SĄD SUROWY DLA SZPILKI

Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał prawomocny wyrok ws. polskiego boksera Artura Szpilki - podało radio RDN Małopolska. Popularny "Szpila" za naruszenie nietykalności cielesnej oraz obrażenie strażnika podczas pobytu w więzieniu w 2010 roku musi zapłacić 15 tys. zł plus ponad 3,5 tys. zł kosztów sądowych.

Sąd Okręgowy w Tarnowie nie przychylił się do apelacji złożonej przez pięściarza i podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego z kwietnia tego roku.

- Sąd uznał, że wcześniejsze ustalenia w sądzie pierwszej instancji były trafne i adekwatne do incydentu, który miał miejsce podczas odbywania kary przez boksera w tarnowskim więzieniu - powiedział Radiu RDN Małopolska sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Sprawa dotyczy sytuacji z 2010 roku, kiedy Szpilka siedział w więzieniu. Pięściarz miał odepchnąć strażnika oraz nazwać go "frajerem" po tym, jak ten zwrócił mu uwagę za niepościelenie łózka. "Szpila" nie przyznał się do winy, ale sąd nie dał wiary jego wersji. Tym samym Szpilka będzie musiał zapłacić 15 tys. zł plus ponad 3,5 tys. zł kosztów sądowych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: amatuk
Data: 06-10-2012 11:53:58 
Wiezienny koks.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 06-10-2012 12:05:40 
Sytuacja Amber Gold i sędziego Mielewskiego uwidoczniła czym się kierują sądy podczas wydawania wyroku. Dobrze że chłopakowi nie doli dożywocia w końcu "prawie" zabił strażnika.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 06-10-2012 12:16:12 
Powinien dostać ''dźwięki'' po tym incydencie ewentualnie kare zakaża korespondencji,widzenia albo paczki żywnościowej na miesiąc i tyle...Ale wiadomo hajs chcą wyciągną bo wiedza ze Szpila zarabia dużo ponad przeciętna krajową.Dla mnie taka suma jest nie adekwatna do czynu ale cóż polskie prawo zawsze było dziwnie i niesprawiedliwe...
 Autor komentarza: atmel
Data: 06-10-2012 12:40:02 
15tys za popchnięcie strażnika ale jaja jak oni mogli taki niski wyrok wydać :) przynajmniej ze trzy lata odsiadki :)
To oczywiście sarkazm .
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 06-10-2012 13:13:34 
Tak matka zabiła dziecko i chodzi po wolnośći a ten 15tys ma płacic za nic.
 Autor komentarza: Federico
Data: 06-10-2012 13:14:07 
Nigdy już nie użyję słowa "frajer" skoro 15k może to kosztować
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 06-10-2012 13:28:12 
straznicy napewno wcale nie prowokuja ,za tak straszny czyn powinien stanac przed plutonem egzekucyjnym
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 06-10-2012 13:43:35 
zeitgeist,

Ja myślę, ze sam pluton egzekucyjny to za mało. Moim zdaniem Szpila powinien zostać wcześniej poddany kilkudniowym torturom, żeby fizycznie poczuł męki, jakich z pewnością doznać musiała dusza strażnika, bo jak wiadomo tylko potwór bez serca zniesie tak straszne wyzwisko jak "frajer".
 Autor komentarza: mirco30
Data: 06-10-2012 13:55:46 
Szpila wróci tam gdzie jego miejsce na 100%
 Autor komentarza: IronTyson
Data: 06-10-2012 14:10:46 
"Pięściarz miał odepchnąć strażnika oraz nazwać go "frajerem" po tym, jak ten zwrócił mu uwagę za niepościelenie łózka."

każdy normalny człowiek-wie-jak było naprawde...
Straznik chcial pokazac kto rzadzi i zrobil Arturowi pilota upokarzając go tym samym w celi, a ze Artur reke ma ciezka i szybką, to strażaczkowi spod remizy szybko zgaslo swiatlo w glowie koledzy go wyniesli, a Szpilka ma zaplacic. o Tym sie nie mowi - aby nie bylo siary dla sluzby wieziennej. szpilka zbyt medialny aby go spalowac, ale wystarczająco medialny aby sciagnac z niego kase... szkoda Chlopaka...
 Autor komentarza: akord21
Data: 06-10-2012 14:58:26 
jebane kurwy gady pluje wam w ryj za kurewskie zachowanie kurewski czyn
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 06-10-2012 15:14:48 
"Straznik chcial pokazac kto rzadzi i zrobil Arturowi pilota upokarzając go tym samym "

co to znaczy "zrobic piolota"?
 Autor komentarza: Paulyester
Data: 06-10-2012 16:03:29 
Za nie pościelenie łóżka... jego łóżko jego problem. Też bym przyj... jakby ktoś mi się wtrącał w łóżkowe sprawy...
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 06-10-2012 16:05:57 
Szpila chyba nie do końca wie kto to frajer w kriminale ...to on chyba był frajerem
 Autor komentarza: Ozi1231
Data: 06-10-2012 16:13:45 
ironTyson
właśnie co znaczy zrobić pilota?
 Autor komentarza: Titanium
Data: 06-10-2012 16:33:33 
szpilke ktos musi nauczyc pokory..! dres pisac nawet nie umie....
 Autor komentarza: Coperek
Data: 06-10-2012 16:37:25 
"Sytuacja Amber Gold i sędziego Mielewskiego uwidoczniła czym się kierują sądy podczas wydawania wyroku."

Ale nie mówimy o Amber Gold ani o Mielewskim. Mówimy o Szpilce więc nie zbaczajmy z tematu.
Pamiętajcie jedno, każdy kryminalista jest wrogiem społeczeństwa, czyli nas. To nie są uciemiężeni przez system niewiniątka. Oni mają siedzieć w kiciu i garować a nie jebać fochy.
Moim zdaniem po takiej sytuacji powinien zostać spałowany i spędzić czas w karcerze. Tak robią w USA i co jak co ale ci się nie patyczkują z gnojami.
Wyrok sprawiedliwy.
 Autor komentarza: Prozack86
Data: 06-10-2012 16:43:56 
Robić pilota czyli wyjebać wszystko, pościel, materac i cokolwiek jest na łóżku na podłogę, żeby ktoś musiał to na nowo układać. Nigdy na koloniach nie byliście? :)
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 06-10-2012 17:11:31 
Coperek:

"Pamiętajcie jedno, każdy kryminalista jest wrogiem społeczeństwa, czyli nas. To nie są uciemiężeni przez system niewiniątka. Oni mają siedzieć w kiciu i garować a nie jebać fochy.
Moim zdaniem po takiej sytuacji powinien zostać spałowany i spędzić czas w karcerze. Tak robią w USA i co jak co ale ci się nie patyczkują z gnojami.
Wyrok sprawiedliwy."

Kryminaliści nie są wrogami społeczeństwa. Kryminalista może bydź wrogiem dla takiego, czy innego konkretnego człowieka, ale nie dla całego społeczeństwa. Wrogami społeczeństwa są antykapitaliści, czyli wszyscy ci, którzy podważają ład, w ramach którego społeczeństwa się tworzą i mogą rozwijać. A więc wrogami społeczeństwa są wszyscy politycy, wszyscy urzędnicy, wszyscy przedsiębiorcy, którzy kupują sobie przywileje u władzy, wszystkie śmiecie pobierające zasiłki, wszyscy którzy zmieniają pojęcia słów - czyli na przykład księża, którzy niepłacenie podatków i niechodzenie na wybory nazywają grzechem, albo dziennikarze, którzy grabież nazywają "sprawiedliwością społeczną", albo faszyści, którzy przemoc nazywają porządkiem. Wrogami społeczeństwa są również wszyscy "pesymiści", którzy niszczą reputację człowieka dowodząc jakoby, że nie zasługuje on na wolność i godność i trzeba go chwycić "za mordę".

W powyższym przypadku wrogiem społeczeństwa jest oczywiście sędzia, który skazał Szpilkę bez dowodów. Podeptał zasadę, że w razie wątpliwościi spór rozstrzyga się na korzyść oskarżonego i zawierzył koledze po fachu, co jest jeszcze o tyle dziwne, że w pierdlu żądzą strażnicy, a nie więźniowie. W społeczeństwie o wysokim poziomie moralnym ktoś taki zostałby ukamieniowany następnego dnia. Nie można sobie z zasad sprawiedliwości robić jaj.
 Autor komentarza: milosz762
Data: 06-10-2012 17:32:49 
To pinezka popłynoł 18,5 tysiąca złotych!!
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 06-10-2012 18:06:14 
Do Coperek
"Ale nie mówimy o Amber Gold ani o Mielewskim. Mówimy o Szpilce więc nie zbaczajmy z tematu.
Pamiętajcie jedno, każdy kryminalista jest wrogiem społeczeństwa, czyli nas. To nie są uciemiężeni przez system niewiniątka. Oni mają siedzieć w kiciu i garować a nie jebać fochy.
Moim zdaniem po takiej sytuacji powinien zostać spałowany i spędzić czas w karcerze. Tak robią w USA i co jak co ale ci się nie patyczkują z gnojami.
Wyrok sprawiedliwy. "

To nie jest żadne ZBACZENIE z tematu. A zwyczajne podważanie śmiesznego wyroku. Tak mówisz o sprawiedliwości to dlaczego nie każą równie ostro ludzi którzy wyrządzają znacznie większą krzywdę ludziom niż zwykłe popchnięcie? Zamykają ludzi z pomówienia, za satyrę wobec obecnego prezydenta ( bo z wcześniejszego śmianie było wskazane ) jednocześnie pan z Amber GOLD który ma układy okrada ludzi i nic nie robią? Policjant podczas zatrzymania kopie niewinnego człowieka, pewna pani zabija dziecko i chodzi po wolności a ty wymagasz wyciągana konsekwencji od Szpilki za popchnięcie Gada? Wyrok to zwyczajny wyzysk pieniędzy od medialnego zawodowego sportowca. Kara powinna być adekwatna do czynu ale nie 15 tys zł. Tak wygląda sprawiedliwość sądów.
 Autor komentarza: verbea
Data: 06-10-2012 19:15:35 
Szpili potrzebny dobry przeciwnik który go pomęczy dłużej niż 2 rundy. A najlepiej żeby jeszcze jakieś dechy były. Może nabrałby pokory.
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 06-10-2012 21:23:53 
Tylko dodam że ten strażnik to frajer i cw-l, to nie cłowiek.
 Autor komentarza: canuck
Data: 07-10-2012 01:16:08 
Dla mnie Szpila nie jest zadnym kryminalista, tylko typowym Polakiem. Ze swoimi zaletami oraz swoimi wadami. Jak wiemy poszczegolne jednostki odzwierciedlaja spoleczenstwo. Kibol, Zul, "Misiek" jako idol. Przeciez duzo ludzi tak dorostalo!

W pewnym sensie jego popularnosc odzwierciedla tylko populizm oraz demokratyczne nastawienie polskiego spoleczenstwa. Jeszcze facet nic nie osiagnal, a juz jest znany. Nie prezentuje soba nic specjalnego, a juz moze publicznie "japac" i ktos go slucha. Czy to nie jest tez typowo polskie?

Szpilka oraz Polikot to czysto polskie fenomeny, a do tego "wspolczesne": jeden w boksie, a drugi w polityce.

Ale jak mowia po polsku "co sie odwlecze to nie uciecze." Predzej czy pozniej, Artur bedzie mial swoja szanse w ringu, aby udowadnic nam wszystkim co jest tak naprawde warty.

Ja bede sprzedawal piwo na tek walce oraz zakaske w formie "platynowych plytek."

Zaraz jakis pajac wyskoczy ze stwierdzeniem "U nas sie nie pije!" Naprawde? Walka i tak nie bedzie w Polsce to nie ma sie co martwic o piwo!
 Autor komentarza: azx
Data: 17-10-2012 15:27:46 
15 tysi za kwestie regulaminowe to sporo jeśli weźmie się pod uwagę że jakieś aktorzyny za wulgarne zjebanie policjantów i grozenie im zwolnieniem z pracy dostali po 3 tys. czy coś takiego. Też powinni dostać po 15, konsekwentnie, to by poczuli trochę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.