KATSIDIS PRZECIWNIKIEM HATTONA?

Słynący z wojowniczego stylu walki Australijczyk Michael Katsidis (28-6, 23 KO) jest jednym z głównych kandydatów do pojedynku z powracającym na ring Rickym Hattonem (45-2, 32 KO). Występ „Hitmana” będzie głównym wydarzeniem zaplanowanej na 24 listopada gali w Manchesterze.

Akcje Katsidia, byłego tymczasowego czempiona WBO w wadze lekkiej, wyraźnie spadły na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Australijczyk stoczył w tym czasie pięć walk, z których wygrał tylko jedną – z Michaelem Lozadą. Jeżeli zdecyduje się na walkę z Hattonem, będzie to jego czwarta wizyta na brytyjskim ringu. Póki co bilans ma dodatni – odniósł dwa zwycięstwa (nad Kevinem Mitchellem i Grahamem Earlem) i doznał jednej porażki (z Rickym Burnsem).

Hatton powraca do boksu po ponad trzyletniej przerwie. W ostatnim pojedynku, rozegranym w maju 2009 roku w MGM Grand w Las Vegas, przegrał przez ciężki nokaut w drugiej rundzie z Mannym Pacquiao.