MIGACZEW NIE WIDZI MIEJSCA DLA SZPILKI

O tym, że Artur Szpilka może zostać medalistą igrzysk olimpijskich w boksie mówiło się już przed imprezą w Pekinie przed czterema laty. Polak przegrał jednak wówczas w turnieju eliminacyjnym jednym punktem z Białorusinem Wiktorem Zujewem, wicemistrzem olimpijskim z Aten (2004). Po tej porażce zdecydował się przejść na zawodowstwo. To oznaczało dla niego kres marzeń o igrzyskach.

Tymczasem wraca temat udziału pięściarzy, który przeszli na zawodowstwo, w turnieju olimpijskim. Za cenę odstąpienia od kontraktu z grupą promotorską, mogliby oni uzyskać szansę występu za cztery lata w Rio de Janeiro.

- Bardzo chciałbym zdobyć medal olimpijski dla Polski. Kiedy przechodziłem na zawodowstwo szkoda mi było tylko jednego, właśnie olimpiady - powiedział Artur Szpilka, pięściarz grupy KnockOut Promotions, w rozmowie z Arturem Gacem z "Dziennika Polskiego".

Hubert Migaczew, selekcjoner reprezentacji polskich pięściarzy, ma już w głowie listę zawodowych bokserów, którzy mogliby powalczyć w Rio de Janeiro, ale na na razie nie chce jej zdradzić. Zdradził jednak, że nie ma zainteresowanie Arturem Szpilką.

- Doszliśmy do wniosku, że Szpilka może się źle kojarzyć potencjalnym sponsorom. Poza tym ma kontrakt i jest w tej chwili głównym motorem pociągowym grupy Andrzeja Wasilewskiego. Uważam, że poradzimy sobie z innymi zawodnikami, a Artur nie jest wybitnym mistrzem świata, żeby mi bardzo na nim zależało - stwierdził Migaczew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 24-08-2012 16:22:56 
Szpila o Wachu - " To się skończy tragicznie" buhaha nie ma jak to wesprzeć kumpla :) z drugiej strony jest szczery i tak będzie jak mówi.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 24-08-2012 16:26:28 
Ciesze się że Migaczew mówi to co myśli.STOP w boksie dla ludzi którzy myślą inaczej ,mówią inaczej a na koniec robią jeszcze inaczej a wszystko ...dla kasy.Co powie Szpila po wypowiedzi Migaczewa?....jego problem!Pewno po swojemu coś głupiego"beknie"
 Autor komentarza: Fabio
Data: 24-08-2012 16:36:29 
Ja bym nikogo nie przekreślał z góry każdemu należy się szansa,ja bym po prostu zebrał po 3 zawodników z każdej wagi i zrobił bym sparingi najlepszy walczy.Ale mogę się tylko domyślać dla czego nowy trener wagą ciężką nie jest zainteresowany.Jeśli nowy trener będzie patrzył jak ci wcześniej typu Wiesław R to nie życzę poprawy w najbliższym czasie
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-08-2012 16:39:34 
Szpila na pewno nie będzie miał problemu żeby podejść do Migaczewa i mu sie spytać w oczy : O co Ci ku...a chodzi ? ;)

a na poważnie to Szpila wypowiad się coraz sensowniej ,
PanAdam tak jak i w przypadku Włodarczyka tak i w przypadku Artura wybrał wybrane z kontekstu zdanie , pomijajac że w całej reszcie wywyiadu mówił ze bardzo kibicuje i zyczy mariuszowi pierwszego w historii Polski tytułu w HW

a potem tacy userzy wyskakuja przy Adamku ze ktoś jest nieobiketywny ...eh
 Autor komentarza: Tim
Data: 24-08-2012 16:46:15 
Sensowniej wypowiada się w wywiadach które się czyta bo są one moderowane i poprawiane przez dziennikarzy.
Natomiast jeżeli chodzi o wywiady wideo to ciągle ten sam buracko prostacko bandycki bełkot.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 24-08-2012 16:47:15 
Tak tak ja tez kibicuje Mario i co tego skoro nie ma szans, tyle ze moja wypowiedz do Wacha nie dotrze, a Szpilki pewnie tak. Powiedzieć o kumplu ze skończy tragicznie to czarna komedia. Powiedział tak i to jest fakt, reszta nie ma nic do rzeczy. Z pewnością Milanie widziałeś rownież wywiad z Diablo, który wydaje sie bardzo niepewny i jakiś przygnebiony. Gada coś o sile i o niczym innym.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-08-2012 17:10:04 
milan

Zgadza się, wywiad obejrzałem i był całkiem sensowny. Jednak, czy nie uważasz, że pinezka nie powinien mówić w mediach takich rzeczy o swoim koledze, że skończy tragicznie ? Ciekawe czy w twarz też mu to powiedział Mariusz skończysz tragicznie :D Zajebiste wsparcie od kumpla :)
 Autor komentarza: atmel
Data: 24-08-2012 17:17:34 
Mówiąc tragicznie miał na myśli nokaut ale przecież wszyscy tu obawiamy sie tego , To raczej poprostu szczera wypowiedz kolegi .Niby co ma mówić ? Kłamać jak większość "fachowców" którzy są uzależnieni od mediów i nie mogą pisać szczerze ?To tylko jedno zdanie a wiekszość wypowiedzi świadczy iż pojedzie i szczerze będzie kibicować koledze.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-08-2012 17:53:26 
MrAdam
o Diablo zupełnie się w najbliższym pojedynku nie boje , spij spokojnie Polak wygra ;)
un4given
słowa może niefortunne ale niestety mega realne :(
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-08-2012 18:03:37 
milan

Realne nie realne te słowa naprawdę były nie na miejscu. Pomyśl sobie, że będziesz walczył o mistrzostwo świata, a Twój kumpel mówi że skończy się to dla Ciebie tragicznie :/
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-08-2012 18:18:04 
un4given
zadanie nie do wykonania nie moge sobie siebie wyobrazić walczącego o mistrzostwo świata , jeszcze takiej dyscypliny nie wymyślili ;)
z tym ze mógł to inaczej ująć pełna zgoda
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 24-08-2012 19:19:45 
"(...) Artur nie jest wybitnym mistrzem świata, żeby mi bardzo na nim zależało".

Do tej pory miałem wątpliwości co do kompetencji pana Migaczewa, ale teraz muszę przyznać, że były one zupełnie nieuzasadnione. Migaczew ma wizję i wie jak uzdrowić polski boks- ściągnie do reprezentacji samych wybitnych mistrzów świata. Polska będzie bokserską potęgą na Igrzyskach w Rio!!! I to dzięki temu, że selekcjonerem została w końcu osoba niezacietrzewiona, niezawistna, a o otwartym umyśle, myśląca perspektywicznie i niezależna. Brawo!

Co jednak będzie, jak to z kolei wybitnym mistrzom świata nie bardzo będzie zależało na Migaczewie lub, co bardziej prawdopodobne, żadnych wybitnych mistrzów świata Migaczew w Polsce nie znajdzie?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-08-2012 23:44:25 
heheh Szpilka to obecnie najwiekszy magnes dla sponsorow! Widac dziadostwo w polskim zwiazku bokserskim i totalny brak orientacji w temacie!!!
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-08-2012 23:44:49 
Niech walcza najlepsi, a nie najgrzeczniejsi czy najbardziej lizacy dupy sponsorom!!!!
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 25-08-2012 11:32:26 
"O tym, że Artur Szpilka może zostać medalistą igrzysk olimpijskich w boksie mówiło się już przed imprezą w Pekinie przed czterema laty"

Poważnie tak się mówiło ;O ? W jaki sposób miałby zdobyć medal na IO, skoro żeby tam coś osiągnąć trzeba mieć jakieś pojęcie o technice ?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.