WASILEWSKI: WŁODARCZYK BIJE JAK KOŃ

22 września Krzysztof Włodaczyk, mistrz WBC wagi junior ciężkiej, zmierzy się z Franciso Palaciosem. - Krzysiek bije jak koń. Gdy jest w formie, to robi co do niego należy - powiedział Wasilewski.

Marcin Frączak: Dlaczego na walkę rewanżową Krzysztofa Włodarczyka z Francisco Palaciosem z Portoryko, która odbędzie się we Wrocławiu, kibice musieli czekać 18 miesięcy?
Andrzej Wasilewski: Każdy ma swoje priorytety. W pewnym momencie priorytetem dla nas była walka Krzyśka z Antonio Tarverem, do której ostatecznie nie doszło. Odbędzie się za to rewanż z Palaciosem. Do tej walki nikt nas nie zmusił jak czytałem przez ostatni rok w mediach. Nie było nakazu rewanżu. Chciałbym, aby to było jasne czarno na białym. Po pierwszej walce Krzyśka z Palaciosem było trochę kontrowersji. Oficjalnego protestu jednak obóz Palaciosa nigdy nie złożył. Dobrze byłoby, aby wszyscy o tym wiedzieli.

- Krzysztof Włodarczyk zdecydowanie bardziej chciał walczyć z Tarverem, byłym mistrzem świata organizacji WBC, IBF i WBA niż z Palaciosem. Dlaczego do tej walki nie doszło?
AW: Naprawdę byliśmy blisko tej walki. Prowadziliśmy już bardzo zaawansowane rozmowy z amerykańskimi telewizjami. Również negocjacje z obozem Tarvera były daleko posunięte. Ostatecznie jednak nie udało się doprowadzić do ich pojedynku. Tarver wybrał innego rywala, który był łatwiejszy od Krzyśka i także tańszy.

- Walka ta budzi duże emocje. Palacios cały czas podkreśla, że pierwszego pojedynku nie przegrał!
AW: Oficjalnego protestu jednak nigdy nie złożył. Za to przez wiele miesięcy obrażał Krzyśka na portalach internetowych. Jego rywal wywodzi się z innej kultury, nieco inaczej się zachowuje. Nasi bokserzy nie mają w zwyczaju obrażać rywali w mediach. Obaj nie przepadają za sobą, dlatego Krzysiek nie pojawił się na konferencji, tuż po przylocie Palaciosa do Polski. Spotkają się po raz kolejny dopiero na ważeniu.

- Palacios powtarza nieustannie, że pośle Włodarczyka na deski. Jak poważnie podchodzi pan do tych deklaracji?
AW: To jest dobry zawodnik, który może mocno uderzyć. Boks jest taką dyscypliną sportu, że wystarczy chwila dekoncentracji, i wszystko się może zdarzyć. Krzysiek jest specyficznym bokserem. Jeśli jest w dobrej dyspozycji, to ja w ogóle się nie przejmuję rywalem, bo Krzysztof i tak zrobi to co do niego należy. Mogę go trochę porównać do Mike'a Tysona z jego dobrych lat. Tyson gdy był dobrze przygotowany do walki to wcale nie musiał zwracać uwagi na to co zrobi przeciwnik. Z Krzyśkiem jest podobnie. Wiem, że będzie do tej walki dobrze przygotowany, ale też zdaję sobie sprawę z tego, że u nie ma już takiego głodu boksu jak kiedyś.

- To walka o mistrzostwo świata, więc chyba nie ma co się obawiać, że "Diablo" zabraknie motywacji!
AW: O to się nie boję, ale też trzeba sobie zdawać sprawę z jak różnych pozycji obaj rywale startują do tej walki. Krzysiek jest celebrytą, dobrze sytuowany człowiekiem. Palacios żyje w zupełnie innych warunkach. On trenuje, boksuje, ale również chodzi do pracy. Jasno sobie trzeba powiedzieć, że tylko tacy mistrzowie jak Krzysiek, mogą się skupić tylko na boksie. Wielu innych zawodników, do których należy Palacios, aby się utrzymać, muszą pracować w innej dziedzinie. Umiejętności na pewno są po stronie Krzyśka, ale większą chęć poprawienia swojej sytuacji materialnej ma Palacios, bo żyje w gorszych warunkach niż Krzysiek.

Czytaj więcej na Sportowe Fakty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 18-09-2012 15:24:08 
Bo zamienil sie z koniem na lby...:))
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 18-09-2012 15:30:01 
nudny i bez serca do walki ale za to garde dobrze trzyma
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 18-09-2012 15:32:16 
Konie nie biją tylko gryzą albo kopią :)))
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 18-09-2012 15:37:10 
DrewnoDiabloPablo - nie sądzę, ja tam tak brzydkiego konia jescze nie widziałem; ;)
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 18-09-2012 15:38:58 
StonkaKartoflana- Jaki kon jest kazdy widzi...:))P
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 18-09-2012 15:43:51 
Zastanawiam się po co wy hejterzy chcecie mistrzów świata w boksie zawodowym ? Po to żeby im dupę rąbać ? Jedyny mistrz od 3 lat i jeszcze dupę rąbać Polska krew
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 18-09-2012 15:44:04 
Koniem muru nie przebijesz... ale kopytami garde trzymiec mozna:))
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 18-09-2012 15:46:58 
Włodarczyk - celebryta...

Nigdy nie był mistrzem a już jest celebrytą. Może o to chodziło od samego początku? Kasa musi się zgadzać.
 Autor komentarza: jan
Data: 18-09-2012 15:48:22 
Yale mówi, że Diablo nie lubi portorykańczyka i dlatego nie chce go widzieć.

Werner mówi, że Diablo nie przyjechał na konferencję, bo ma rozpisany obóz do środy.

Jaka jest więc prawda, pewnie jest jest jeszcze trzecia wersja, prawdziwa, której nie znamy.

Oby Włodarczyk okazał się aktywniejszy w tej drugiej walce, wtedy może z tego wyjść na prawdę super widowisko, a jak ustrzeli Palaciosa, to po nim.
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 18-09-2012 15:49:01 
Tak tak PaulPolska,kibice morda w kubel,bezkrytyczne spogladanie na naszych ,bo to nasi polscy mistrzowie,zero krytyki,bron boze,jakis wlasnych uwag,nawet zartow.Tylko egzaltacja,klaskanie,ogladanie transmisji,kupowanie biletow i peany pochwalne w kierunku naszych zawodnikow.Niech diabol w koncu "pokaze rogi',zawalczy,a nie jakto maw zwyczaju usypia kibicow.
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 18-09-2012 15:49:35 
Tak tak PaulPolska,kibice morda w kubel,bezkrytyczne spogladanie na naszych ,bo to nasi polscy mistrzowie,zero krytyki,bron boze,jakis wlasnych uwag,nawet zartow.Tylko egzaltacja,klaskanie,ogladanie transmisji,kupowanie biletow i peany pochwalne w kierunku naszych zawodnikow.Niech diabol w koncu "pokaze rogi',zawalczy,a nie jakto maw zwyczaju usypia kibicow.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 18-09-2012 15:52:17 
Porównać Diabła do Prime Tysona....niezłe,chyba ktoś jara lepsze zioło niż ja.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 18-09-2012 15:52:34 
ostatnio się pomyliłem,sądziłem,że walka adamka z walkerem to będzie glina nie do zniesienia,tymczasem,abstrahując od poziomu sportowego emocje były:)może i tym razem...:))
 Autor komentarza: Coperek
Data: 18-09-2012 15:57:07 
Trzeba jeszcze dodać, że Franek był przez ten rok podburzany w sieci przez grupkę debili i uwierzył, że cała Polska uważa go za zwycięzcę i mu kibicuje. Dlatego mu się w głowie poprzewracało.
 Autor komentarza: MAKAV3LI
Data: 18-09-2012 16:02:53 
PROSZE NIE PORÓWNYWAĆ DIABLO DO TYSONA OMG..
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 18-09-2012 16:08:30 
Autor komentarza: liscthc
Data: 18-09-2012 15:52:17

A kto tu mówi o porównywaniu umiejętności jednego i drugiego ?
Jak masz problemy z interpretacją tekstu to do podstawówki won
 Autor komentarza: liscthc
Data: 18-09-2012 16:32:13 
Paulpolska
A jednak go porównał,w taki czy inny sposób.Jeśli nie o umiejętności chodzi to o co???A podstawówkę skończyłem wiele lat temu,więc daruj se takie marne prowokacje,bo wyrosłem dawno z przekomarzania się przez internet.Nie obrażaj i nara.
 Autor komentarza: MissPerfect
Data: 18-09-2012 16:40:47 
Weźmy pod uwagę fakt, jak Włodarczyk zachował się tuż po walce z Palaciosem.. Przepraszał już nawet widownię za to, że przegrał.. On wiedział, że tej walki nie wygrał.. A tuż po kontrowersyjnym werdykcie na korzyść Włodarczyka ten zaczął jechać po Palaciosie, że żadnego konkretnego ciosu nie wyprowadził, i że był mega słaby (może nie dosłownie, ale dokładnie tak wynikało z Jego wypowiedzi).. Komedia!! I przepraszam z góry za to, co napiszę, ale Włodarczyk niczego sobą nie reprezentuje.. Tak, wielki mistrz od 3 lat, ale czy On kiedykolwiek miał jakiegoś 'wielkiego' przeciwnika? Nie oszukujmy się, Diablo to medialny showman, a nie boxer.. Coraz bliżej Mu do Najmana..
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 18-09-2012 16:52:21 
Mam pytanie odsnośnie tego pana i strony r. polska: kiedyś byłem tam zalogowany (tylko dla tego ze pisano tam nie prawde i musiałem to skomentować ). Napisałem 3 komentarze w żadnym nikogo nie obraziłem ani nic podobnego , 2 dni po zarejestrowaniu wyrzucili mnie z serwisu ??? o co chodzi ?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 18-09-2012 17:02:36 
Krzyzak
Po prostu byłeś niewygodny,ja tam też kiedyś pisałem,ale generalnie nie byłem lubiany gdyż nie przyklaskiwałem rywalom Jonaków.Jak napisałem że Thiam to żaden test bo facet jest już bardzo pod formą i dostaje same czasówki i nie ma znaczenia że kiedyś tam walczył z Trinidadem to mi kazali spadać na orga.
Taka ich chora polityka,albo jesteś z nimi,albo jesteś ich wrogiem.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-09-2012 17:09:39 
Czegoś tu nie rozumiem, bo ciężko mi to pojąć. Co prawda nie widziałem pierwszej walki, ale po komentarzach w internecie i na forach bokserskich nigdy nie zamierzam tego zmienić. Może jak się upiję i i będę totalnie chory, nie będę mógł wyjść z domu itp. A nie wtedy też tej walki nie obejrzę:P Ale do rzeczy jak taki Wasilewski może pozwalać sobie by mówić że jego pięściarz który jest mistrzem świata w cw kategorii WBC nie ma już motywacji. Jak nie ma to ja się pytam co z niego za mistrz, bo jakby go postawić na miejscu ludzi których podziwiam min. za fachowe podejście i pełną koncentrację (mówię o Klitschkach) to przed walką trzeba by było go budzić tuż przed wyjściem. Nie wiem co się z nim stało ale ja takiego mistrza nie chcę oglądać... Gość jest naprawdę posrany skoro ma wszystko by posiedzieć jeszcze trochę na tronie, zarobić kasę dać dobre walki itp. Ale jak o nim już promotor mówi że nie ma głodu boksu. A niech ten Włodarczyk spier... z takim podejściem to ja wolę Palaciosa jako mistrza... Krzysiek niech się dobrze zastanowi czy jest sens dalej walczyć bo jak tak dalej pójdzie to ośmieszy siebie i skończy na dechach z jakimś średnikiem (bo jemu się przecież nie chce). Pisałem już kiedyś że bardzo ważną rzeczą jest u bokserów jak i u każdego sportowca motywacja, a teraz powiem więcej. Jej brak jest pierwszym krokiem do stania się przeciętniakiem stworzonym do porażek i zakończenia kariery,,,,,
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 18-09-2012 17:20:13 
Bokser org czytam prawie 3 lata roku artykuły i komentarze fakt przez 3 lata paru głupków tu widziałem ale nikt nikogo nie wyrzuca za słowa prawdy . pozdro dla wszystkich użytkowników
 Autor komentarza: Konaro
Data: 18-09-2012 17:42:06 
Pan Wasilewski chyba najdelikatniej mówiąc mija się z prawdą. W wywiadzie podkreśla dobitnie że "Nie było nakazu rewanżu." A w ostatnim wywiadzie Włodarczyka czytam jak ten mówi że "Moja najbliższa walka to jest obrona obowiązkowa." Pan Wasilewski chyba coś kręci. Wątpię aby po pierwszym pojedynku Włodarczyk zgodził się na dobrowolną walkę z Palaciosem. Przecież gołym okiem było widać jak bardzo był temu niechętny i szukał sobie innych rywali zamiast wyrównać porachunki jak na mistrza przystało.
 Autor komentarza: Izolnier
Data: 18-09-2012 17:51:33 
Autor komentarza: Konaro
Data: 18-09-2012 17:42:06
Pan Wasilewski chyba najdelikatniej mówiąc mija się z prawdą. W wywiadzie podkreśla dobitnie że "Nie było nakazu rewanżu." A w ostatnim wywiadzie Włodarczyka czytam jak ten mówi że "Moja najbliższa walka to jest obrona obowiązkowa." Pan Wasilewski chyba coś kręci. Wątpię aby po pierwszym pojedynku Włodarczyk zgodził się na dobrowolną walkę z Palaciosem. Przecież gołym okiem było widać jak bardzo był temu niechętny i szukał sobie innych rywali zamiast wyrównać porachunki jak na mistrza przystało.

Obrona jest obowiązkowa, bo od czasu pierwszej walki Palacios zachował 1. miejsce w rankingu WBC. Włodarczyk miał czas na dobrowolną obronę z Greenem, a teraz musiał przystąpić do obowiązkowej, tak więc bezpośrednio nakazu rewanżu nie było.
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-09-2012 18:02:53 
Mam nadzieję że Włodarczyk go znokautuje i wtedy nie będzie wątliwości a potem bym chciał żeby walczył z Roy Jones Junior
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-09-2012 18:04:42 
Ta gala mi wygląda na taką że najlepiej pójść tam o 22 bo reszta walk nie warta oglądania.
Ja czekam na jakiś boks u mnie w Ergo
 Autor komentarza: rakowski
Data: 18-09-2012 18:13:56 
Wasilewski: "Mogę go trochę porównać do Mike'a Tysona z jego dobrych lat. Tyson gdy był dobrze przygotowany do walki to wcale nie musiał zwracać uwagi na to co zrobi przeciwnik."

Dobrze,że użył słowa trochę,ale to i tak porównanie na wyrost.Tyson był potworem,a "Diablo" jest po za nim.Maił 178 cm,a robił z rywali pośmiewisko.Dysproporcja w warunkach była po prostu olbrzymia np. z Lennoxem Lewisem lub Andrzejem Gołotą.Jednak z nimi walczył za późno.

Przecież Włodarczyk nie zdominował żadnego świetnego zawodnika.

Dwie walki z Cunninghamem przegrał wyraźnie,a dostał prezent od sędziów.Włodarczyk w nich nie pokazywał nic,tylko samą siłę i żadnej techniki,finezji,szybkości i tak dalej.Bardzo dobrą walkę stoczył z Fragomenim(2).To była moim zdaniem najlepsza jego forma,a walka z Palaciosem była bardzo słaba z Robinsonem całkiem niezła i z Greenem dobra.Nie spodziewam się po tej walce nie wiadomo czego.To będzie przeciętne widowisko.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 18-09-2012 18:28:39 
Trochę powolny ten koń. Poza tym prosze nie obrażać koni porównując do Włodarczyka:D To są mądre zwierzęta
 Autor komentarza: Konaro
Data: 18-09-2012 19:00:45 
@Izolnier

Dzięki za doprecyzowanie. I zgoda. Zapewne bezpośredniego nakazu rewanżu nie było. Nie powinien jednak wypowiadać się w ten sposób "Odbędzie się za to rewanż z Palaciosem. Do tej walki nikt nas nie zmusił" Skoro to obowiązkowa obrona to gość został de facto zmuszony. Gdyby nie przystąpił do walki Włodarczyk stracił by pas WBC. Tą wypowiedzią Wasilewski robi z siebie dobrego wujka który wspaniałomyślnie daje się zrewanżować Palaciasowi choć dobrowolnie walki by nie podjął.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 18-09-2012 19:18:03 
Czego się możemy spodziewać po Diablo w tej walce?
Pewnie tego, że wyjdzie i pierwsze 5 rund będzie sztywny jak cep. mam nadzieje, że Palacios przygotuje się na ewentualna powtórkę z przebiegu walki i zrobi coś co zmusi "tabletki na deprechę" na boks a nie na trzymanie gardy i 5 ciosów na rundę. Bo rzygnę na całą ta gale.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 18-09-2012 21:21:50 
Dziwne ze tak mało userow fakty o braku obozu zimowego plus kontuzja plus kłopoty osobiste bagatelizuje i uważa ze Diablo był słaby z Palaciosem bo to bokser jak z kociej dupy trąba
Trudno kurwa zrozumieć ze nie każdy bokser rodzi sie z finezja RJJ ...

Diablo w tym momencie to prawdopodobnie największy puncher w dywizji ze szczelne obrona , mina Czarodzieja po pierwszym czystym celnym ciosów będzie bezcenna , mam nadzieje ze Duablo naruszy Go juz w 1-2 rd wtedy to Palaciose będzie spuerdalal do końca za podwójna garda
Trzymaj sie Krzysiek , czekam na nokaut w sobotę :)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 18-09-2012 21:27:55 
Krzysiu jak Tyson... Wasilewski chyba cos bierze
 Autor komentarza: lukaszs1990
Data: 18-09-2012 22:24:13 
coś maja nieskładne wypowiedzi, powinni ustalić jakaś jedna wersje. W wcześniejszym artykule gdzie był wywiad z Włodarczykiem mówił, że jednym z powodów tej walki jest to, że Palacios jest obowiązkowym pretendentem i musi z nim walczyć, a tutaj pan promotor mówi, że nie ma żadnego musu i nikt ich nie zmusza haha. Ładną tam mają patologie w tym 12round
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 18-09-2012 22:44:38 
Ależ większości jeździ po tym Krzyśku. Jaki jest, jaki ma styl i aparycję każdy widzi. Może też nie jestem jakoś niesamowicie nim zachwycony, ale jednak jest naszym jedynym mistrzem świata. Tak czy siak szacunek mu się należy. Po za tym jest dobry technicznie, może słabo mobilny, słabo aktywny ale technikę i siłę ma dobrze rozwiniętą. Po za tym to w końcu nasz:) Zatem kibicuję. Po za tym Palacios mnie denerwuje. Co do analogii z Tysonem, życzę mu aby został ładnie podłączony po czym zatańczył jak Trevor Berbick. Powodzenia Krzysiek!
 Autor komentarza: tutankhamon
Data: 18-09-2012 22:59:33 
Pan Wasilewski zapomniał, że niebezpiecznie jest używać kombinacji słów "bić" i "koń" na forum, bo ktoś może zacząć się czepiać o intencje:D
 Autor komentarza: werus
Data: 18-09-2012 23:34:31 
Dziwią mnie niektóre, burzliwe komentarze co do podobieństw Tysona i Włodarczyka. Polecam kilka filmów dokumentalnych o Tysonie, a będziecie wiedzieli o co chodzi Wasilewskiemu. Nie chodzi przecież o umiejętności tylko o wpływ psychiki na sposób boksowania.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 19-09-2012 00:08:42 
Wlodarczyk juz za swa postawe oberwal konkretnie i to od dlugiego czasu ,ale wydaje mi sie ze on wlasnie potrzebuje wsparcia kibicow .Mam nadzieje ze ustrzeli Palaciosa i wygra przez KO.

jaka stajnia taki kon
 Autor komentarza: canuck
Data: 19-09-2012 03:47:20 
Wasilewski chyba nawiazywal do bokserskiego porzekadla: "Nie kop sie z koniem." Jak Palacios tylko zacznie swoje latynowskie "macho" zagrania w ringu i pojdzie na wymiane, to przekona sie szybko ze Krzysiek ma kopyto jak kon! Oby tak bylo.

Martinez omal nie przegral przez nokaut to jego latynowska "macho" duma nie pozwalala mu tanczyc w ringu przez 12-cie rund. Chcac znokautowac przeciwnika poszedl na wymiane z bokserem ktory ma kopyto w reku. Sergio zaliczyl bardzo wazna lekcje w tej walce: "Nie kop sie z koniem" tylko tancz do konca!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 19-09-2012 08:04:30 
odpieprzcie sie od Diablo kazdy ma przeciez prawo do gorszego dnia - wszyscy wiecie ze gosc mial problemy osobiste i zawirowania w zyciu - Palacious tez sie nie popisal w pierwszej walce a nakrecil histerie ze go oszukali i wiekszosc jej ulegla choc to oczywista sciema

Adamek dostal od Wita wycisk i ulegl w znacznie gorszym stylu to sluchacie jego debilnych tlumaczen o aklimatyzacji itd a z Hayea i zlamanego palca sie smialiscie - gdzie tu konsekwencja

tym razem licze ze walka skonczy sie jak z Greenem i zamkniecie te hejterskie gęby
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 19-09-2012 09:54:58 
Lude utekajte!Odyniec rozsierdilsia!.:))
 Autor komentarza: BadNews
Data: 19-09-2012 14:23:19 
hahah dobre PABLO :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.