CHARITONOW POMAGA POWIETKINOWI

32-letni Sergiej Charitonow (19-5) należy od lat do ścisłej czołówki światowego MMA wagi ciężkiej. Rosjanin ma na rozkładzie wygrane z takimi asami jak Semmy Schilt, Pedro Rizzo, Fabricio Werdum, Mike Russow, Andriej Orłowski, czy przede wszystkim Alistair Overeem. Znany jest jednak przede wszystkim jako groźny "stójkowicz", który często wykorzystując swoje umiejętności bokserskie nokautuje swoich przeciwników.

W ubiegłym roku Charitonow z powodzeniem startował w zmaganiach ligi WSB, gdzie prezentował barwy klubu Baku Fires. Jego dobre podstawy pięściarskiego rzemiosła ostatnio wykorzystał Aleksander Powietkin (25-0, 17 KO), który zatrudnił swojego rodaka jako sparingpartnera przed pojedynkiem z Hasimem Rahmanem. Współpraca okazała się na tyle udana, że teraz Siergiej będzie częstszym sparingpartnerem mistrza świata federacji WBA.

Więcej o MMA na sporty-walki.org >>

- Jeśli chodzi o naszą współpracę, to będę sparował z Aleksandrem przed jego ewentualną walką z Władimirem Kliczko - przyznał Charitonow, który w ostatnim występie na arenie MMA pokonał w 34 sekundy Johna Delgado.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MMAA
Data: 06-10-2012 19:06:11 
Sergiej to był w czołówce, ale 10 lat temu;d
 Autor komentarza: JK77
Data: 06-10-2012 22:33:58 
Niech Powietkin lepiej zatrudni jako sparingpartnera 20-letniego Filipa Hrgovicia, który w WSB (jako świerzak!) sprawił Charitonowowi niezły łomot:) Lepszy wybór przed Kliczką, bo Hrgović ma pewnie ze 2m wzrostu.
 Autor komentarza: otke
Data: 07-10-2012 10:32:51 
Sergiej to taka czołówka mma jak z Powetkina mistrz świata.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.