świadczy o szklance. Tak jak kolega wyżej stwierdził, nie wszystkie ciosy da się ustać. Obejrzałem cały pojedynek (na niezłym poziomie za sprawą obu) i Michalus wyłapał taże parę sierpów, które ustał. Jakby miał szklankę to robiłyby na nim wrażenie. Tu tego nie widziałem.
Podobali mi się obaj, fajne wyszkolenie techniczne, czucie walki, mają spore szanse na daszly rozwój.
 Autor komentarza: glaude
Data: 09-10-2012 15:08:32 
@zombi

Ale ja to wszystko wiem.
Przecież sam rozłożyłem całą sytuację na czynniki pierwsze i napisałem, że cios: nie był pełny, bez skrętu i Dawid na niego wpadł.

Tylko dla mnie było w tym dużo przypadku, za to mało siły- a mimo to padł jak rażony piorunem i pływał jeszcze po wstaniu na przysłowiowe "osiem".

To czy ma szklankę można będzie zobaczyć po kolejnych walkach- a zwłaszcza na zawodostwie
Aleksiejew był świetnym amatorem i jest super technikiem- ale szklanka przktycznie złamała jego karierę.

P.S.
Ja wyciągnąłem swoje wnioski z materiału filmowego- Wy swoje.
A prócz "czystych" ciosów bywają też "szklane szczęki".
Sam pewnie też taką mam :P
 Autor komentarza: Fabio
Data: 09-10-2012 15:08:57 
Moim zdaniem Michelus pare sekund wczesniej otrzymał mocniejszy cios i za chwilę drugi i już po prostu nie ustał (kumulacja)Walka ogólnie średnia widziałem lepsze
 Autor komentarza: Jackass
Data: 09-10-2012 15:50:57 
Fajnie chłopaki boksują nie powiem ;)
 Autor komentarza: Rafekk
Data: 09-10-2012 16:05:10 
Moimm zdaniem dawid szczenki nie ma wcale slabej :) Ma ponad 160 walk rywalizowal z najlepszymi na swiecie przyjmowal nie takie bomby i stal . Taki jest po prostu sport taki jest boks . Mateusz Trafil celnie z luzu na brode i tyle :) zdarze sie najlepszym. Pozatym nie zawsze ciosy wygladajace slabo sa slabe :) Gratulacje Mateusza :)Chodzi moim zdaniem wygrana dzieki szzesciu a nie umiejetnoscia sam mateusz wygladal na zdziwnionego jak zobaczyl dawida na deskach :)... Dawid Nie przejmuj sie kazdemu sie zdarza :))
 Autor komentarza: goldengloves
Data: 09-10-2012 17:49:51 
Nie ma mocnych szczęk:D są tylko źle trafieni.
Polski miał szczęście. Jego ataki nie były zbytnio przemyślane, dużo wpadał, bije większość kombinacji chaotycznie, bez celowania.
Michelus wygrywał walkę, ale zgubiła go zbytnia pewność siebie i trzymanie rąk przy jajach. Niestety, ale głowa jest tylko jedna, dlatego trzeba ją szanować. Ale nie ma co się załamywać i skreślać zawodników jak to robią niektórzy tutaj na forum i już przewidują kariery (albo i nie) młodym chłopakom na zawodostwie.
Wielu zawodników padało na deski, przegrywało przed czasem, a potem zostawali mistrzami olimpijskimi.
 Autor komentarza: goldengloves
Data: 09-10-2012 17:54:06 
Proszę nie mysleć, że faworyzuję Michelusa! To o olimpiadzie liczy się zarówno do Mateusza jak i Dawida. Chłopaki trzymam za Was kciuki! ;]
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 09-10-2012 19:46:58 
Przyda się pewnie ta porażka Michelusowi, czuł się już chyba zbyt pewnie na polskim podwórku. Wg mnie wygrywał walkę do chwili nokautu, a z czasem zdawał się zyskiwać coraz większą przewagę.
 Autor komentarza: endriu
Data: 09-10-2012 20:25:38 
Brawo Mateusz !
(kibic z Wałcza)
 Autor komentarza: pigwus
Data: 09-10-2012 21:38:22 
Michelus sporo lepszy od Polskiego do momentu RSC.
Dawid jest o wiele bardziej perspektywiczny.
Polski - pojedyncze ciosy, wpadanie bez ciosu.
Wg mnie w rewanzu wysoka wygrana Dawida.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 10-10-2012 12:54:03 
Walka w skutkach bardzo pożyteczna dla jednego jak i drugiego. Mateusza to podniesie chociażby na duchu, a Dawid zacznie boksować (wróci do stylu i dyscypliny taktycznej sprzed 2 lat),a przestanie pajacować z rękoma na...

A co do słabej szczęki to faktycznie raczej wniosek nad wyrost, zważywszy na to, że Dawid Michelus stoczył blisko 200 walk i leżał pierwszy raz!
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 10-10-2012 14:40:06 
ekspert
Możesz sobie wyobrazić co by się tu działo na forum, jakby ta sytuacja stała się kiedy Dawid trenował pod moim okiem? Bo ja potrafię sobie to wyobrazić.... ;) nie ma ani słowa o pracy trenerów, a moim zdaniem w tym przypadku zlekceważył nie tylko zawodnik, ale i trener. Napisałeś, że nie powinienem tu pisać o innych trenerach - masz rację i pewnie się wielu narażę, ale chciałbym poruszyć temat patologii podczas zawodów. Pociągniemy temat?
 Autor komentarza: lustrator
Data: 10-10-2012 14:54:41 
Witam. Michał a o jaką patologię Ci chodzi bo to za szeroki temat do rozmowy. Może podasz jakieś hasło.
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 10-10-2012 15:06:17 
Trzeźwość umysłu, a raczej jej brak podczas wykonywania pracy. Czy Ci ludzie myślą, że tego nie widać? czy może wszyscy widzą a nikt o tym nie mówi? Praca trenera ma wiele płaszczyzn...
 Autor komentarza: lustrator
Data: 10-10-2012 15:30:34 
Masz rację sam byłem świadkiem kiedy trenerzy podejmowali kontrowersyjne decyzje. Jednak na pewno sam przyznasz ,że siedząc w narożniku widzisz wszystko inaczej , samo postrzeganie walki i swojego zawodnika mocno wykrzywia obraz rzeczywistości. Siedząc na trybunach widać to zupełnie inaczej ,na pewno bardzo realniej. Błędy w pracy i podejściu na 100 % są wyraźniejsze u innych )))) Trudno określić granicę od której na decyzję trenera ma wpływ zawodnik. Czy granica pełnoletniości(czyli 18 lat) jest wystarczający by zawodnik wychodził do ringu nie w pełni zdrowy czy źle przygotowany. Czy może podjąć decyzję o kontynuowaniu walki nawet gdy trener nie widzi już sensu. Wiadomo ,że najlepszym wyrażeniem trenera jest wynik klubu czy zawodnika i patrząc przez ten pryzmat wielu zrobi wiele by sięgnąć celu. Jedno jest pewne żaden z trenerów nie będzie nigdy do końca obiektywny w sprawie swojego zawodnika więc tu trzeźwości umysłu lepiej nie oczekiwać )))
 Autor komentarza: SCat
Data: 10-10-2012 22:54:30 
Michelus - czy to ten zawodnik, który nie zakwalifikował się na olimpiadę? Z tej mąki chleba raczej nie będzie, co zresztą widać.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 10-10-2012 23:12:19 
zozb...tłumaczę pkt 9.6.1 Regulaminu AIBA :Jeśli bokser jest na "deskach" i nie jest zdolny wznowić walkę,liczy się go do dziesięciu i przeciwnik zostaje ogłoszony zwycięzcą przez nokaut!...i w przypadku Michelusa sędzia tak właśnie powinien postąpić! A wiesz co to jest RSC?Sędzia przerywa walkę kiedy pięściarz jest deklasowany ilością otrzymywanych ciosów,"leży na deskach" ale nie traci przytomności,widać różnicę klasy i przygotowania zawodników!Oczywiście to sędzia podejmuje decyzję.W tym przypadku sędzia się ..."pomylił"!
 Autor komentarza: ekspert
Data: 11-10-2012 09:53:53 
@PKBMichalNowak


Jest dużo racji w tym co napisałeś.Ja jednak póki co nie odniosę się na tym forum do tego..


Wczoraj wkleilem kilka info pod Tematem o Meczu POLSKA -FRANCJA...zachęcam do lektury...
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 11-10-2012 11:51:48 
ekspert
Rozumiem...

lutonadam i zozb
Wasza rozmowa stoi na niskim poziomie, zadałem to pytanie chcą znać opinie innych, a nie po to, żeby tu się kłócić, trzymać fason Panowie ;)
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 11-10-2012 12:27:13 
PKBMichałNowak...a Pan trzyma fason?
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 11-10-2012 12:59:03 
lutonadam
Staram się...interesuje mnie kulturalna i merytoryczna dyskusja, a nie wzajemne obrażanie się! To nic nie daje, a pokazuje jacy z was ludzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.