WIOLETA MICHALSKA ZWYCIĘŻA W NIKOŁAJEWIE

Przed momentem zakończyły się walki finałowe 4. Turnieju o Puchar Miasta Nikołajewa seniorek w boksie, w którym występowała 9-osobowa reprezentacja Polski, pod wodzą trenerów Ireneusza Przywary i Pawła Pasiaka. W decydujących bojach zobaczyliśmy ostatecznie trzy z czterech Polek, które awansowały do finału: Magdalenę Wichrowską (60 kg), Natalię Hollińską (69 kg) i Wioletę Michalską (81 kg - na zdjęciu). Niestety z powodu kontuzji łokcia w ringu nie wystąpiła Sandra Brodacka (48 kg), która musiała oddać finał walkowerem.

Najlepiej zaprezentowała się Wioleta, na co dzień reprezentująca barwy warszawskiej Legii, która wysoko na punkty (22-7) pokonała Ukrainkę Marynę Poljak. Bardzo bliska wygranej była Magdalena z gliwickiego Carbo, aktualna wicemistrzyni świata z wyższej kategorii (64 kg), która jednym punktem (10-11) została pokonana przez inną zawodniczkę gospodarzy, Oleksandrę Sydorenko. Swój finałowy pojedynek przegrała również Natalia ze Skorpiona Szczecin, którą pokonała (24-11) nadzieja rosyjskiego boksu, ubiegłoroczna młodzieżowa mistrzyni świata i Europy wagi średniej, Jarosława Jakuszina.