SEKCJA BOKSERSKA LEGII BEZ DOTACJI

Jak informuje serwis legionisci.com sekcja bokserska Legii Warszawa nie otrzymała dotacji z Dzielnicy Bemowo na sezon 2012/13, pomimo spełniania wymogów formalnych.

"Oferta nie spełniła oczekiwań komisji konkursowej, z uwagi na preferowane przez mieszkańców, a w szczególności przez dzieci oraz młodzież inne dyscypliny sportowe" - informuje sekcję naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bemowo, Katarzyna Niedźwiecka.

PEŁNA TREŚĆ PISMA OD DZIELNICY BEMOWO>>>

Michał Kwaśniewski, prezes zarządu KB Legia jest oburzony i zamierza wystąpić z pytaniem do Ministra Sportu i Turystyki, Pani Joanny Muchy:

- Jak Pani Ministra chce zachęcać dzieci i młodzież do uprawiana dyscyplin sportowych, obecnie mniej popularnych, ale przecież olimpijskich? Takich jak na przykład boks, skoro jedyny w dzielnicy Klub Bokserski "Legia", zarządzany przez Fundację "Tradycja Olimpijska", która składała wnioski o dofinansowanie, jest dyskryminowany już na "starcie" w ubieganiu się ośrodki finansowe z Dzielnicy. Podobna sytuacja dotyczy również działań Biura Sportu i Turystyki, które ogłasza konkursy z takimi wymaganymi warunkami do spełnienia, które eliminują boks z ubiegania się o wsparcie finansowe szkolenie dzieci i młodzieży.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: wojtekCWKS
Data: 12-09-2012 12:54:26 
Skandal...
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-09-2012 12:55:50 
Prawidłowo!Koniec z "wyciąganiem rączek" po pieniądze podatników.Chcesz mieć klub bokserski?Jak najbardziej ale za...własna kasę!Tylko ludzie którzy naprawdę kochają boks poradzą sobie bez dotacji,za własne pieniądze i będą mogli wykazać się przedsiębiorczością .A satysfakcja z osiągania nawet tych "najmniejszych " wyników jest ogromna .Tak jest w Anglii i dlatego maja boks ,medale z mistrzostw świata,medale olimpijskie !A wokół boksu "kręca" się ludzie wyłącznie tacy co kochają tą dyscyplinę sportu!
 Autor komentarza: dziobanes
Data: 12-09-2012 13:01:59 
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik dziobanes piszący z IP: 46.112.158.164 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

 Autor komentarza: Zamierzonykicz
Data: 12-09-2012 13:09:28 
lutonadam - nie do końca jest to prawdą. U Nas w Zabrzu boks jest obecnie w udziale procentowym przy dotacji z miasta na ... 7, 8 miejscu ? Przydałoby się choć minimalne wsparcie z organów dzielnicowych/miejskich - niestety inne sporty wiodą prym w dotacjach.
W zamian staramy się działać społecznie: biegamy z psami ze schroniska, udzielamy się we wszystkich możliwych pokazach/festiwalach, sami na własną rękę szukamy sponsorów ( najczęściej prywatni inwestorzy/ radni pasjonujący się sportem), co do sprzętu/paliwa na wyjazdy - możesz się domyśleć kto to wszystko finansuje. Dla przykładu podam ostatni ,,nabytek" w postaci dwóch kasków - trener przyniósł je z ... domu.
Nie uważam, żeby miłość do boksu wiązała się z permamentnym dokładaniem do interesu - od tego są organy/komisje odpowiadające za rozwój sportu w danym obszarze, żeby wspomagać. Niestety to chyba tylko utopia...-.-
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-09-2012 13:11:21 
"Zamkniecie kranu" z płynąca gotówką to... najlepsza metoda na oczyszczenie boksu i zbudowanie "zdrowego organizmu" którego efektem będą tak bardzo oczekiwane medale olimpijskie!I czym szybciej tym lepiej!
 Autor komentarza: Zamierzonykicz
Data: 12-09-2012 13:13:58 
Znakomita odpowiedź, naprawdę przekonałeś mnie, że ubieganie się o pomoc w sytuacji gdy nie starcza na elementarne potrzeby jest ,,chorobą organizmu" dzisiejszego boksu :)
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-09-2012 13:18:54 
Zamierzonykicz...jesli tak jest jak piszesz to prędzej czy pózniej osiagniecie sukcesy.Ale tak musi byc w całej Polsce.Bo jak na razie tacy jak WY przegrywacie w rywalizacji z tymi co jeszcze potrafią "wyssać" kasę i nie zawsze wydać ja zgodnie z przeznaczeniem.Trzymam kciuki za Zabrzański BOKS!
 Autor komentarza: lustrator
Data: 12-09-2012 13:22:05 
Witaj. Lutoadam wyobraź sobie ,że nawet w Warszawie są dzieciaki ,których rodziców nie stać na zapłacenie składki członkowskiej. Nie wiem jak jest w Anglii ale w Polsce klub ,który szkoli młodzież i dzieciaki bez dotacji się nie utrzyma. Zresztą nie wiem na ile się orientujesz ale kluby które mają wyniki na MP w seniorach nie mają tych sukcesów w grupach młodzieżowych. Zresztą wystarczy zobaczyć w tabelki jakie kluby brylują na OOM i MPJ i porównać to z wynikami seniorów. Niestety ale utrzymanie grupy dzieciaków, wyjazdy na turnieje w Polsce i zagranicą kosztuje i to nie mało. Boks to nie tenis czy piłka nożna gdzie rodzice sypią kasę za treningi,sprzęt,obozy czy wyjazdy na zawody.
Warszawa z potencjałem jaki posiada osiąga wyniki poniżej naszych oczekiwań ale jak odetnie się dotacje to takie niszowe sporty jak boks
umrą śmiercią naturalną.
 Autor komentarza: Skrzetuski
Data: 12-09-2012 13:39:15 
@Zamierzonykicz

Zauważyłem, że trenujesz w Zabrzu, mógłbyś podać jakiś adres e-mail, na który mogę się z Tobą skontaktować?

Mam kilka pytań odnośnie treningów w tym mieście, a nie chcę zaśmiecać tematu :)
 Autor komentarza: pigwus
Data: 12-09-2012 13:43:50 
Luto, w ogóle nie wiesz jaka sytuacja panuje w polskim boksie i w polskiej rzeczywistości, więc się nie wypowiadaj.

Przez to, że te dotacje były dzieciaki z biednych rodzin nie musiały płacić składek. A właśnie w dużej mierze takie osoby są bardzo dobrymi bokserami.

Myślisz, że z tych dotacji trenerzy mają jakieś nie wiadomo jakie pensje i wydają na bzdury? To są pieniądze, które wystarczają na podstawowe potrzeby. Większość trenerów działa społecznie, nie ma pensji, więc nie mów, że to nie są pasjonaci.

Kran z płynącą gotówką... - chyba ci się pojebało w głowie.
 Autor komentarza: Skrzetuski
Data: 12-09-2012 13:49:44 
Ewentualnie napisz kilka słów, o tym ile osób trenuje (i na ilu trenerów), jaka jest wysokość opłat, średnia wieku (czy są jakieś ograniczenia), jak wygląda możliwość rozwoju (turnieje itp.). Ciekawi mnie też, czy treningi są czysto bokserskie (worek, praca w parach, tarczowanie, sparingi), czy też ich dużą częścią są pompki, czy inne brzuszki.

PS Już trzeci raz piszę tego posta i wciąż po odświeżeniu strony, nie widzę, aby się pojawił.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 12-09-2012 13:50:10 
lutonadam
kran z płynąca gotówką - jesteś chory psychicznie???
w Krakowie na wiśle jest tak trenerzy Kowalski żyje z skromnej emerytury a Handzlik i Winiarski dorabiają stojąc po bramkach raz klub płaci a raz nie...Sala ostatni raz remont miała w latach 80-tych szatnia i natryski jeszcze wczesnej.Brakuje na sprzęt rękawice są starte,okrutnie śmierdzące,przepocone i rozpadające się i gdzie ten strumień gotówki???
 Autor komentarza: Zamierzonykicz
Data: 12-09-2012 13:53:19 
Skrzetuski to napisz na maila: [email protected], lub na facebooku : zabrzański boks
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-09-2012 14:12:05 
Jestem za aby ...Trener musi uzyskać statut nauczyciela i mieć te same uprawnienia/pensja,urlop,dodatki itp/.Każdy trener zainwestował w siebie ,a wiec za własną kasę uzyskał uprawnienia do nauczania boksu dzieci,młodzież i dorosłych!.Zakręcenie "kranu" z dotacjami/małymi,dużymi,śladowymi/ spowoduje natychmiast odejście od boksu "zasłużonych działaczy" których boks nie interesuje a tylko...imprezy,wycieczki,towarzystwo.Pozostaną prawdziwi pasjonaci,ludzie kochający boks/np. tacy jak w Zabrzu/.A pasja ...kosztuje ale to będzie jak najbardziej prawdziwie realizowana PASJA człowieka!Trzeba tego nauczyć i skończyć z "walką "/ nie o dzieciaki którymi się wszyscy zasłaniają/o kasę podatników aby ją... roztrwonić!Kasa "łatwa" z dotacji tak szybko przychodzi że szybko się ...rozchodzi i nie zawsze a raczej nigdy we ...właściwym kierunku!
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 12-09-2012 14:45:13 
skandal kurwa!!!!!!

zeby doprowadzac do upadku taka piekna dyscypline sportu
 Autor komentarza: tomboxer
Data: 12-09-2012 15:08:07 
ja jestem z małej pipidówki(Sokółka) gdzie rządzi IV liga i okręgówka. Treningi boksu prowadzę bezpłatne bo nie stać rodziców na płacenie chociaż 20 zł miesięcznie! taka jest prawda! Jestem nauczycielem i może dzięki temu wychwytuję jakieś perełki do tej dyscypliny...Od kilku lat otrzymuję dotację z naszych urzędów około 10 000(dziesięć tysięcy) na rok.To kpina oczywiście bo za tyle to każdy powie że nic nie zrobi! A wyniki są można powiedzieć dobre. Dotację muszą być i już!!! nie miałbym na żaden wyjazd z zawodnikami! Wiec jak miałbym sie rozwijać sportowo???
 Autor komentarza: lukasm
Data: 12-09-2012 16:00:20 
Chciałbym zabrać zdanie że dotacja dla klubów powinna być po spełnieniu pewnych czynników, w naszym kraju mnóstwo pieniędzy przelewa się na różnego rodzaju dyscypliny natury egzotycznej np piłka nożna klasa B
Sam chcę zorganizować u siebie w mieście mały klubik i największa bolączka to czynsz za salę z resztą sobie poradzę bo oprócz boksu mam swoje zajęcie. Co do anglii o której wspominał lutonadam(z którego opiniami się wielokrotnie zgadzam)to uważam że w Polsce to jest jeszcze nie ten czas i miejsce po okresie krwiożerczego kapitalizmu odradzają się dopiero niektóre ośrodki. Jako przykład podam niemcy tam
dzieciak jak przychodzi do klubu początkowo ma zajęcia próbne przez 4 tygi jak mu się podoba to podpisuje się umowę na 12 mcy i płaci w zależności od wieku od 4-10euro . Porównajmy to do Polski naszych zarobków itd pozdrawiam
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 12-09-2012 18:44:16 
Choć z Legią się nie lubimy, to szanuje ich jako przeciwnika i jestem za dotacjami dla klubów. Przecież dotacje otrzymuje się za wyniki!
lutonadam kiedyś w dyskusji ze mną informował jak to jest w UK. One się nie musi martwić - biznesplany itp. tworzą za niego w urzędach, a tu pisze, że dobrze się stało. Masakra...
 Autor komentarza: dominikas
Data: 12-09-2012 21:20:00 
Wolałbym aby o naszych sprawach dysutowali ludzie żyjący i mieszkający w naszym kraju a opisywali reali jakie obowiązują w innych krajach . To jest chore co proponują władze dzielnicy Bemowo na sport dzieci i młodzieży muszą być dotacje -wystarczy że setki działaczy w małych klubikach pracują społecznie od rana do wieczora w klubach .Natomiast Ci przy korycie( radni )
nie mają skrupułów aby brać kasę z naszych podatków.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-09-2012 19:38:04 
A gdzie się podziały dotacje od Państwa z np. ostatnich 10-lat i jakie są ich efekty?Ano takie że nie ma już kasy na dotacje i nie ma boksu amatorskiego w Polsce .Jest Klęska!Nie dotacjami uratujemy to co jeszcze zostało a tylko...mądrością,bezinteresowną mądrością!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.