MARIUSZ WACH O WALCE Z KLICZKO

- Taka ludzka obawa czasem się pojawia. Ale w życiu nieraz przychodziło mi stawiać czoła o wiele groźniejszym zawodnikom niż Władimir Kliczko. Wtedy mogłem się bać - mówi w wywiadzie dla RMF FM pięściarz Mariusz Wach. Z Ukraińcem zmierzy się 10 listopada w Hamburgu. - Potraktuję go jak nieproszonego gościa w swoim domu - zapowiada.

- Dwa lata temu, w sierpniu 2010 roku, pomagał pan Samuelowi Peterowi w przygotowaniach do walki z Władimirem Kliczką, był pan jego sparingpartnerem. Przed wyjazdem mówił pan, że to wielkie wyróżnienie i że chce się pan dowiedzieć, w jakim jest miejscu. Czego się pan wtedy dowiedział?

Mariusz Wach: Bardzo miło wspominam ten wyjazd. Wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni moją postawą w ringu. Pojechałem tam razem z Tye Fieldsem, razem mieliśmy przygotowywać Samuela do walki. Tak wyszło, że po którymś sparingu Fields nie mógł dalej sparować, więc ja musiałem sparować z Peterem po sześć, osiem, dziesięć rund. Jego trenerzy i on sam byli zadowoleni, że postawiłem mu poprzeczkę bardzo wysoko. On walczył o mistrzostwo świata, a ja na sparingu nie odstawałem od niego za bardzo.

- Pojawiła się wtedy myśl, że może niedługo to pan będzie walczył o mistrzostwo?
MW: Nie, wtedy o tym nie myślałem. Miałem na koncie dopiero parę walk zawodowych. W ogóle nie myślałem o tym, że kiedykolwiek będę walczył o mistrzostwo świata. Niektórzy pięściarze przyznają: To jest moje marzenie. Ja nie miałem takiego podejścia. Dopiero od kilkunastu miesięcy poważnie o tym myślałem, o tym, żeby dostać taką walkę.

- Peter, któremu pan wtedy pomagał, przegrał - techniczny nokaut w 10. rundzie. Teraz to pan sprowadza sparingpartnerów, pan szykuje się do walki z Kliczką. Co zmieniło się w ciągu tych dwóch lat w pana boksowaniu, pana psychice?
MW: Zmieniło się bardzo dużo. Przez te dwa lata zrobiłem naprawdę ogromne postępy - i pod względem fizycznym, i psychicznym. Jestem zupełnie innym zawodnikiem. Dwa lata temu byłem takie ciepłe kluchy, sam to wiem. Nie podejmowałem wyzwań, nie podnosiłem rękawic. Teraz to się zmieniło. Na treningach stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Mój trener, ludzie ze sztabu szkoleniowego mają wykrzesać ze mnie ostatki sił na treningach, nie ma taryfy ulgowej. Przeprowadziłem się do Stanów, spędzam tam większość czasu, zostawiłem tutaj swoją narzeczoną, swoje dziecko. Przez te dwa lata poświęciłem się wyłącznie boksowi.

- Kiedy ma się wejść do ringu i stanąć naprzeciw Władimira Kliczki, który od ośmiu lat nie przegrał żadnej walki, nie czuje się zwykłego, ludzkiego strachu?
MW: Może to zabrzmi śmiesznie, ale nieraz przychodziło mi stawiać czoła o wiele groźniejszym zawodnikom niż Władimir Kliczko.

- W ringu czy w życiu?
MW: W życiu. Wtedy mogłem się bać. W ringu jest sekundant, jest sędzia. Wiadomo, że zdarzają się różne przypadki, ale nigdy nie zastanawiam się nad tym, czy coś mogłoby się stać. Wiadomo, że taka ludzka obawa zawsze gdzieś tam jest, ale to się zmienia na treningu, w czasie samej walki. Wtedy się o tym nie myśli.

- Władimir Kliczko ma jakieś słabe punkty, w które chciałby pan uderzyć?
MW: Jak każdy zawodnik ma słabe punkty, ale on sam doskonale o tym wie. Jego poprzedni rywale też je znali, ale nie potrafili tego wykorzystać. Uda się temu, kto będzie to potrafił. Ja też wiem, jakie słabe punkty ma Kliczko, i pracujemy właśnie nad tym, żeby w nie uderzyć, wyprowadzić go z równowagi i wygrać tę walkę.

- Mówił pan, że dotychczasowi przeciwnicy Ukraińca mieli zawsze taką samą czy podobną taktykę, a pan musi wymyślić coś innego. Jakich błędów tych swoich poprzedników nie chce pan popełnić?
MW: W tych ponad 50 walkach, które Kliczko wygrał, wszyscy jego przeciwnicy walczyli tak samo. On wiedział, jaki przebieg będzie miała każda walka. Każdy jego rywal w pierwszej fazie walki dawał się wciągnąć w jego grę. A ja zaproszę go do swojej gry, nie będę walczył na jego warunkach. On musi zgodzić się na moje warunki, będzie walczył pod moje dyktando.

- Czym pan chce go zaskoczyć?
MW: Wejdę do ringu pewny swego, wejdę jak po swoje. Potraktuję go jak nieproszonego gościa w swoim domu. Taki przebieg będzie miała ta walka.

- Jest pan wyższy od Kliczki, a on nigdy nie walczył z wyższym od siebie pięściarzem. Zasięg ramion też ma pan trochę większy. To może mieć znaczenie?
MW: To jest mistrz świata, walczył z różnymi zawodnikami. Teraz akurat przychodzi mu walczyć z wyższym, ale on dostosuje się do tego. Weźmie wyższych sparingpartnerów, trener będzie trochę wyżej trzymał ręce. Poza tym to są minimalne różnice. Te cztery centymetry - w wadze ciężkiej, przy dwóch metrach wzrostu - nie mają specjalnego znaczenia. Tutaj chodzi o taktykę.

- To będzie decydujące? Nie szybkość, nie siła ciosu?
MW: Na pewno nie szybkość. Taktyka i siła. Wytrzymałość - w półdystansie, w przepychankach, to trzeba wytrzymać kondycyjnie. Czuję, że duża część walki będzie w półdystansie, będę musiał go zmęczyć w ten sposób.

- Kliczko przyznawał, że ciężko mu będzie znaleźć sparingpartnera o warunkach fizycznych podobnych do pańskich.
MW: Tych zawodników dwumetrowych jest na świecie dużo, ale ciężko ich zebrać w jednym terminie na 3-4 tygodnie sparingów. Jeden jest przed walką, drugi po walce, temu umarł kot, ten ma urodziny.

- Ostatnią walkę stoczył pan w marcu, Kliczko w lipcu. Nie obawia się pan, że ta dłuższa przerwa zadziała na pana niekorzyść?
MW: Myślę, że to będzie właśnie mój atut. Kliczko będzie oglądał tą moją ostatnią walkę z Tye Fieldsem, a to było sześć miesięcy temu. Przez ten czas zrobiłem naprawdę duże postępy w stylu boksowania. To będzie dla niego kolejne utrudnienie. Taka niepewność.

- Teraz jedzie pan do Wrocławia na galę boksu, gdzie wystąpią pana kolega Kamil Łaszczyk, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Później obóz treningowy. Zdradzi pan, gdzie ten obóz? Wszyscy już pewnie wiedzą, gdzie ten obóz będzie, ale....nikt głośno nie mówi.
MW: Dokładnie i ja też nie chcę uprzedzać faktów, ogłaszać tego oficjalnie, zanim zrobi to mój promotor. Później będzie, że wypaplałem.

- Mówił pan, że w tym najbardziej intensywnym okresie przygotowań będzie pan miał 4-5 sparingpartnerów, że przynajmniej jeden musi być ze światowej czołówki. Zastanawiam się, według jakich kryteriów ich pan dobiera i czy są już jakieś nazwiska.
MW: Muszą być podobni do Władimira gabarytowo i mieć podobny styl boksowania. Tylko o to chodzi. I jest taki bokser - David Price z Anglii. Mógłby być takim głównym sparingpartnerem, ale on tak samo ma swoją walkę. Rozmowy trwają. Ciężko jest skrzyknąć trzech, czterech sparingpartnerów w jednym terminie, ale dążymy do tego. Myślę, że będzie dobrze.

- A czy poza treningiem fizycznym - basen, siłownia, tarczowanie - będzie pan pracował też z psychologiem?
MW: Tak, wczoraj miałem pierwsze takie spotkanie. Mniej więcej przez miesiąc będę pracował z psychologiem pięć, nawet sześć razy w tygodniu. Uważam, że jestem mocny psychicznie, ale wiadomo, że im bliżej walki, tym będzie ciężej. Może mnie to wszystko przytłoczyć. Dlatego praca z psychologiem na pewno nie zaszkodzi.
"Całe szczęście, że wcześniej odrzucałem oferty braci Kliczko"

- Propozycje walki z braćmi Kliczko miał pan już wcześniej.  Dwa razy odmawiał pan Witalijowi, raz - Władimirowi. Nie przychodziło panu wtedy do głowy, że może taka okazja już się nie trafi?
MW: Tak właśnie wtedy myślałem. I gdyby to zależało tylko ode mnie, to pewnie półtora roku czy rok temu już bym z którymś z nich walczył. Całe szczęście, że nie tylko ode mnie to zależało, że mój sztab szkoleniowy i mój promotor wiedzieli, że jeszcze będzie okazja. Szczerze mówiąc, półtora roku temu nie byłem gotowy fizycznie ani psychicznie do takiej walki. A teraz jestem bardzo mocny.

- Władimirowi Kliczce zależało chyba mocno na tej walce...
MW: ...jak najwcześniej.

- Ujawnił pan, że obóz Kliczki postawił pewne warunki, nie do końca dla pana korzystne, wycofaliście się i oni ustąpili. Bardzo jestem ciekawa, jak negocjuje się z kimś, kto wraz z bratem zdominował wagę ciężką.
MW: Kroczek po kroczku doszliśmy do porozumienia. Ale oni mają monopol na wagę ciężką. Mają konkretne szablony umów i każdemu zawodnikowi wysyłają to samo. I albo się zgadzasz, albo nie. Te negocjacje trwają bardzo długo, czasem po parę lat.

- Podobno jest tak, że na starcie proponują bardzo trudne warunki.
MW: Wychodzą z jak najsłabszymi dla przeciwnika warunkami. Jeśli im zależy na jakimś zawodniku, to wtedy uginają się i negocjują. Jeżeli im nie zależy, to sprawa jest prosta: Nie chcesz walczyć - bierzemy innego zawodnika. Sam wrócisz, ale na jeszcze gorszych warunkach.

- A jak długo trwały wasze negocjacje?
MW: Około dwóch miesięcy.

- Atmosfera przed waszą walką jest dosyć nietypowa. Nie ma przechwałek, nie ma "straszenia" przeciwnika. Przeciwnie: są komplementy, są miłe gesty. Pan podarował Kliczce wasze wspólne zdjęcie sprzed lat.
MW: a jestem spokojnym człowiekiem. Gdyby on był agresywny, to ja też odpowiadałbym agresją. Tak samo z przechwalaniem się, on mówiłby swoje, ja swoje. Ale wiem, że jest inteligentnym zawodnikiem, inteligentnym człowiekiem, bardzo dobrze wychowanym. Waży słowa, nie daje się podpuścić i też nie daje innym zawodnikom pretekstów, żeby coś złego o nim powiedzieć. Mnie takie przechwalanie też nie jest potrzebne. Czy się tego spodziewał? Po konferencjach prasowych pewnie był trochę zaskoczony, że ja też umiem się zachować, wypowiedzieć, że nie jestem gburem, który nic poza boksem nie umie.

- Nie jest pan faworytem tego pojedynku. Gdyby się nie udało, gdyby ta walka skończyła się pana porażką, ma pan jakiś plan awaryjny?
MW: Nie mam.

- Nie będzie pan chciał dążyć do jeszcze jednej walki o mistrzostwo?

MW: Jak dotąd w moim sztabie nie było ani jednej rozmowy na ten temat. Nie zastanawialiśmy się, co będzie, jeśli przegram albo jeśli wygram. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na tej walce. Najważniejszy jest 10 listopada. Ale na pewno nie będzie to moja ostatnia walka. Bez względu na wynik tego pojedynku będę dalej walczył.

- Nie obawia się pan, że gdyby pan przegrał, zacznie się równia pochyła?
MW: Jeśli zobaczę po tej walce, że mi nie idzie, albo nie będę miał już ochoty walczyć, zaczną się słabe walki, słabe treningi, to będę wiedział, kiedy powiedzieć "dość". Ale myślę, że wszystko się dobrze potoczy, że wyjdę z tego pojedynku zwycięsko i moja kariera dopiero od tej walki się zacznie.

- Rozmawiamy w Nowej Hucie, pan stąd pochodzi. Ja mam takie wrażenie, że to miejsce uzależnia...
MW: Dokładnie tak. Boksując w Warszawie, potrafiłem przyjechać tutaj dosłownie na jeden dzień, żeby tylko być, przejść się tymi ulicami. Nieraz było tak, że kiedy miałem wolną niedzielę, to rano wsiadałem w auto, 3-4 godziny w jedną stronę, dwie godziny tutaj pochodziłem, spotkałem się ze znajomymi i wracałem z powrotem.

- Jak wygląda to pana życie za oceanem?
MW: Wiadomo, że zżywasz się emocjonalnie z ludźmi, z którymi na co dzień się spotykasz. Liczą na ciebie, więc kiedy wyjeżdżasz, chcą, żebyś jak najszybciej wrócił. Czasem pojawia się dylemat, gdzie byłoby lepiej zamieszkać na tym etapie życia. Wiadomo, że po zakończeniu kariery wracam tutaj, bez dyskusji. Ale na tym etapie nie wiem, czy nie lepiej byłoby wziąć rodzinkę i się tam przeprowadzić. Na rok, dwa, pięć lat.

- Zastanawia się pan czasem, co by było, gdyby pan nie wyjechał?
MW: Na 95 procent nie wypłynąłbym na szersze wody. Boksowałbym na galach organizowanych w Polsce i świat bokserski mógłby tak naprawdę w ogóle o mnie nie usłyszeć. Teraz, po tych dwóch latach w Stanach, moje nazwisko będzie w jakiś sposób rozpoznawalne. Nie będę już anonimowym zawodnikiem. A nie wiem, czy boksując w Polsce miałbym takie samozaparcie, żeby wykrzesać z siebie jeszcze większą motywację do treningów. Jednym z powodów, dla których się przeprowadziłem, był właśnie brak motywacji. Wiedziałem, że kiedy wyjdę do kolejnej walki - czy trenowałbym tak, czy inaczej - to i tak tą walkę wygram.

- Ale przeniósł się pan, świat o panu usłyszał, za chwilę pojedynek z Władimirem Kliczką. Wyobraża pan sobie czasem ten moment, kiedy sędzia to pańską rękę podnosi do góry?

MW: Takie myśli przychodzą. To byłby szok dla świata boksu, to by się zapisało w historii sportu. I to na pewno motywuje. Dodaje skrzydeł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: twix11
Data: 21-09-2012 14:50:09 
Trudno wyobrazić sobie, żeby Wach coś zdziałał. Ale może wreszcie doczekamy się majstra? Kawał byka, to jest nadzieja.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-09-2012 14:50:36 
"Na pewno nie szybkość"
Oj żebyś sie nie zdziwił.
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 21-09-2012 15:05:45 
"Tak wyszło, że po którymś sparingu Fields nie mógł dalej sparować, więc ja musiałem sparować z Kliczką"


wtf
 Autor komentarza: djpioter
Data: 21-09-2012 15:05:56 
"- Dwa lata temu, w sierpniu 2010 roku, pomagał pan Samuelowi Peterowi w przygotowaniach do walki z Władimirem Kliczką, był pan jego sparingpartnerem."

"Pojechałem tam razem z Tye Fieldsem, razem mieliśmy przygotowywać Samuela do walki. Tak wyszło, że po którymś sparingu Fields nie mógł dalej sparować, więc ja musiałem sparować z Kliczką po sześć, osiem, dziesięć rund."

Z tego wynika,że Wach pomagał Kliczce,a nie Peterowi,czy ja coś źle zrozumiałem? :)
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:14:17 
Nie jest istotne kto z kim sparowal i kiedy. Wszyscy wiemy jakie plotki kraza o sparingach i kto kogo jak rozpiera*al. Ostatnie parodie ze "slynnymi sparingami" Szpilki i Walkera sa tego ewidentnym dowodem, ze takie informacje mozna delikatnie mowiac...pomijac.
Czy Mario sparowal z Wladimirem czy z Petwrem, dzisiaj to nie ma znaczenia. Wazne jest to by byl odpowiednio psychicznie przygotowany do walki w listopadzie. Dlaczego psychicznie? Niemalze wszyscy wychodzacy do ringu z Klitschkos spalaja sie juz przed walka a pozniej to juz tylko kwestia w ktorej rundzie skonczy sie egzekucja. Wach ma predyspozycje fizyczne, ktore umozliwic mu moga wiecej niz np. tak znakomitym piesciarzom jak Mormeck. Walczac z kolosami pokroju Klitschkos, warunki fizyczne i element intymidacji sa najwazniejsze.
 Autor komentarza: szoko84
Data: 21-09-2012 15:14:18 
też się pogubiłem i nie wiedziałem komu już pomagał :]

a co do Wacha. Liczę, że pokaże co nieco, najgorzej, że opowiada Wszystkim dookoła o taktyce i narzuceniu swojego stylu. Przecież to dojdzie do Władymira...I co będzie jak to Władymir zrobi psikusa i rzuci się jak Lennox na Gołotę??

Pierwsze rundy wszystko pokażą.
 Autor komentarza: montanelli
Data: 21-09-2012 15:14:24 
Bardziej logiczne, że pomagał Peterowi, który potrzebował wysokich sparingpartnerów przed walką z Władimirem. Więc na pewno chodziło mi o Samuela Petera.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:16:35 
Mariusz to wielkie chlopisko i prawde mowiac nie zdawalem sobie z tego sprawy az do momentu, kiedy spotkalem go w Veronie. Taki byczysko to nawet bez zdolnosci bokserskich na najwyzszym poziomie, zawsze ma szanse przypier*olic i zrobic niespodzianke wszystkim polskim fanom... Na waszym miejscu bylbym bardziej optymistyczny.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:18:24 
"montanelli Data: 21-09-2012 15:14:24
Bardziej logiczne, że pomagał Peterowi, który potrzebował wysokich sparingpartnerów przed walką z Władimirem. Więc na pewno chodziło mi o Samuela Petera."

Oczywiscie, ze tak bylo. Nie jest to az takie trudne do wydedukowania, ale prawda jest taka iz nie jest to juz istotne...
 Autor komentarza: Waters
Data: 21-09-2012 15:21:56 
Wach pomagał Peterowi, dobrze to pamiętam. W tekście jest błąd i tyle. Pamietam jak ok 8 lat temu, kiedy Wach mieszkał w Warszawie, był klintem w moim zakładzie. Kiedyś rozmawiałem z jego dziewczyną i powiedziała, że Mariusz jest bokserem. Ja nie miałem pojęcia kim on jest, wiedziałem tylko, że to bardzo spokojny, miły typ z, którym mozna było pogadać. Wyglądał zawsze wesolutko z tymi spodniami podciągnietymi prawie pod pachy ;-). do czego zmierzam to to, ze po rozmowie z jego dziewczyną i po tym jak sie dowiedziałem, że jest bokserem, rzyciłem pół zartem pół serio, że moze kiedys będzie mistrzem świata i warto by było miec jego plakat z podpisem. Pośmialiśmy się i tyle. Plakatu nie mam, a szkoda :-)

Mariusz nie wnikam czy masz szansę, czy nie masz, zyczę Ci wszystkiego najlepszego i wygranej walki. Tak trzymaj i idź tą drogą , jak mawiał klasyk ;-)
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:29:49 
"Waters Data: 21-09-2012 15:21:56
...Mariusz nie wnikam czy masz szansę, czy nie masz, zyczę Ci wszystkiego najlepszego i wygranej walki. Tak trzymaj i idź tą drogą , jak mawiał klasyk ;-)"

To jest wlasnie odpowiednie podejscie do sytuacji. Wach ma szanse a ich procent nie jest kwestia matematycznych wyliczen a tego jak fizycznie i przede wszystkim psychicznie przygotowany bedzie polski olbrzym.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:41:26 
Zadalem wczoraj wam wszystkim pytanie, ale nuie uzyskalem zbyt wiele informacji. Moze wiec raz jeszcze. Czesto rozmawiamy o ogladaniu walk bokserskich za posrednictwem tv, internetu etc. Jestem zainteresowany tym, jakiego typu metody stosujecie by zarchiwizowac takie walki. Jak je kolekcjonujecie, w jakich formatach, gdzi i jakich programow edytorskich uzywacie. Jakiego rodzaju pliki preferujecie (wielkosc, format etc) i ewentualnie czego uzywacie do przesylania i ogladania (media players or streamers, home media center czy tylko sam pc)???
Niezwykle jest to dla mnie interesujace, wiec jezeli ktokolwiek chce sie tym podzielic, bede wdzieczny...
thx.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 21-09-2012 15:49:12 
Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 15:41:26
Zadalem wczoraj wam wszystkim pytanie, ale nuie uzyskalem zbyt wiele informacji. Moze wiec raz jeszcze. Czesto rozmawiamy o ogladaniu walk bokserskich za posrednictwem tv, internetu etc. Jestem zainteresowany tym, jakiego typu metody stosujecie by zarchiwizowac takie walki. Jak je kolekcjonujecie, w jakich formatach, gdzi i jakich programow edytorskich uzywacie. Jakiego rodzaju pliki preferujecie (wielkosc, format etc) i ewentualnie czego uzywacie do przesylania i ogladania (media players or streamers, home media center czy tylko sam pc)???
Niezwykle jest to dla mnie interesujace, wiec jezeli ktokolwiek chce sie tym podzielic, bede wdzieczny...
thx.

nagrywam iphonem , przesyłam mms ...lol

Wachu dobrze zrobił że pojechał i dobrze zrobił że walkę z Władem przyjął , niedobrze zrobi jak po laniu od Włada kariere zacznie wyciszać bo jest paru zawodników z czołowki którym mógłby postawić jakies tam warunki , tym zawodnikiem nie jest bynajmniej Wład , który w moim przekonaniu niesttey zafunduje Polakowi pierwsze KO w karierze
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 16:03:30 
"milan1899 Data: 21-09-2012 15:49:12
...nagrywam iphonem , przesyłam mms ...lol"

A tak bardziej powaznie?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 21-09-2012 16:09:24 
Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 16:03:30
"milan1899 Data: 21-09-2012 15:49:12
...nagrywam iphonem , przesyłam mms ...lol"

A tak bardziej powaznie?

to jest na poważnie , a będzie jeszcze poważniej bo za chwilę wchodzi iphone 5 i lipy nie będzie ;)

a na serio jestem technicznym laikiem i nie potrafie ci odpowiedzieć , sciagam nagrywam na płytkę i tyle
 Autor komentarza: milan1899
Data: 21-09-2012 16:18:34 
nie wiem czy ktoś ogląda ważenie KP12 ale rywal Łaszczyka wymiata ;)
 Autor komentarza: Waters
Data: 21-09-2012 16:20:25 
milan a gdzie ogladasz?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 21-09-2012 16:25:17 
wiem ze nie łądnie ale na rp ;)
 Autor komentarza: Rogs
Data: 21-09-2012 16:26:13 
Własnie mam odmienne zdanie,że szybkość bedzie tutaj kluczowym elementem. Bo gdy spotyka sie 2 bokserów o podobnych gabarytach,to szybkość to spory atut.
 Autor komentarza: wszawypomiot
Data: 21-09-2012 16:50:21 
Długo się zastanawiałem, analizowałem i wyszło mi, że w tej walce górą będzie Mariusz Wach. Zwycięży i będzie niepokonany przez najbliższe 4 lata. Znam się na ludziach. Mam intuicję. Wszyscy będziecie się dziwić...jak to się stało, jak to się stało ??!! A wtedy przypomniecie sobie o moim proroczym poście. Goście.
 Autor komentarza: necropedophile
Data: 21-09-2012 17:30:06 
@cop

Ja nie nagrywam, ale ściągam z internetu jeśli nie mogłem czegoś w telewizji obejrzeć.

http://sweetboxingvideos.wordpress.com/
 Autor komentarza: cop
Data: 21-09-2012 17:46:58 
"necropedophile Data: 21-09-2012 17:30:06 @cop

Ja nie nagrywam, ale ściągam z internetu jeśli nie mogłem czegoś w telewizji obejrzeć.

http://sweetboxingvideos.wordpress.com/ "

Jest mnostwo stron z roznorodnymi walkami, ale problemem jets zawsze jakosc. Ja rowniez staram sie zawsze miec kompletne transmisje, gdyz takie wlasnie sa poszukiwane do wymian.
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 21-09-2012 17:51:15 
Największe rezerwy tkwią w psychice :-) Niech zaskoczy Włada tak jak niegdyś Andrew zaskoczył Bowa.
 Autor komentarza: polrex
Data: 22-09-2012 11:31:40 
juz sie ciesze ze jak wygra Wach to zarozumialy Adamek bedzie go prosil na kolanach o walke,

Adamek wysmiewal polskich bokserów,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.